پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۱۱۶۱
۰۹ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۸:۱۲
برای آن که بتوانید زندگی باب میل خودتان را بسازید بسیار مهم است که از یک برنامه برای موفقیت خود استفاده کنید.

روانشناسی

بوق خبر - برای آن که بتوانید زندگی باب میل خودتان بسازید بسیار مهم است که از یک برنامه برای موفقیت خود استفاده کنید. برنامه ریزی شما برای موفقیت در رسیدنتان نقش تعیین کننده‌ای دارد و این برنامه ریزی به هیچ عنوان شبیه به برنامه ریزی دوران مدرسه نیست.

شما باید اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدتی برای خود تعیین کنید. با پیشرفت تکنولوژی و جهانی شدن زندگی‌ها از طریق فضای مجازی بیشتر از آنچه باید در مورد افراد موفق می­بینیم و می­خوانیم و بی شک ترسمان از جهان پیش رو بیشتر هم شده است، اما تنها راهی که پیش رو داریم انتخاب موفقیت است و بس.

در جهانی که موفقیت همه را به چشم میبینیم مهمترین راه این است که موفقیت خود را به عنوان یک انتخاب پیش روی خودمان قرار دهیم. برای آن که موفقیت خود را انتخاب کنیم کار‌هایی هستند که باید انجام دهیم و همچنین کار‌هایی هم هستند که باید از آن‌ها دوری کنیم.

بعضی کار‌ها و بعضی افکار منفی بسیار مخرب‌تر از هر چیزی برای روند موفقیتمان خواهند بود و مانند یک سم جهانمان را مسموم خواهند کرد. جدا از افکار بعضی رفتار‌ها هم در وضعیت موفقیتمان تاثیرگزار خواهند بود.

برای مثال شاید به نظر نیاید، ولی استفاده از کلمات نادرست و بی احترامی به دیگران روحمان را از درون آزار می­دهد و با بی­ احترامی به دیگران در درجه اول ما به خودمان بی احترامی خواهیم کرد. در ادامه بیشتر در مورد این مشکلات صحبت خواهیم کرد. ما میخواهیم به شما بگوییم راه موفقیت فقط با ۱۰ قدم به ثمر خواهد رسید پس تا انتها همراه ما باشید.

افکار منفی را دور بریزیم

شاید خیلی‌ها فکر کنند که افکارشان مثبت است و هیچ مشکلی با آن‌ها ندارند، اما وقتی به زندگی هایشان نگاه می­کنید خواهید دید که دائم در حال گله و شکایت از همسر یا زندگیشان هستند. یا سعی دارند در مورد کسی بد بگویند و یا در مورد بیماری صحبت می­کنند.

خیلی از منفی گرا‌ها سردرد را یک بیماری باکلاس تصور می­کنند و دائم می­گویند که سردرد دارند، اما حقیقت این است که حتی اگر این مشکل را هم نداشته باشند به مرور برای خود ایجاد خواهند کرد. صحبت در مورد هر چیزی مقدار بیشتری از آن چیز را به وجود خواهد آورد بنابراین هرچه بیشتر از مشکلات، بدبختی و اختلاف اجتماعی و بیماری صحبت کنید همین چیز‌ها را به سمت خود خواهید کشید. افکار منفی شامل تمامی کلماتی نادرستی است که به زبان می­آورید بنابراین ذهنتان را از این موارد پاک کنید.

در مورد بی پولی صحبت نکنید

هرچه به آن فکر کنید و در موردش صحبت کنید به سرتان خواهد آمد بنابراین اگر شما دائم از وضع بد جامعه و بی پولی سخن بگویید این را به سوی خود جذب خواهید کرد و بی پولی بیشتری در زندگی شما پدیدار خواهد شد. نویسنده کتاب راز در این مورد بررسی‌های زیادی را در کتاب خود انجام داده است و نتیجه هم دقیقا همان بوده که صحبت از بی پولی فقط آن را بدتر خواهد کرد و بی ­پولی بیشتری ایجاد خواهد کرد.

عادت به خواب زیاد

اگر شما دائما بخوابید ذهنتان خسته و کند خواهد شد و تلاش اندکی برای انجام کار خواهد داشت. ذهنی که دائم در حال استراحت باشد به مرور سلول‌های خاکستری خود را از دست خواهد داد و دچار کند ذهنی می­شود بنابراین سعی کنید ساعت خوابتان را درست کنید و هر روز سر یک ساعت مشخص بخوابید و بیدار شوید تا بدنتان نظم روزانه داشته باشد.

نداشتن نظم

عدم وجود نظم در زندگی می­تواند پایه اصلی زندگیتان را فلج کند. بی­نظمی باعث می­شود مشکلاتتان به هم بپیچد و ذهنتان آشفته شود. اگر میخواهید نظم کافی در زندگیتان داشته باشید با عادت‌های کوچک شروع کنید. برای مثال صبح‌ها بعد از بلند شدن از رختخواب آن را مرتب کنید و به اتاق خود سروسامان دهید.

این که شب‌ها کوهی از لباس را از روی تخت به صندلی انتقال دهید و صبح‌ها دوباره آن را به تخت بازگردانید باعث ایجاد آشفتگی ذهنی زیادی می­شود و شما با ذهنی آشفته نمی­توانید موفقیت خود را به سرانجام برسانید نظم را در تمام ابعاد زندگی خود به کار ببندید.

برای مثال در مورد خواندن کتاب آن هم به صورت دائم و روزانه حتما از یک برنامه منسجم استفاده کنید و هر روز برای مثال روزی دو صفحه کتاب بخوانید تا به کتاب خواندن عادت کنید. همچنین این عادات خوب روزانه باعث ایجاد تغییر در زندگی شما خواهد شد.

اهمال کاری

بزرگترین مشکلی که اکثر افراد با آن روبرو هستند اهمال کاری است. به زبان ساده اهمال کاری یعنی به تعویق انداختن آنچه باید انجام شود. اگر شما احساس می­کنید که دائم برای انجام هر کاری در حال بهانه تراشی و به تعویق انداختن آن هستید باید جلوی این مشکل را بگیرید.

اهمال کاری یکی از بزرگترین موانع پیش روی موفقیت شماست. برای آن که جلوی اهمال کاری را بگیرید ابتدا باید بدانید به چه دلیل اهمال کاری می­کنید. پس از آنکه نسبت به مشکل خود آگاه شدید میتوانید با داشتن آگاهی از روش‌های واپس رانی مشکل توسط ناخودآگاه با آن روبرو شوید و جلوی اهمال کاری را بگیرید و برنامه روزانه خود با دقت بپردازید.

عدم داشتن برنامه

بی ­برنامگی خود شکل خاصی از بی­ نظمی است. نداشتن یک برنامه منسجم همانطور که باعث نرسیدن به کار‌ها می­شود شما را پریشان خواهد کرد و شما در ذهن خود به یک انسان بی کفایت تبدیل خواهید شد. اگر نتوانید از پس روز‌های زندگی بربیاید هرگز نمی­تواتید از پس یک عمر بر بیاید و دائم به دنبال راهکار برای رسیدن به اهدافتان دست و پا خواهید زد.

برنامه ریزی هایتان را روز کاغذ و یا نوت گوشی بنویسید تا از یاد نبرید. همیشه همراهتان باشد تا دیگر بهانه­‌ای برای عدم انجام آن نداشته باشید.

شنبه‌ای که هرگز نمی­آید

اکثر افراد به شنبه‌ای دل بسته اند که هرگز نمی­آید و می­خواهند استارت موفقیتشان را از شنبه بزنند. میخواهند شنبه به باشگاه بروند، میخواهند شنبه کلاس مورد نظرشان را شروع کنند و خلاصه مهمترین بهانه‌ای که به دست خود داده اند شنبه‌ها است.

عمدتا در این شنبه‌ها اتفاق خاصی هم نمی­افتد. اگر می­خواهید شروع کنید بهترین فرصت همین امروز و همین لحظه است. سیر موفقیت خود را با شروع حرکتتان آغاز کنید و تنبلی را کنار بگذارید.

عدم اعتماد به نفس

ما به شما می­گوییم که فلان کتاب‌ها را بخوانید و فلان کار‌ها را انجام دهید تا موفق شوید، اما در واقع برای موفق شدن اولین کتابی که احتیاج به خواندن آن دارید خودتان هستید. شما باید خودتان را بشناسید و خودتان را به عنوان بهترین بپذیرید.

حقیقت این است که اگر شما خودتان را نپذیرید هیچ کس شما را نمی­پذیرد و هرگز جایگاه خوبی در اجتماع نخواهید داشت. ابتدای مسیر موفقیت شما باید خودشناسی را آغاز کنید و موفقیت را حق خود بدانید. تنها زمانی تغییر در زندگیتان شروع می­شود که خودتان را دوست داشته باشید و خودتان را بپذیرید.

کتاب نخواندن

هرگز این که کسی کتاب نخواند انقدر بد نیست که بخواهیم آن را به زبان بیاوریم، اما کتاب نخواندن میتواند مانع موفقیت ما شود. گاهی ما نیاز داریم یک قدم عقب بایستیم و تجربه‌ها را از داخل کتاب‌ها بدست آوریم. کتاب‌ها تجربه‌هایی آماده در زندگی ما هستند که نیازی نداریم دوباره آن‌ها را تجربه کنیم.

ما کتاب می­خوانیم تا از تجربیات تلخ و سخت دور شویم و راحت‌ترین راه‌ها را انتخاب کنیم. در واقع کسانی که کتاب خوان هستند کمی راحت طلب هم هستند و ترجیح میدهند تجربیات دیگران را استفاده کنند.

به حرف دیگران گوش دادن

شاید مهمترین نکته زندگی هر کس این باشد که او یکبار زنده است و یکبار توانایی زندگی را دارد. خانواده‌هایی هستند که بسیار کنترل­گر هستند و نمی­گذارند که فرزند خودش راهش را انتخاب کند و دائم او را با بکن نکن ساکت می­کنند. زمانی که مجال زندگی را نداشته باشید انگیزه‌ای برای موفقیت هم نخواهید داشت.

یکی از عوامل اصلی عدم موفقیت خانواده‌هایی هستند که فرزند خود را سرکوب می­کنند و به او اجازه تجربه زندگی را نمی­دهند. اگر شما هم همچین مشکلی دارید بهتر است با استفاده از کمک‌های یک مشاور از زیر سلطه‌ی خانواده خارج شوید و مسیر درست را در زندگی خود امتحان کنید تا به موفقیتی حتمی دست یابید.

تمام موارد ذکر شده تا حدود زیادی در نسخه الکترونیک کتاب جادوگر واقعی آورده شده است که به شما می­آموزد چطور یک جادوگر شوید و زندگیتان را با جادوی ذهنتان بسازید. موفقیت انتخابی است که تنها خودتان می­توانید برای خود برگزینید بنابراین برای این یکبار زندگیتان باید تمام تلاشتان را بکنید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه