پایگاه خبری اقتصاد دریایی

واکاوی سهم ایران از صنعت گردشگری دریایی؛

از مزیت ها و معضلات تا چهارپاره گردشگری ساحلی ایران

یک کارشناس گردشگری به «اقتصاد دریا» می‌گوید:

رهاورد گردشگری برای شهرهای بندری

گردشگری دریایی

گردشگری دریایی یک رویاست! اقتصاد دریایی تحلیل می کند

حال «گردشگری» در ایران خوب می شود؟

اقتصاددریایی - گردش با کشتی های کروز، الان یک گردشگری لاکچری است و فقط کسانی می توانند بهره مند شوند که درآمد بالایی داشته باشند.

ابراز تمایل وزیر گردشگری عربستان برای گردشگران هم تبارش به ایران

موانع توسعه گردشگری ایران و عربستان برداشته می‌شود؟

اقتصاددریایی - وزیر میراث فرهنگی پیش‌تر گفته بود «علاقه‌مندیم با عربستان لغو روادید انجام دهیم، از وزیر گردشگری آنها دعوت کردم به ایران سفر کند، پیشنهاد تسهیل سفر میان دو کشور را داده ایم آنها هم استقبال کرده اند، قرار شد تفاهم نامه ای تنظیم کنیم، کارشناسان ما در حال بررسی این موضوع هستند.»

يك مقايسه منصفانه در تحليل«اقتصاددریایی»:

وجه تمايز ما با امارات؛ دبی مقصد گردشگری جهان!

اقتصاددریایی - تفاوت ما با امارات اين است: اگر دهه 80 ميلادي كسي مي گفت كه من ايران را به جايي مي رسانم كه از گردش‌گر خالي باشد، به او مي خنديدند. همان طور كه به امارات دهه 80 خنديدند. اما اكنون، تخيل امارات به واقعيت تبديل شده است و واقعيت ما به تخيل. اين وجه تمايز امروز ماست.

گردش‌گري دريايي در محاق؛ «اقتصاد سرآمد» تحليل مي‌كند

گردش‌گري دريايي در ايران ناشناخته است

اقتصاددریایی - هر كس به سمت شمال يا جنوب حركت كرده و مثلا از تهران خارج شده، گردش‌گر است! اين يك پاي آمار. و پاي ديگر آمار اين است كه اين‌ افراد كه از شهر خودشان- مثلا تهران- خارج شده و به عوارضي يكي از استان‌هاي هفت‌گانه دريايي رسيدند، لزوما گردش‌گر هستند و آن هم از نوع گردش گر دريايي! با اين حساب، ايران سالانه چند برابر جمعيت خود گردش‌گر دريايي دارد! اين در حالي است كه آمارهاي واقعي از گردش‌گري ايراني ها، رقمي نزديك به صفر را نشان مي‌دهد.

بررسي مناسب ترین زمان سفر به چابهار در ماه های سال

چابهار، مقصد مهم گردشگری در كشور ایران

اقتصاددریایی - براساس نتایج به دست آمده شرایط مطلوب اقلیمی چابهار برای فصول پاییز و زمستان از ماه اکتبر تا آوریل برای مدت ۷ ماه از سال فراهم است. این شرایط برای ماه‌های دسامبر(آذر)، ژانویه(دی)، فوریه(بهمن) و مارس(اسفند) مطلوب‌تر و نزدیک به شرایط ایده‌آل است و بهترین زمان سفر به چابهار می باشد.

میراث فرهنگی و گردشگری استان گیلان خبر داد :

ایجاد ۶۰ کمیپنگ ساحلی در گیلان با اعتبار ۳۰ میلیارد تومان

اقتصاددریایی - مدیر کل اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان از ایجاد ۶۰ کمپینگ در نوار ساحلی گیلان با تخصیص ۳۰ میلیارد تومان خبر داد.

مقام مسئول

ورود گردشگران در سواحل گیلان به ۳۲ میلیون نفر رسید

اقتصاددریایی - معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان با اشاره به اینکه در تعطیلات هفته گذشته بیش از پنج میلیون نفر گردشگر وارد استان گیلان شدند، گفت: از ابتدای فصل تابستان تاکنون بیش از ۳۲ میلیون نفر گردشگر وارد استان گیلان شده اند.

مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان:

چمخاله تنها بندر گردشگری کشور است

اقتصاددریایی - برای بندر چمخاله در بخش گردشگری ورود کردیم و قطعا عملیاتی شدن آن اشتغال را به دنبال دارد؛ در گذشته فقط با مسافران تابستانی مواجه بودیم، اما اکنون روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه هر هفته شاهد ورود مسافران به گیلان هستیم و امیدواریم در کنار لاهیجان و انزلی، چمخاله نیز به شهرهای گردشگرپذیر استان افزوده شود.

آیا گفته‌های رییس سازمان بنادر و دریانوردی صحت دارد، اقتصاددریایی بررسی می‌کند

۷،۰۰۰،۰۰۰ گردشگر دريايي در ايران!؟

اقتصاددریایی - براي گردشكري دريايي، نياز به كشتي كروز داريم. ما چند كشتي كروز داريم؟ اگر هر كشتي، یک هزار نفر در خود جاي دهد، چند كشتي لازم است كه 7 ميليون نفر را به گردشگري دريايي ببرد؟

در گفت و گو با مدیر کل سرمایه گذاری و مناطق نمونه گردشگری وزارت گردشگری مطرح شد

مکُران به قطب نخست گردشگری دریایی و ساحلی کشور تبدیل می‌شود

با توجه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه سواحل مکُران، گردشگری به عنوان یکی از اصلی ترین بخش های توسعه ای منطقه مطرح شد.

واکاوی سهم ایران از صنعت گردشگری دریایی؛

از مزیت ها و معضلات تا چهارپاره گردشگری ساحلی ایران

ناخدا امیرحسین مزینی فر - «گردشگری» صنعت مهم و ارزآوری است که برخی از کشورها روی آن حساب یک صنعت کامل و اقتصاد پردرآمد باز کرده اند و از آورده های آن استفاده شایان می کنند.

ساخت‌وسازهای طرح گردشگری آشوراده در بندر ترکمن

موافقت با احداث اقامتگاه‌های بوم‌گردی در سایت گردشگری جزیره آشوراده

در شرایطی که در یک دهه گذشته بحث‌ها و جنجال‌های فراوانی درباره ایجاد سایت گردشگری در جزیره آشوراده در شبه جزیره میانکاله وجود داشته است و این طرح در دولت‌های مختلف با مخالفت برخی مسئولان سازمان حفاظت محیط‌زیست مواجه شده و براساس آخرین حکم قانونی صادرشده است.

تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه