پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۱۳۲۴
۱۹ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۸:۰۹
پروفسور جامعه شناسی «پاتریک هوولین»، این معیار را که میانگین طول عمر ناتمام نامیده می‌شود، برای ارزیابی تأثیر "شوک‌های موقت" مانند کرونا ویروس جدید بر طول عمر ابداع کرد.

کرونا

بوق خبر - معیار‌های جدید نشان می‌دهد که کووید ۱۹ میانگین طول عمر را در بخش‌هایی از ایالات متحده تقریباً یک دهه کاهش داده است.

کووید ۱۹ موجب کاهش ۱۰ ساله طول عمر می‌شود، بر اساس معیار جدید طول عمر که در دانشگاه کالیفرنیا توسعه یافته است، کووید ۱۹ میانگین طول عمر انسان را به میزان ۹ سال در یک ایالت آمریکا کاهش داده است.

پروفسور جامعه شناسی «پاتریک هوولین»، این معیار را که میانگین طول عمر ناتمام نامیده می‌شود، برای ارزیابی تأثیر "شوک‌های موقت" مانند کروناویروس جدید بر طول عمر ابداع کرد.

به گفته هوولین، «این ابزار به جمعیت شناسان اجازه می‌دهد تا تجزیه و تحلیل دقیق را در مناطق مختلف در بازه‌های زمانی مختلف انجام دهند و راهی جدید برای سنجش میزان کاهش تجربه مناطق مختلف کشور و جهان در طول دوره همه گیری ارائه می‌دهد.»

هوولین امیدوار است این معیار جدید در نهایت به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار گیرد، زیرا محققان به دنبال درک بهتر تأثیر اپیدمی‌ها، بلایای طبیعی و حتی خشونت بر امید به زندگی هستند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه