پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۲۳۴۶
۲۵ آذر ۱۴۰۰ | ۱۳:۱۰
افرادی که به غلظت خون مبتلا هستند با خوردن خوراکی‌هایی مانند سیر، چای سبز و... می‌توانند این بیماری را کنترل کنند.

غلظت خون

بوق خبر - تغذیه مناسب برای درمان غلظت خون سالمندان به شرح زیر است:

1- سیر 

این ماده غذایی قرن‌هاست که برای پرفشاری خون و غلیظ بودن آن تجویز می‌‌شود. اگر سیر به طور خام مصرف شود، باعث کاهش غلظت خون می شود و از انسداد رگ‌ها جلوگیری می‌‌کند. همچنین سیر با آزاد کردن ماده‌‌ای به نام نیتریک اکسید در بدن، باعث گشاد شدن رگ‌ها، جریان یافتن بیشتر خون و جلوگیری از لخته شدن آن می‌شود.

2- زنجبیل

این گیاه بیشتر برای زمانی که ترش کردن اتفاق می افتد و احساس تهوع و استفراغ به سراغ فرد می‌‌آید، استفاده می‌‌شود اما برای کاهش پرفشاری خون و رقیق شدن آن هم توصیه می‌شود. بهتر است به میزان یک یا دو قاشق چای‌خوری در داخل چای یا آب جوش حل و نوش جان کنید.

3- چای سبز

در چای سبز ترکیبی وجود دارد که باعث می‌شود غلظت خون هر فرد ثابت بماند. این ترکیب که به اصطلاح EGCG  نام دارد ، بر سلول‌های دیواره رگ اثر می‌گذارد و باعث می‌شود دیواره رگ از حالت سخت و سفت خود خارج  شود و خون راحت‌تر به جریان بیفتد.

4- آویشن و عناب

می‌توانید برای درمان مشکل غلیظ شدن خون مقداری آویشن و عناب را همانند چای در قوری دم و روزی چند وعده مصرف کنید. بهترین زمان استفاده از این دمنوش در فصل بهار است که باعث زدودن مواد مضر از بدن  می شود و به بهبود سلامت کمک می کند.

توجه: از مصرف خودسرانه، بدون مشورت پزشک و بیش از اندازه این مواد خودداری کنید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ کارتن
پیشخوان روزنامه