پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۸۳۳
۲۱ تير ۱۴۰۰ | ۰۰:۳۰
دلایل زیادی وجود دارد که نباید در اولین ساعات پس از تولد کودک او را حمام کنید. برخی از بیمارستان‌ها نوزاد را درست بعد از تولد حمام می‌کنند، اما شما به عنوان والدین می‌توانید تصمیم بگیرید که چه زمانی کودک خود را حمام ببرید و چه کسی این کار را انجام دهد.

حمام نوزاد

بوق خبر - دلایل زیادی وجود دارد که باید در اولین ساعات پس از تولد کودک خود را حمام نکنید. برخی از بیمارستان‌ها نوزاد را درست بعد از تولد حمام میکنند، اما شما به عنوان والدین می‌توانید تصمیم بگیرید که چه زمانی کودک خود را حمام ببرید و چه کسی این کار را انجام دهد.

اگر مادری مبتلا به اچ آی وی یا هپاتیت باشد، نوزادان باید بعد از اولین شیردهی استحمام شوند.

به تأخیر انداختن اولین حمام کودک فواید زیادی دارد و ممکن است بعد از اطلاع از مزایای انتظار در مورد زمانی که دوست دارید این اتفاق بیفتد تجدید نظر کنید.

نوزادان با محافظ طبیعی پوست متولد می‌شوند

در رحم، نوزادان توسط ماده خاصی به نام ورنیکس که در پوست آن‌ها وجود دارد از محیط آبکی خود محافظت می‌شوند. ممکن است در نوزاد تازه متولد شده خود مقداری ورنیکس مشاهده کنید. به نظر می‌رسد کمی شبیه پنیر خامه‌ای سفید و مومی است و به نظر می‌رسد برخی از نوزادان زیاد و بعضی دیگر کمتر دارند.

گرچه معمولاً برخی از آن‌ها در چین و چروک‌های پوست و زیر بغل آن‌ها پنهان است. نوزادانی که زودتر به دنیا می‌آیند اغلب مقدار بیشتری دارند.

ورنیکس دارای خواص ایمنی است و گذاشتن آن بر روی پوست کودک شما یک لایه محافظتی ایجاد می‌کند در حالی که سیستم ایمنی نوزاد جدید شما تقویت می‌شود.

کودک می‌خواهد نزدیک مادر باشد

نوزاد تازه متولد شده شما می‌خواهد تا آنجا که می‌تواند به شما و پستان شما نزدیک باشد. آغوش کشیدن روی سینه، نزدیک منبع غذایی، جایی که آن‌ها می‌توانند صدای شما را بشنوند، بوی شما را حس کنند و شما را در برابر پوست خود احساس کنند برای کودک کوچک جدیدتان آرامش بخش است.

حمام نوزاد

حمام‌ می‌توانند دمای بدن را کاهش دهد

نوزادان تازه متولد شده به دلیل نسبت سطح به وزن بیشتر (و اغلب مقدار چربی بدن) در تنظیم دمای بدن خود مشکل دارند. ممکن است حمام باعث شود کودک بیشتر کار کند تا دمای بدن خود را در حد طبیعی نگه دارد.

برخی از نوزادان باید تحت چراغ حرارتی قرار بگیرند تا دمای آن‌ها بعد از حمام افزایش یابد. قفسه سینه مادر بهترین مکان برای حفظ دمای کودک است.

قفسه سینه مادر توانایی گرم شدن یا خنک شدن را دارد تا کودک را در دمای مناسب نگه دارد. حمام باعث می‌شود که کودک نتواند دمای بدن خود را حفظ کند.

حمام می‌تواند استرس را افزایش و قند خون را کاهش دهد

جدا شدن از والدین آن‌ها می‌تواند یک لایه استرس اضافی به نوزاد جدید اضافه کند. اگر کودک شما سرد شود، بدن او ممکن است در پاسخ هورمون‌های استرس آزاد کند. ممکن است قند خون آن‌ها به طور موقت کاهش یابد.

اگر قند خون کودک شما به دلیل دیابت حاملگی مادر یا اندازه آن‌ هنگام تولد کنترل می‌شود، ممکن است ارائه دهندگان مراقبت‌های بهداشتی کودک نگران باشند و بخواهند فرمولی را برای بازگرداندن قند خون به حد نرمال معرفی کنند.

نتیجه گیری:

به تأخیر انداختن حمام نوزاد شما، تا ثبات و آمادگی لازم برای شرکت در آن، فواید زیادی دارد.

اغلب هیچ دلیل پزشکی وجود ندارد که نوزاد تازه متولد شده باید در همان ساعات اولیه حمام شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ کارتن
پیشخوان روزنامه