پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۳۳۱۷
۱۹ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۵:۱۲
درخشش«نویسنده-خبرنگار» قشمی در جشنواره فرهنگی هنری خلیج فارس
رمان «آن تابستان» جدیدترین اثر ایرج اعتمادی برای سومین دوره متوالی، جایزه ادبی جشنواره کتاب سال خلیج فارس را برای جزیره جهانی قشم به ارمغان آورد.

اقتصاد دریا - اعتمادی نویسنده و روزنامه‌نگار هرمزگانی در «جشنواره انتخاب کتاب سال خلیج فارس» زیر مجموعه «سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی هنری خلیج فارس»(دهم اردیبهشت ماه۱۴۰۲/بندرعباس)، به عنوان نویسنده برتر هرمزگان در بخش «ادبیات-نثر معاصر» مورد تقدیر قرار گرفت. «آن تابستان» رمانی است رئالیستی با ادبیات بومی اقلیمی در ۴۲۷ صفحه که چاپ دوم این کتاب از سوی «انتشارات پَرِ سرخ» منتشر شده است.

 کتاب سال خلیج فارس

فضای داستانی این کتاب در منطقه‌ای در جنوب استان فارس و بخش‌هایی از هرمزگان می‌گذرد و ضمن روایت داستانی شیرین تمامی آداب و رسوم و میراث ناملموس منطقه را همچون موزه‌ای زنده با زبانی توصیفی قوی به نمایش می‌گذارد. بخش دوم این کتاب به داستان مهاجران ایرانی مقیم دوبی می‌پردازد که از نقش‌آفرینان اصلی اقتصاد دوبی در دهه هفتاد و هشتاد میلادی بودند که پایه‌های این دولت‌شهر شکل گرفت. گفتنی است، این نویسنده در دومین دوره انتخاب کتاب سال خلیج فارس با کتاب «طنز۱۴۰۰، طنزهای ژورنالیستی یک خبرنگار» سال۱۳۹۷، و در سومین دوره جشنواره با کتاب رمان «پسر ناخدا» سال ۱۴۰۰( ترجمه شده به زبان انگلیسی با عنوان تراژدی قاچاق انسان)، و در چهارمین دوره جشنواره با رمان «آن تابستان»، از سوی هیئت داوران به عنوان خالق اثر برگزیده و شایسته تقدیر شناخته شد. ایرج اعتمادی با سابقه نزدیک به دو دهه فعالیت مطبوعاتی، ازروزنامه‌نگاران مطرح هرمزگانی و رسانه نگاری منتقد است که آثار تحلیلی زیادی از وی در روزنامه‌های متعدد کشوری، استانی و خبرگزاری‌ها منتشرشده است. این نویسنده و روزنامه‌نگار همچنین به عنوان مدیر مسئول «انتشارات پَرِ سرخ» با مرکزیت جزیره قشم، در حوزه نشر کتاب فعالیت می‌کند که این انتشارات طی دو سال فعالیت بیش از ۵۰ عنوان کتاب روانه بازار نشر کرده است. از این نویسنده تاکنون بییش از بیست جلد کتاب در حوزه ادبیات داستانی، محیط زیست، کودک، طنز و آثار ژورنالیستی منتشر شده است. تحریریه روزنامه دریایی اقتصادسرآمد موفقیت چشمگیر ایرج اعتمادی در «جشنواره انتخاب کتاب سال خلیج فارس» را به ایشان، جامعه روزنامه نگاران و جامعه دریایی ایران تبریک عرض می نماید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه