پایگاه خبری اقتصاد دریایی

نقدی بر عملکرد منطقه آزاد قشم در یک سال گذشته؛

روایت نا امیدواری قشم؛ طومار در برابر طوفان

محمدعلی سدیدالسلطنه کبابی بندرعباسی مورخ بصیر و ایراندوست؛

نگاه تاریخی واقع نگر به خلیج فارس

سواحل و بنادر

تعمیرات اساسی موفقیت‌آمیز یک دستگاه بالابر ۳۲ متری با اتکاء برتوان و تخصص شرکت دانش بنیان داخلی

 اقتصاددریایی - یک دستگاه بالابر ۳۲ متری اسکای لیفت پس از ۴ سال خارج از سرویسی با اتکاء به توانمندی متخصصان و شرکت دانش‌بنیان داخلی تحت تعمیرات اساسی قرار گرفت و به چرخه بهره‌برداری بازگشت.

سرنوشت سرنشینان حادثه شناور در نوشهر

 اقتصاددریایی -یک فروند شناور صیادی به علت مواج بودن دریا و ناتوانی جهت بازگشت به ساحل به همراه سه سرنشین در منطقه رادیو دریا چالوس از طریق سامانه ۱۵۵۰ با مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی بندر نوشهر (MRCC) تماس گرفت و اعلام اضطرار کرد.

فعالیت‌های دریایی در خزر ممنوع شد

 اقتصاددریایی - هواشناسی مازندران با اعلام وضعیت هشدار سطح زرد، هرگونه فعالیت دریایی در آب‌های ساحلی این استان را از ظهر چهارشنبه تا ظهر پنجشنبه هفته جاری، ناامن اعلام کرده است.

ساماندهی پسماند ساحلی مازندران دارای برنامه است

 اقتصاددریایی - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران گفت: برای ساماندهی پسماند در مناطق ساحلی استان دارای برنامه هستیم.

تردد دریایی به خارگ تسهیل شد

 اقتصاددریایی - مدیر عملیات عمومی خارگ از راه اندازی سامانه فروش بلیط اینترنتی شناور‌های مسافری با هم افزایی و هم گرایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر خبر داد.

صدور هشدار دریایی سطح نارنجی در سواحل بوشهر

 اقتصاددریایی - مدیرکل هواشناسی استان بوشهر افزایش سرعت وزش باد در سواحل استان را مورد اشاره قرار داد و گفت: با افزایش سرعت وزش باد و ارتفاع موج خلیج فارس، هشدار دریایی سطح نارنجی در سواحل استان بوشهر صادر شد.

وضعیت ۳ شهر قرمز شد

 اقتصاددریایی - به علت آلودگی هوا، وضعیت ۳ شهر خوزستان قرمز و ناسالم برای همه گروه‌های سنی شد.

ارتقای وضعیت ایمنی شرکت‌های خصوصی فعال در بنادر

 اقتصاددریایی - مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) سازمان بنادر و دریانوردی بر ارتقای وضعیت ایمنی شرکت‌های خصوصی فعال در بنادر، الزام شرکت‌های خصوصی به کسب حداقل امتیاز لازم برای ادامه فعالیت در بنادر، تمرکز بر موضوعات و افزایش ثقل ایمنی در کنار توجه به موضوعات بهداشت و محیط زیست کارکنان و محیط کار تاکید کرد.

عملیات موفق امداد رسانی به سرنشین شناور مسافربری در جزیره خارگ

 اقتصاددریایی - معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: عملیات امدادرسانی به سرنشین شناور مسافربری در آب‌های جزیره خارگ با موفقیت پایان یافت.

آغاز به‌کار مرکز ترافیک دریایی بندر بونجی جاسک

 اقتصاددریایی - معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: مرکز کنترل ترافیک دریایی سواحل مکران با نام ایستگاه مکران کنترل در روستای روستای بونجی شهرستان جاسک عملیاتی شده است.

ضرورت مشارکت نخبگان در ساخت شهر‌های ساحلی

 اقتصاددریایی - در یازدهمین جلسه کمیسیون احداث، عمران و امور زیربنایی اتاق بازرگانی تهران، ساخت شهرک‌های ساحلی و صنعت‌شهر‌ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در این جلسه بر مشارکت بخش خصوصی در اجرای این دو طرح بزرگ عمرانی تاکید شد، هرچند برخی این تذکر را مطرح کردند که در مصوبه مربوط به این دو طرح جایگاه بخش خصوصی بسیار مبهم و حداقلی است.

آلودگی نفتی در سواحل چابهار مهار و جمع‌آوری شد

 اقتصاددریایی -  معاون دریایی اداره‌کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: آلودگی نفتی، بدون منشأ مشخص در دریا و سواحل چابهار با اقدام به موقع تیم مقابله با آلودگی، مهار و جمع‌آوری شد.

پیشخوان روزنامه