پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۶۱۷۲
۱۲ تير ۱۴۰۳ | ۱۱:۵۳
اقتصاددریایی -  رئیس اداره حفاظت محیط زیست گناوه با بیان اینکه هیچ گونه آلودگی نفتی در ساحل گناوه مشاهده نشد ،گفت: تصاویر منتشر شده در فضای مجازی مربوط به جلبک‌ها در ساحل این بندر است.

آلودگی نفتی در ساحل گناوه مشاهده نشد

به گزارش اقتصاددریایی، کامبیز عبدالهی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با انتشار فیلمی در فضای مجازی مبنی بر مشاهده آلودگی نفتی در ساحل گناوه، کارشناسان این اداره بلافاصله اقدام به پایش منطقه موردنظر کردند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست گناوه افزود: در پایش به عمل آمده طی سه مرحله و به طول ۲ کیلومتر از سوی کارشناسان این اداره، هیچ گونه آلودگی نفتی مشاهده نشد و تصاویر منتشر شده تنها مربوط به جلبک‌های دریایی بر سطح ماسه‌ها در ساحل بوده است.

وی گفت: جلبک‌های دریایی در مناطق کم عمق ساحلی رشد می‌کنند و با توجه به طوفان در روزهای اخیر بر اثر جر و مد به ساحل رسیده‌اند که این تصاویر نیز مربوط به همین جلبک‌ها بوده است.

وی ضمن تقدیر از همه دوستداران و دغدغه مندان مسائل محیط زیستی از همه فعالان در این زمینه خواست تا در صورت مشاهده هر گونه موارد محیط زیستی و خسارت ناشی از آنها موضوع را به محیط زیست یا ادارات مرتبط گزارش کنند تا در اسرع وقت پیگیری و نتایج آن به اطلاع عموم رسانده شود.

در روزهای اخیر فیلمی در فضای مجازی منتشر شده بود که گفته می‌شد مربوط به وقوع آلودگی نفتی در ساحل گناوه است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه