پایگاه خبری اقتصاد دریایی

علوم و فنون دریا

به بهانه رونمایی کتابی از فرمانده نیروی دریایی ارتش

اقتصاددریایی - «اقتدار 360»، عنوان کتابی است که به مناسبت مأموریت ناوگروه86، تألیف شده و نویسنده‌ این کتاب، امیر دریادار دکتر شهرام ایرانی، فرمانده نیروی دریایی ارتش است. کتاب روایتی بسیار خواندنی از فراز و فرودهای بزرگترین مأموریت دریایی تاریخ ایران را در نثری روان و با پرداختی بسیار خواندنی به رشته تحریر درآورده است.

« اقتصاددریایی» بررسی می کند، فرهنگ‌سازي دريايي یک ضرورت است

بی توجهی مسئولان فرهنگي به مقوله دريا

با هدف صیانت از میراث فرهنگی ناملموس جزیره تمدنی قشم؛

جشنواره سراسری فرهنگی و ادبی «تیتوک» در هرمزگان فراخوان داد

اقتصاددریایی - جشنواره سراسری فرهنگی و ادبی «تیتوک» در هرمزگان، با هدف صیانت از میراث فرهنگی ناملموس جزیره تمدنی قشم فراخوان داد.

دریانورد نمونه در گفت و گو با «اقتصاد دریایی» می گوید:

«دریا » را سالم و مولد به نسل آینده بسپاریم

اقتصاددریایی - فک دریای خزر تنها پستاندار دریای خزر به شمار می آید و به دلیل صید بی رویه و به هم خوردن شرایط زیستی و کاهش جمعیت نیاز به توجه و حفاظت دارد.

اقتصادسرامد تحلیل می کند؛ نوجوانان ايراني و درياهاي ايران

چرا جوانان ايراني رغبتي به شغل های دريایی ندارند؟

اقتصاددریایی - هر جامعه‌اي براي ارتباط بين نسل‌ها كوشش مي‌كند تا روند پيشرفت خود رو به جلو را حفظ و تقويت كند. ارتباط بين نسل‌ها، صرفا فرهنگي- اجتماعي نيست و اين گونه نيست كه فقط بايد آداب و سنن منتقل شود، بلكه دانش و حرفه و دستاوردهاي فني-مهندسي و فيزيكي هم جزو لازم براي انتقال است. در ايران امروز و در عرصه دريا و دريانوردي، داشته‌هاي فراواني هست كه بايد به نسل بعدي منتقل شود.

داستانک اقتصادسرآمد از درياي خشك ايران بانو

۱۳ كيلومتر راه‌آهن ناقابل

اقتصاددریایی - اين ايران خانم، يه كمي آب داشت به اسم مَكُران، كه آن قدر كم و بي ارزش بود كه دولت وقتش، خجالت مي‌كشيد بگويد مَكُران، اين بود كه اسمش را گذاشت خاله عمان.

« اقتصاد دریایی» بررسي مي‌كند:

سهم بازنشستگان از توسعه دريايي ايران

اقتصاددریایی - اين روزها، آثار كاهش جمعيت در ايران مشاهده مي‌شود. اشتباه راهبردي و خطرناك دو دهه گذشته بر مبناي «فرزند كمتر – زندگي بهتر» آثار مخرب خود را اكنون به نمايش گذاشته است و جمعيت ايران را به سوي پيري برده است. اكنون ديگر تغيير شعار از «فرزند كمتر به فرزند بيشتر» كارساز نيست و نمي توان به صرف تغيير شعار اشتباه را جبران كرد. به زودي ايران مانند كره جنوبي و ژاپن جزو پيرترين جمعيت جهان خواهد بود، بدون آن كه زيربناي لازم براي انبوهي پير و بازنشسته فراهم كرده باشد. بنابراين، بحران در اينده به ما چنگ و دندان نشان مي‌دهد.

نمایندگان مجلس «فورس ماژور» ورود کنند اقتصاد سرآمد گزارش می دهد

دستگاه فرهنگ و ارشاد در جزیره قشم متلاشی شد!

اقتصاد دریایی - با وجود ناکارآمدی‌های مدیران دولتی منطقه آزاد در بخش‌های فرهنگی-هنری، عمرانی، اقتصادی، صنعتی و گردشگری، دیریست که دیگر مردم قشم شعارهای مدیران دولتی را علیرغم تبلیغات پروپاگاندایی، نه باور که حتی گوش هم نمی‌کنند! واقعاً پشت پرده جریان مشکوک تضعیف فرهنگ جزیره‌ای با این «قدمت تمدنی و دیرینگی تاریخ و هنرش» چه می‌گذرد؟

دیدگاه جمعی از اهالی دریا درباره ایده انجمن پيشكسوتان دریایی، اقتصادسرآمد بررسی می‌کند

زنگ انجمن پيشكسوتان دريايي به صدا درمی آید

اقتصاددریایی - با استقبال جمعی از پیشکسوتان و حمایت جمعی از مسئولان دریایی، مقرر شد تا تشکیل انجمنی تحت عنوان «انجمن پیشکسوتان دریایی کشور» در دستور کار قرار گیرد.

روزنامه دریایی اقتصاد سرآمد پيشنهاد مي‌دهد:

ضرورت اهدای نشان لياقت بايندر به فعالان دريايي

اقتصاددریایی - ما كشوري هستيم كه از ديرباز قهرمان داشته و به قهرمانان و الگوهاي خود علاقه نشان داده‌ و به آن‌ها افتخار كرده‌آيم. اين يعني جامعه ايران استعداد قهرمان‌سازي و الگوبرداري از شخصيت قهرمان را دارد.

بررسی اجمالی اقتصادسرآمد از تناقض در تحلیل وضعیت دریانوردی ایران

كمبود ۱۶۰۰۰ نيروي انساني درحوزه دریا!

اقتصاددریایی - اين روزها از شروع روز دريانورد تا امروز، سخن‌هاي فراوان شنيديم كه تضاد بين اين سخن‌ها، ما را در تحليل نهايي دچار مشكل كرده است. يكي مي‌گويد نيروي دريانورد كم داريم، ديگري مي‌گويد هيچ دريانورد بيكاري نداريم. اين يكي مي گويد كه جوانان مشتاق به ورود به عرصه دريانوردي نيستند؛ ديگري مي‌گويد همه جوانان مشتاق به ورود به عرصه دريا و دريانوردي هستند! به واقع، كداميك درست مي‌گويند؟

اقتصاد سرآمد در گفت و گو با پژوهشگر حوزه شيلات بررسي مي كند:

بلاي زيبايي به نام ماهي ‌قرمز

اقتصاددریایی - ماهي قرمز فلسفه سبزي پلو با ماهي شب عيد ايرانيان را خراب كرده است. فرهنگ ايراني براي ترويج ماهي‌خوري، سبزي پلو با ماهي را باب فرهنگي كرد كه ماهي قرمز آن را خراب كرد و از خوردن ماهي به تماشاي ماهي كشاند.

تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه