پایگاه خبری اقتصاد دریایی

موضوع

تمرکز سرمایه گذاری در صنایع دریایی و دریانوردی جدی نیست؛

ضرورت تاسیس بانک صنایع دریایی و دریانوردی

بخش های اقتصادی اکنون هر کدام در قالب مشخصی قرار گرفته و هر گروه از صنایع و فعالان صنعت، در بخش معینی قابل تعریف هستند.

چرا کرونا در بعضی‌ها طولانی‌تر می‌شود؟

بررسی جدید متخصصان علوم پزشکی در آمریکا نشان می‌دهد که "آسیب عصبی" ممکن است توجیهی برای بروز کووید طولانی در برخی از مبتلایان باشد.

چرا کودکان به اومیکرون مبتلا می‌شوند؟

متخصص بیماری‌های عفونی ضرورت واکسینه شدن علیه کرونا را مورد تاکید قرار داد و گفت: سلامت کودکان در مراکز واکسیناسیون پیش از تلقیح واکسن کرونا مورد بررسی قرار می‌گیرد و نگرانی وجود ندارد.

اشتباهات بزرگی که در برابر کرونا در ایران انجام شد

عباس عبدی در یادداشتی در روزنامه اعتماد به مناسبت دومین سال شیوع ویروس کرونا در ایران به اشتباهات صورت گرفته در این زمینه پرداخته است.

اومیکرون در کمین کودکان کار است

پیک ششم بیماری کرونا در کشور به قله نزدیک می‌شود. هر روز که می‌گذرد برتعداد مبتلایان به سویه جدید افزوده می‌شود. آمار مرگ و میر هم روندی صعودی به خود گرفته است. حالا شیوع گسترده اومیکرون در کشور و افزایش درگیری کودکان با این بیماری، ما را در چند قدمی بحران قرار داده است.

بررسی عفونت ترکیبی دلتاکرون در انگلیس آغاز شد

آژانس امنیت بهداشت انگلیس اعلام کرد: مقامات بهداشتی این کشور هفته گذشته پس از شناسایی یک بیمار مبتلا به عفونت ترکیبی ناشی از دو سویه کروناویروس که آن را دلتاکرون نامیده‌اند، نظارت بر این ابتلای دوگانه به سویه‌های اُمیکرون و دلتا را به طور رسمی آغاز کرده‌اند.

چه کسانی اومیکرون را مثل سرماخوردگی تجربه می‌کنند؟

متخصص آی سی یو بیمارستان امام حسین (ع) گفت: بیشتر افرادی که سه دوز واکسن کرونا دریافت کرده‌اند ابتلا به اومیکرون را مانند سرماخوردگی تجربه می‌کنند.

چهره مرگبار اومیکرون به زودی نمایان می شود

گفته می شود موارد مرگ و میرهای کرونایی، دو هفته بعد از افزایش موارد ابتلا رخ می دهد. یعنی باید در روزهای آینده شاهد افزایش مرگ هایی از جنس اومیکرون باشیم.

پاستوکووک تنها واکسن داخلی که اجازه مصرف برای کودکان دارد

رئیس انستیتو پاستور ایران گفت: پاستوکووک به عنوان واکسن داخلی، تنها واکسنی است که اجازه مصرف برای کودکان را دارد.

آفت کش‌ها در محل کار احتمال ابتلا به بیماری ریوی را افزایش می‌دهد

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد قرار گرفتن در معرض آفت کش‌ها در محل کار ممکن است خطر ابتلا به بیماری مزمن انسدادی ریه را افزایش دهد.