پایگاه خبری اقتصاد دریایی

موضوع

روش‌هایی برای کاهش خواب آلودگی در بهار

یکی از مشکلاتی که با شروع فصل بهار برای برخی افراد ایجاد می‌شود، کسالت و خواب آلودگی است.

علائمی که نشان می‌دهد دچار پیری زودرس شده‌اید

اگر شما پیش از سن ۶۰ سالگی دچار ریزش مو و سفیدی ناگهانی شدید باید در سبک زندگی خود بازنگری کنید و به اندازه کافی موادغذایی مفید مصرف کنید.

با ۵ شغل کسل کننده و هیجان انگیز آشنا شوید

دکتر ویجناند فان تیلبورگ که این تحقیق زیر نظر او انجام شده بر این اعتقاد است که عموم، معمولا به‌واسطه پیش‌قضاوت در این خصوص از ارتباط با افراد کسل‌کننده اجتناب می‌کنند و حتی برخی انتظار دارند تا بابت وقتی که با این دسته از افراد می‌گذرانند پول بگیرند.

افرادی که عکس بیشتری در فضای مجازی می‌گذارند افسرده هستند!

بررسی پژوهشگران مجارستانی نشان می‌دهد که میزان ابتلا به افسردگی در کسانی که عکس خود را به صورت روزانه در فضای مجازی به اشتراک می‌گذارند، دو برابر بیشتر است.

متولد کدام ماه با چه خصوصیات اخلاقی هستید؟

بعضی از افراد با انرژی مثبت احاطه شده اند حتی در شرایط سخت هم پر انرژی هستند. یکی از دلایل خوش انرژی بودن در افراد ماه تولد آن‌ها است.

کار امروز را به فردا نیندازید، چون مریض می‌شوید

یک مشاور و روان‌درمانگر گفت: افراد اهمال‌کار از اینکه کار‌های خود را به تأخیر می‌اندازند پشیمان می‌شوند و خودشان را سرزنش می‌کنند و در نتیجه احساس بی‌ارزشی می‌کنند؛ بنابراین فردی که بیش از اندازه خود را ملامت می‌کند پس از مدتی دچار اختلالاتی همچون افسردگی، اضطراب، خستگی و سردرد‌های شدید می‌شود.

سندرم قهرمان داستان را بشناسید

اگر با این اصطلاح آشنا نیستید، این مطلب به تعریف سندروم شخصیت اصلی، نحوه تشخیص ابتلا به آن، آثار سندروم شخصیت اصلی و نحوه خلاص‌شدن از آسیب‌های آن می‌پردازد.

شوخ طبعی زندگی شما را دگرگون می‌کند

شوخ طبعی نقش مهمی در روابط در هر سطح و جایگاهی دارد، چه رابطه‌ای که تازه شکل گرفته است چه روابط قدیمی و طولانی.

بچه‌های تنبل با این راهکار وادار به انجام کارهایشان می‌شوند

یک روانشناس با بیان اینکه نوجوان "تنبل"، لذت‌های طولانی مدت حاصل از انجام وظایف و مسئولیت‌های خود را فدای لذت‌های آنی کار‌های بی اهمیت می‌کند، درباره راهکار‌های دوری نوجوان از تنبلی و اهمال کاری گفت: از جمله راهکار‌ها این است که نوجوان با تهیه یک جدول زمانی، کار‌ها و امور خود را به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم کرده و خود را موظف به انجام آن امور کوچک در موعد مقرر بداند.

گرایش سیگار کشیدن در جوانان

پزشک مشاور در جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات می‌گوید: روز به روز که مضرات سیگار بیشتر مشخص می‌شود، یک عده ترک می‌کنند و عده‌ای هم بر اثر عوارض مصرف آن جانشان را از دست می‌دهند، مسلما شرکت‌های دخانی باید جایگزینی برای آن‌ها در بازار مصرف پیدا کنند.