پایگاه خبری اقتصاد دریایی

گردشگری دریایی

استان‌های ساحلی و جزایر؛ رکوردار بیشترین میزان جذب گردشگران نوروزی

 اقتصاددریایی - مدیر کل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، گفت: بر اساس آمار ثبت شده در بازه زمانی ۲۴ اسفند ماه ۱۴۰۲ تا ۲۴ فروردین ماه ۱۴۰۳، بیشترین میزان گردشگران نوروزی به استان‌های ساحلی و جزایر خلیج فارس وارد شده‌اند.

ارائه خدمات به ۶۷۵ هزار و ۹۵۰ گردشگر دریایی نوروزی در بنادر بوشهر

 اقتصاددریایی - مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: در طرح گردشگری دریایی نوروزی در بنادر با انجام ۲۱۸ هزار سفر به ۶۷۵ هزار و ۹۵۲ نفر گردشگر خدمات ارائه شد.

​اعلام برنامه‌های سازمان بنادر و دریانوردی برای تکمیل و توسعه اسکله‌های مسافری و گردشگری دریایی

 اقتصاددریایی - سرپرست معاونت امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اقدامات انجام شده به منظور اجرای موفق طرح تسهیل سفر‌های دریایی نوروز ۱۴۰۳، برنامه‌های این سازمان برای تکمیل و توسعه اسکله‌های مسافری و گردشگری دریایی در سال جاری را تشریح کرد.

روستای سهیلی قشم صدرنشین اقامت گردشگران نوروزی شد

 اقتصاددریایی - مدیر کل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، گفت: بر اساس آمار اخذ شده، روستای سهیلی قشم در میان روستا‌های کشور رتبه نخست بیشترین میزان اقامت گردشگران نوروزی را به خود اختصاص داد.

بیش از ۵۱۳ هزار نفر سفر دریایی در تعطیلات عید فطر انجام شد

 اقتصاددریایی - سرپرست اداره‌کل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به سفر‌های دریایی انجام شده در ایام تعطیلات عید سعید فطر اظهار کرد: حدفاصل ۱۸ تا ۲۴ فروردین‌ماه، ۵۱۳ هزار و ۸۰۳ نفر سفر دریایی در آب‌های جنوب کشور و بیشتر در آب‌های استان هرمزگان انجام شد.

نقشه گردشگری دریایی کشور تدوین شد

 اقتصاددریایی - مدیر کل سرمایه گذاری، زیرساخت‌ها و مناطق نمونه گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از تهیه نقشه گردشگری دریایی، ایجاد مجتمع‌های گردشگری ساحلی و دریایی و احیای اسکله‌ها و افزایش ماریناها، تقویت رویداد‌های دریایی و ساحلی اعم از ورزشی، فرهنگی و... خبر داد.

مرحله نخست ساخت بندر گردشگری چمخاله تکمیل شد

 اقتصاددریایی - مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان گفت: مرحله نخست ساخت و توسعه بندر تفریحی و گردشگری بندر چمخاله شامل راه و پل دسترسی و حوضچه آرامش تکمیل شده است.

دسترس پذیری توان‌یابان به جنگل دریایی حرا در قشم آسان شد

 اقتصاددریایی - مشاور عالی گردشگری شبکه ملی ناشنوایان ایران از اجرای طرح گردشگری دسترس پذیری به جنگل دریایی و اعجاب انگیز حرا به عنوان یکی از ذخیره‌گاه‌های زیست‌کره و میراث مشترک جامعه جهانی در جزیره قشم برای توان‌یابانی که دچار نابینایی، ناشنوایی یا کم شنوایی هستند خبر داد.

۳ کودک توسط ناجی غریق در ساحل گناوه نجات یافتند

 اقتصاددریایی - سه کودک توسط ناجی غریق در ساحل گناوه از خطر غرق شدگی نجات یافتند.

بازدید حدود ۳۸۰ هزار گردشگر از جاذبه‌های دریایی خوزستان

 اقتصاددریایی -به دنبال تمهید امکانات و شرایط ایمن برای بهره‌گیری از جاذبه‌های دریایی استان خوزستان و گردشگاه‌های دریایی مجاز آن، حدود 380 هزار گردشگر و میهمان نوروزی تا پایان تعطیلات نوروزی از جاذبه‌های دریایی استان بهره‌مند شدند.

تردد بیش از ۲.۵ میلیون سفر دریایی در بنادر قشم ثبت شد

 اقتصاددریایی -مدیر بنادر و دریانوردی شهرستان قشم از حمل‌ونقل ایمن بیش از دو میلیون و ۷۵۲هزار نفر مسافر و گردشگر نوروزی از طریق راه دریایی، بنادر مسافری و گردشگری این جزیره خبر داد.

ارائه خدمات گردشگری دریایی به بیش از ۱۱۵ هزار مسافر نوروزی در سواحل بلوچستان

 اقتصاددریایی -  مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از خدمات رسانی دریایی به ۱۱۵ هزار گردشگر نوروزی در سواحل بلوچستان خبر داد.

پیشخوان روزنامه