پایگاه خبری اقتصاد دریایی

لجستیک دریایی

بنادر اروپا؛ پارکینگ خودرو‌های چینی

 اقتصاددریایی - خودرو‌های برقی ساخت چین در حال انباشته شدن در برخی از شلوغ‌ترین بنادر اروپا از جمله بندر آنتورپ بروژ در بلژیک و بندر برمرهاون در آلمان هستند.

سی و پنجمین اجلاس کنگره جهانی انجمن "پیانک" برگزار می‌شود

 اقتصاددریایی - ​مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر و دریانوردی از برگزاری سی و پنجمین کنگره جهانی انجمن جهانی زیرساخت‌های حمل و نقل آبی (PIANC World Congress ۲۰۲۴) در کشور آفریقای جنوبی خبر داد.

پروژه‌هایی برای نجات تجارت جهانی

 اقتصاددریایی - آیا چین و پروژه جاده ابریشم جدیدش که سال‌ها مورد انتقاد غربی‌ها بود، امروز به خاطر بحران دریای سرخ مورد توجه آن‌ها قرار گرفته؟ این یادداشت پاسخی است به سوال‌ها در این خصوص.

افزایش ۱۱۲ درصدی صادرات کالا از شانگ‌های چین در دو ماه اول ۲۰۲۴

 اقتصاددریایی - صادرات کالا توسط کشتی از شانگ‌های چین در ماه‌های ژانویه تا فوریه ۲۰۲۴ میلادی به ترتیب با رشد ۱۵.۹ و ۲۰.۶ درصدی مواجه شد که نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۳ میلادی، ۱۱۲.۹ درصد افزایش یافت.

رشد ۷۲ درصدی تخلیه کالا‌های اساسی در بندر انزلی

 اقتصاددریایی - معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان گفت: میزان تخلیه کالا‌های اساسی در مجتمع بندری انزلی در سال۱۴۰۲، یک میلیون و ۲۵۰ هزار تن بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۲ درصد رشد داشت.

رشد هشت درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بندر امام خمینی (ره) ​درسال گذشته

 اقتصاددریایی - مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان گفت: تخلیه و بارگیری کالا از منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) در سال گذشته با هشت درصد رشد همراه بود.

مشارکت چین و امارات برای راه اندازی خط کشتیرانی خاور دور - دریای سرخ

 اقتصاددریایی - خط کشتیرانی امارات (ESL) طی موافقت‌نامه‌ای با همکاری چین یک خط کشتیرانی مستقیم بین چین و دریای سرخ راه اندازی می‌کند.

سود عملیاتی ۹ شرکت کشتیرانی در سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۳ منفی شد

 اقتصاددریایی - میانگین سود حاشیه عملیاتی ۹ شرکت بزرگ کشتیرانی در سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۳ میلادی منفی شد این رویداد از سال ۲۰۱۸ تا کنون بی‌سابقه است.

۳ کشتی نهاده‌های دامی در اسکله بندر امام خمینی پهلو گرفتند

 اقتصاددریایی - مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان از پهلوگیری سه فروند کشتی حامل نهاده‌های دامی در اسکله بندر امام خمینی خبر داد.

آسیا سال ۲۰۲۴ در تجارت دریایی از اروپا پیشی می‌گیرد

 اقتصاددریایی - سازمان تجارت جهانی در آخرین گزارش منتشره پیش‌بینی کرد تجات جهانی کالا از طریق دریا پس از آنکه در سال ۲۰۲۳ میلادی با ۱.۲ درصد کاهش مواجه شد در سال ۲۰۲۴ میلادی به طور میانگین به رشد ۲.۶ درصدی و در سال ۲۰۲۵ میلادی به رشد ۳.۳ درصدی خواهد رسید. در این میان آسیا در واردات و صادرات از اروپا جلو می‌زند.

حمل ریلی ۱.۵ میلیون تُن کالا‌های اساسی از بندر امام خمینی

 اقتصاددریایی - مدیرکل راه آهن جنوب گفت: پارسال ۱.۵ میلیون تُن کالا‌های اساسی از طریق شبکه حمل‌و‌نقل ریلی از بندر امام خمینی به سایر نقاط کشور حمل شد.

ترانزیت ۱۸۲ هزار خودرو به کشور‌های آسیای میانه در سال ۱۴۰۲

 اقتصاددریایی - مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان اعلام کرد: سال گذشته (۱۴۰۲) بیش از ۱۲ میلیون و ۵۳۵ هزار تن انواع کالا در بنادر غرب این استان تخلیه و بارگیری شد.

پیشخوان روزنامه