پایگاه خبری اقتصاد دریایی

نظر به مصاحبه‌های تخصصی اقتصاد سرآمد با کشتی سازان ایرانی:

كميسيون تلفيق تجديد نظر كند

سرمهندس کشتی و مدرس دانشگاه به اقتصادسرآمد می‌گوید:

مجلس، جزییات واردات کشتی‌های تفریحی را مشخص کند

صنایع دریایی

بررسي چالش‌های صنعت بانکرینگ در ايران از نگاه« اقتصاددریایی»

بانکرینگ صنعتی سودآور با جایگاه جهانی

اقتصاددریایی - مزایای اصلی صنعت بانکرینگ می توان به اشتغال و درآمدزایی، زمینه سازی برای سرمایه گذاری، جلوگیری از مهاجرت ساکنان مناطق مجری طرح، ارتقای اعتبار و امنیت بین اللملی منطقه بانکرکننده به دلیل رفت و آمد زیاد کشتی ها و جلوگیری از قاچاق نفت و گاز و فرآورده ها اشاره کرد.

اندر احوال یک مصوبه درباره اقتصاد دریا پایه در کمیسیون تلفیق مجلس؛« اقتصاد دریایی» بررسی می کند

تکلیف سوخت رسانی ۵ میلیون تنی به کشتی ها با اولویت بندر شهید رجایی و قشم

اقتصاددریایی - وزارت جهاد کشاورزی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری باید نسبت به بومی‌سازی تجهیزات مورد نیاز پرورش ماهی در قفس و تسهیل شرایط لازم برای ایجاد مراکز خوراک ماهی و میگو و تکثیر ماهیان در سراسر کشور اقدام کنند.

بررسی شکست فاجعه بار زادآوری پنگوئن های امپراتور؛

تاثیر آب شدن یخ دریای جنوبگان بر زادآوری پنگوئن ها

اقتصاددریایی - در مطالعه جدیدی که به تازگی در Communications Earth & Environment منتشر شد، محققان محققان این موضوع را مورد بحث قرار داده اند که هیچ جوجه ای در چهار تا از پنج کلنی پنگوئن امپراتور در مرکز و شرق دریای Bellingshausen منطقه زنده نمانده است.

جسارت های بزرگ بن سلمان، پاشنه آشیل توسعه اقتصاد سرآمد گزارش می دهد

غوغای ابرپروژه های سعودی درعربستان

اقتصاددریایی - فارغ از پرداختن به نگرش و نوع تفکر ولیعهدعربستان، حکمرانی سال های اخیر ش افکارجهانی و به خصوص کشورهای خلیج فارس را معطوف به خود کرده است. ابر کارهای توسعه محور و خیره کننده او سال هاست که نقل محافل مختلف کشورهای دنیاست. سعودی ها زیر سایه بن سلمان جوان، ایده پرداز، مدیرجسور در مسیر پیشرفت قرارگرفته است. مسیری که تا ۵سال آینده عربستان اروپای دیگر می کند.

تقدیر از۴۰دریابان نمونه در روز جهانی دریانوردی «اقتصاد سرآمد» گزارش می دهد

اقتصاد دریایی به اندازه نفت برای آیندگان تولید ثروت می کند

اقتصاددریایی - وزیر راه و شهرسازی با تأکید براینکه از واگذاری ظرفیت بنادر به بخش خصوصی و عمومی و سرمایه‌گذار خارجی استقبال می‌کنیم، گفت: محور بعدی کارگروه مذکور تکمیل اسلکه‌های رورو ریلی در بنادر خصوص بنادر شمالی کشور است که در این باره می‌توان به بندر امیرآباد اشاره کرد. این بندر متقاضی سرمایه‌گذاری خارجی دارد.

اسماء برمایه دبیر نمایشگاه:

بوشهر میزبان نخستین نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی ایران می‌‎شود

اقتصاددریایی - نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی ایران ۱۲ تا ۱۵ دی ماه سال جاری به میزبانی بوشهر در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی برگزار می‌‎شود.

محمد سميعي، پيشكسوت دريايي در گفت و گو با اقتصادسرآمد:

هركس با دريا همراه شود برای جامعه‌اش منشاء ثروت و بركت می‌شود

اقتصاددریایی - سميعي از پايه گذاران دريايي كشور است. در تاسيس اتحاديه مالكان كشتي، انجمن كشتيراني و خدمات وابسته و چند تشكل دريايي ديگر به طور مستقيم و موثر اثرگذار بوده است. اين خدمت بزرگ در كنار ديگر فعاليت‌هاي دريايي از او پيشكسوتي قابل احترام ساخته است.

گریزی بر دستاوردهای علمی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی

ثبت ۳ اختراع بین المللی و ۱۱ اختراع ملی در پژوهشگاه اقیانوس شناسی ایران

اقتصاددریایی - نمایشگاه های گردشگری، اجرای پروژه تخمین مقدار خاک و کربن ابی رسوب شده در جنگل های حرای ایران در امتداد خلیج فارس، ثبت ۷ فناوری جدید در سامانه ارزیابی فناوری ایران نیز از برنامه های پژوهشی-آموزشی شاخص پژوهشگاه در یک سال اخیر است.

اقتصادسرآمد بررسی می کند

ظرفيت انجمن‌هاي دريايي از شعار تا واقعيت

اقتصاددریایی - تشكل هاي صنفي (انجمن‌ها، سنديكاها، اتحاديه‌ها و...) فوق‌العاده مهم، حساس و با ظرفيت هستند كه هم بر كارآيي در سطح كار و حرفه و هم بر اثربخشي در سطح جامعه اثرگذاري مستقيم و موثري دارند.

اقتصاد سرآمد گزارش می‌دهد

ایزوایکو گره‌گشای صنايع دريايي ايران است؟

اقتصاددریایی - بی تردید ایزوایکو افق روشنی در پیش روی دارد، مجموعه ای که هنرش را در فاز ۱۶، ۱۴ ،۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی در ساخت سکوها، کاهش چشمگیر زمان‌های هوک‌آپ و راه‌اندازی سکوهای دریا نشان داد و با ثبت رکوردهای بی‌نظیر قدرتش را به رخ رقبای خارجی کشید.

تحقق آرزویی دیرین؛ صدور ۱۵۰ مجوز جدید صید برای لنج ها در کنارک

آغاز صدور مجوز ساخت و آب اندازی شناور در خاستگاه لنج‌سازی کشور

اقتصاددریایی - لنج‌سازی، صنعت بومی کنارک بوده و حتی می‌توان گفت که این شهرستان خاستگاه این صنعت است.این صنعت در کنارک قدیمی و ریشه‌دار هست و در شهرک صنعتی این منطقه هم هفت واحد صنعتی مشغول ساخت شناور و لنج هستند.

اقتصادسرآمد تحلیل می‌کند؛

«علوم دریایی» سواد مغز و دست

اقتصاددریایی - علوم دريايي در حوزه علوم مهندسي و كاربردي قرار مي‌گيرند يا اغلب چنين هستند. بنابراين، فعاليت مهارتي نياز دارند. مي‌توان گفت مانند همه علوم كاربردي، فعاليت مغزي پيش درآمد اين علوم است و بخش لازم است و كافي نيست. بخش مهارتي، بعد كفايت اين علوم را تعيين مي‌كند. براي مثال، يك مهندس دريايي، با مغز خود در دانشكده علوم مهندسي دريايي، قواعد را مي‌آموزد؛ اما براي كاربست آن، نياز به مهارت‌هاي تكميلي دارد.

تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه