پایگاه خبری اقتصاد دریایی

اقتصاددریاپایه

دیدگاه اتاق ایران درباره سند جامع توسعه دریامحور اعلام می‌شود

اقتصاددریایی -اتاق ایران قرار است طی دو هفته آینده با توجه به نامه دبیر هیئت دولت، دیدگاه‌های خود را درباره تدوین سند جامع توسعه دریامحور جمع‌بندی و ارسال کند

سیاست‌های کلی توسعه دریامحور حلقه مفقوده‌ نظام حکمرانی توسعه کشور

۱۶ آبان ۱۴۰۲ نقطه عطف تاریخ حکمرانی توسعه ایران

​​​​​​​گروه اقتصاددریاپایه – امید اسماعیلی - پیوند تنگاتنگ اقتصاد جهانی و دریا و درهم تنیدگی اقتصاد و توسعه دریا محور با زندگی امروز بشر مبین اهمیت استفاده از قابلیت‌های سواحل و دریاهاست. در طول تاریخ اقتصاد هر کشور بیانگر توانایی آن کشور در اداره و حکمرانی آن در زمینه‌های مختلف بوده است. به همین دلیل امروزه کشورهایی دارای اقتصاد برتر و پایدارتری هستند که از تمام ظرفیت خود به‌ویژه دریاها و سواحل به نحو مطلوبی استفاده کنند. در همین رابطه روزنامه دریایی سرآمد با «امیرثامنی»، کارشناس اقتصاد دریاپایه در رابطه با اهمیت ریل‌گذاری توسعه کشور بر مبنای دریاپایه به صحبت نشسته است.

مجتمع بندری نگین ظرفیت بی بدیل بوشهر برای تحقق توسعه دریامحور

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: در بازدید معاون حقوقی رئیس جمهور از بندر بوشهر با تمرکز بر مجتمع بندری نگین به عنوان فرصتی بی بدیل برای تحقق توسعه دریامحور، مقرر شده صدور مجوز زیست محیطی این مجتمع بندری به صورت ویژه و با حضور مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست بررسی شود.

مهمترین برنامه های مهندسی عمران سازمان بنادر و دریانوردی در سال 1403

​سرپرست اداره کل مهندسی عمران سازمان بنادر و دریانوردی گفت: تقویت بخش مهندسی و تولید محتوای به روز رسانی شده در زمینه های نیازسنجی، طراحی، ساخت، نگهداشت، اسقاط و جایگزینی دارایی ها، از اهم برنامه های سال آینده این اداره کل در سازمان بنادر و دریانوردی می باشد.

توجه به سیاست‌های نرم‌افزاری در توسعه دریا ضروری است

اقتصاددریایی - استاندار هرمزگان گفت: هروقت حرف از توسعه می‌شود ابتدا با سخت‌افزار آغاز می‌کنیم و عموما اولین تصمیم‌گیری این است که پروژه‌ای را آغاز کنیم.

دادگاه‌های مستقل دریایی در استان‌های ساحلی فعال شود

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با مهم و بارز خواندن نقش قوه قضاییه در تحقق سیاست‌های کلی توسعه‌ دریامحور، تاکید کرد: قطعاً اجرا و تحقق بندهای نُه‌گانه این سند مهم و بالادستی بدون مشارکت قوه قضاییه و حمایت این دستگاه در بعد اجرای قوانین و مقررات، غیرممکن است.

بازدید مقام معظم رهبری از غرفه اقتصاد دریا محور در نمایشگاه توانمندی‌های تولید داخلی

اقتصاددریایی - مقام معظم رهبری از غرفه اقتصاد دریامحور در نمایشگاه توانمندی‌های تولید داخلی بازدید فرمودند.

توسعه طرح‌های دریا محور از اولویت‌های شهرستان تنگستان است

اقتصاددریایی - فرماندار تنگستان گفت: توسعه طرح‌های دریا محور از اولویت‌های شهرستان تنگستان است.

بیش از ۷۰ پروژه بسیار مهم در حوزه اقتصاد دریا و توسعه دریامحور طراحی شده و در دست اجرا

معاون وزیر راه و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره با سیاست‌های ابلاغی توسعه دریامحور و ضرورت یکپارچگی ارگان‌های دریایی کشور در اجرایی سازی این سند، تاکید کرد: ادبیات سیاست‌های توسعه دریامحور، مبتنی بر حکمرانی دریایی و محدوده اجرایی آن نیز اقیانوس‌ها، دریاها، سواحل، بنادر و پسکرانه‌های دریایی است.

مدعیان «حکمر انی دریا»

​​​​​​​گروه دریاپایه- نگاه به دریا در برنامه‌ریزی‌های کلان کشور، علی‌رغم تأکید رهبری بر بهره‌گیری از فرصت دریا، محلی از اعراب نداشته و رد و اثر محدودی از توسعه دریامحور و اقتصاد دریامحور در برنامه‌های کلان کشور وجود داشته است. اما فرصت بهره‌گیری از دریا، فرصت غیرقابل چشم‌پوشی است.

بیش از ۷۰ پروژه در حوزه اقتصاد دریا و توسعه دریامحور در دست اجراست

اقتصاددریایی - معاون وزیر راه و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره با سیاست‌های ابلاغی توسعه دریامحور و ضرورت یکپارچگی ارگان‌های دریایی کشور در اجرایی سازی این سند، تاکید کرد: ادبیات سیاست‌های توسعه دریامحور، مبتنی بر حکمرانی دریایی و محدوده اجرایی آن نیز اقیانوس‌ها، دریاها، سواحل، بنادر و پس‌کرانه‌های دریایی است.

ایجاد سرای تجاری برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در مناطق آزاد مازندران

اقتصاددریایی - مدیر اجرایی منطقه آزاد تجاری صنعتی مازندران از ایجاد سرای تجاری در شأن سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در مناطق آزاد مازندران خبر داد و گفت: باید از حضور و همکاری سرمایه‌گذاران برای توسعه تجارت و صادرات در ۳ منطقه آزاد تجاری استان استفاده شود.

تبلیغات متنی
چاپ کارتن
پیشخوان روزنامه