پایگاه خبری اقتصاد دریایی

برگزاری دومین روز همایش ملی تبیین ابعاد و دستاوردهای ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش؛

هم ‌زمان با توسعه اقتصاددریا، نیازمند توسعه امنیت هستیم

دفاعی و امنیت دریا

پنتاگون: کشتی حامل تجهیزات برای غزه آتش گرفت

 اقتصاددریایی -  کشتی حامل تجهیزات برای غزه آتش گرفتپنتاگون اعلام کرد کشتی آمریکایی که قرار بود برای ساخت یک پایگاه دریایی در مدیترانه تجهیزات و نیرو ببرد، به‌دلیل آتش‌سوزی در اتاق موتور به آمریکا بازگشته است.

فرمانده ناتو درباره بروز «جنگ ترکیبی» در عمق دریا‌ها هشدار داد

 اقتصاددریایی - فرمانده سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) مدعی شد که زیرساخت‌های مستقر در اعماق دریاها، بعد از خرابکاری در خطوط لوله گاز [نورد استریم]، در مقابل تهدیدهای روسیه آسیب‌پذیر هستند و بروز «جنگ ترکیبی» در این مناطق، امنیت اروپا و آمریکای شمالی را تهدید می‌کند.

کاهش میزان دزدی دریایی در منطقه آسیا از ژانویه تا مارس ۲۰۲۴

 اقتصاددریایی - تعداد حوادث دزدی دریایی از ژانویه تا مارس ۲۰۲۴ میلادی به ۲۶ مورد در آسیا رسید که نسبت به ۲۷ واقعه گزارش شده در مارس ۲۰۲۳ میلادی، ۴ درصد کاهش نشان می‌دهد. حوادث روی داده در تنگه مالاکا و سنگاپور با کاهش ۴۵ درصدی روبروست.

رژه یگان‌های نیروی دریایی ارتش به‌مناسبت ۲۹ فروردین

 اقتصاددریایی - یگان‌های نمونه زیرسطحی، سطحی و پروازی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت روز ارتش رژه رفتند.

اسکورت کشتی‌های ایران تا دریای سرخ

 اقتصاددریایی - فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: ناوگروه‌های نداجا برای اسکورت کشتی‌های تجاری‌مان در حال انجام مأموریت هستند و هم اکنون ناوشکن جماران با همه توان در خلیج عدن حضور دارد و ادامه این مأموریت تا دریای سرخ هم خواهد بود.

نیروی دریایی آمریکا برای دفاع از اسرائیل چقدر خرج کرد؟

 اقتصاددریایی - به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «کارلوس دل تورو» وزیر نیروی دریایی آمریکا در کمیسیون تخصیص اعتبارات مجلس سنای این کشور گفت: «نیروی دریایی آمریکا باید حدود یک میلیارد دلار مهماتی را که در دریای دریای سرخ و برای دفاع از اسرائیل در ۶ ماه گذشته استفاده کرده، جایگزین کند.»

رزمایش ارتش و نیروی دریایی کره جنوبی در نزدیکی مرز با کره شمالی

 اقتصاددریایی - ارتش و نیروی دریایی کره جنوبی امروز چهارشنبه رزمایش توپخانه‌ای با سلاح واقعی را در نزدیکی مرز خود با کره شمالی برگزار کردند تا بازدارندگی خود را نسبت به آنچه که «تحریکات پیونگ یانگ» می‌خوانند، تقویت کنند.

بایدن ورود کشتی‌های روسی به بنادر آمریکا را برای یک سال دیگر ممنوع کرد

 اقتصاددریایی - بایدن ورود کشتی‌های روسی به بنادر آمریکا را برای یک سال دیگر ممنوع کرد

کشف خروج سوخت قاچاق از کشور

اقتصاددریایی - جانشین مرزبانی استان خوزستان از توقیف سه لنج صیادی غیرمجاز قاچاق سوخت از مرز آبی کشور خبر داد.

کنعانی: کشتی اسرائیلی به دلیل نقض قوانین توقیف شد

 اقتصاددریایی - «ایران به صورت مستمر بر ایجاد زمینه کشتیرانی امن در تنگه هرمز و پهنه خلیج فارس تلاش می‌کند، ولی با توجه به نقض قوانین دریانوردی از سوی کشتی مدنظر و عدم پاسخ مقتضی به سوالات مطروحه از سوی مراجع ذی‌ربط ایرانی کشتی مذکور به داخل آب‌های سرزمینی ایران هدایت شده است.»

پیشخوان روزنامه