پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۱۱۴
۰۵ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۸:۴۷
از مهم‌ترین مزایای خرید خانه در آنکارا می‌توان به داشتن قیمت مناسب‌تر نسبت به شهر استانبول اشاره کرد. یک مزیت و دلیل دیگر که خرید خانه در آنکارا را دارای اهمیت و ارزش می‌کند، پایتخت بودن این شهر است.

خرید خانه در آنکارا

بوق خبر - برای خرید خانه در آنکارا بیشتر جاذبه‌ها در این شهر از بلوار طولانی آتاتورک عبور می‌کنند. شهر آنکارا پس از استانبول بزرگترین شهر ترکیه و مرکز سیاسی ترکیه می‌باشد و در مرکز کشور ترکیه و قلب آناتولی واقع شده است. این شهر پایتخت کشور ترکیه بوده و شهری با جمعیت ۵.۵ میلیون نفر، شهری مسکونی و در عین حال سیاسی بوده که اکثر سفارتخانه‌های مهم خارجی در این شهر واقع شده و دارای بنا‌های قدیمی و تاریخی از دوران روم، بیزانس و عثمانی است. شهر آنکارا یکی از شهر‌های مدرن ترکیه بوده و شامل مکان‌های مهم دولتی، دانشگاه‌های بزرگ، پایگاه‌های نظامی، کنسولگری‌ها و مراکز لوکس خرید می‌باشد. خارجی‌ها و ترک‌های غیر بومی، آنکارا را شهری مملو از دنیای سیاست و اقتصاد می‌نامند.

بسیاری از گردشگران معمولاً از آنکارا فقط به عنوان یک مسیر عبور برای رسیدن به شهر‌هایی مانند قونیه یا کاپادوکیا استفاده می‌کنند. اولوس مرکز تاریخی شهر آنکارا است و بیشتر موزه‌ها و ساختمان‌های اولیه جمهوری و قلعه باستانی در آنکارا در اولوس وجود دارد.

مزایای خرید خانه در آنکارا:

این شهر یکی از شهر‌های زیبا و قانون‌مند ترکیه محسوب می‌گردد و به راحتی میتوان با خرید ملک در آنکارا با ارزش ۲۵۰ هزار دلار و با مساحت بزرگتر نسبت به اخذ شهروندی اقدام نمود و ظرف ۳ ماه نسبت به دریافت شهروندی و پالسپورت ترکیه اقدام نمایید عمر مفید خانه‌ها و آپارتمان‌های ساخته شده در شهر آنکار ۱۸ سال بوده و از نظر اقتصادی و سیاسی یکی از شهر‌های پر رونق ترکیه محسوب می‌شود.

یک مزیت و دلیل دیگری که می‌توان برای خرید خانه در آنکارا پر اهمیت و با ارزش دانست، پایتخت بودن این شهر است که همیشه مورد توجه سران خارجی و هیات‌های ساسی خارجی دانست که به طور مکرر به آنکارا سفر می‌کنند و پیشرفت‌های مهمی در تجارت خارجی حاصل می‌شود.

داشتن فرصت‌های گسترده‌تر در آموزشی و دانشگاه‌های پیشرفته نیز از مزایای دیگر خرید خانه در آنکارا می‌باشد که کسب و کار‌های جدیدی در این راستا رقم میخورد و تحرک شغلی نیروی کار را افزایش می‌دهد.
شرایط خرید خانه در آنکارا

تاریخچه شهر آنکارا:

در قرن ۳، قبل از میلاد اسکندر بزرگ، آنکارا را فتح نمود و این شهر را به عنوان پایتخت خود معرفی نمود.

آنکارا در اوایل قرن ۲۰ شهر کوچکی با چند هزار نفر جمعیت بود. وقتی مصطفی کمال آتاتورک و دوستانش آنکارا را به مرکز جنبش مقاومت خود در برابر متفقین در سال ۱۹۲۰ تبدیل کردند و پارلمانی را به نمایندگی از مردم ترکیه در برابر دولت عثمانی تحت کنترل متفقین در استانبول اشغالی تأسیس کردند. پس از جنگ جهانی اول با موفقیت در جنگ استقلال ترکیه، دولت در استانبول و امپراتوری توسط مجمع بزرگ ملی ترکیه در آنکارا در سال ۱۹۲۳ منسوخ می‌شود و جمهوری ترکیه تأسیس گردید. وقتی امروز به آنکارا مدرن ۵.۵ میلیون نفری نگاه می‌کنید، تقریباً همه آنچه را می‌بینید پس از سال ۱۹۲۳ ساخته شد. نام آنکارا از کلمه سلتی Ancyra به معنی لنگر گرفته شده است. دلیل اصلی استفاده از نام لنگر در این شهر قطعاً مشخص نیست، اما افسانه‌های مختلفی وجود دارد.

اگر از طریق فرودگاه Esenboga در آنکارا سفر می‌کنید، به مناطق وسیع اطراف نگاه کنید. این جایی است که تیمور لین در سال ۱۴۰۲، در نبرد بزرگ آنکارا، سلطان عثمانی بایزید اول را شکست داد. منطقه Esenboga از آن زمان نام خود را حفظ می‌کند، زیرا یکی از ژنرال‌های معروف تیمور و فرمانده ناوگان معروف فی، پایگاه خود را در اینجا قرار داده است. آنکارا در سال ۱۴۰۳ توسط عثمانی بازپس گرفته شد و از آن زمان تحت کنترل ترکیه باقی مانده است.

وضعیت اقتصادی و صنعت شهر آنکارا:

قبل از تشکیل دولت ترکیه، آنکارا شهری با ۳۰ هزار نفر جمعیت بود که در اطراف قلعه آنکارا تأسیس و برقرار شده بود. از آنجا که در آن زمان معیشت اصلی این استان کشاورزی و دامداری بود تجارت و خرید و فروش کالا‌های کشاورزی و حیوانی محدود بود. در اولین سال‌های تشکیل دولت جمهوری ترکیه، این دوره رکود در آنکارا پایان یافت. خدمات زیربنایی و روبنایی که برای یک شهر مدرن صورت گرفت و زندگی اقتصادی پر رونقی تشکیل شد که شروع به احیای تجارت گردید و کارگاه‌های کوچک تأمین مصالح ساختمانی تأسیس شد و پس از آن سازمان‌های صنعتی عمومی و کارخانه جات خصوصی و دولتی شکل گرفت.

پس از تاسیس کارخانجات در آنکارا مهاجرت داخلی به آنکارا از دیگر شهر‌ها و روستا‌ها آغاز گردید و با افزایش روزافزون صنایع در آنکارا رفته رفته جمعیت این شهر نیز رشد نمود و امروزه آنکارا به دلیل توجه بیشتر استان‌های همجوار آنکارا از نظر فعالیت‌های اقتصادی، در زمره شهر‌های پیشرو در صنعت قرار دارد. با روند رشد صعودی صنایع در آنکارا مردم کشور ترکیه به فکر خرید خانه در آنکارا بودند که این خود نقطه قوت دیگری برای افزایش ساخت و ساز و تولید مسکن بود. با خرید خانه در آنکارا مردم شهر‌های اطراف به لحاظ سیاسی و اقتصادی تمایل به خرید و سرمایه گذاری به بخش مسکن روی آوردند.

وقتی فعالیت‌های تولیدی در آنکارا بررسی می‌شود ترکیه به طور کلی دارای جایگاه مهمی در صنعت تولیدکنندگان چوب، سازندگان مبلمان، اثاثه یا لوازم داخلی خانه می‌باشد که در این صنعت همیشه پیشرو بوده و قسمت اعظمی از کارخانجات تولید مبلمان در شهر آنکارا واقع شده است. بیش از ۱۳۰۰۰ صنعت تولیدی در شهر آنکارا مشغول به فعالیت بوده که این میزان پس از رسمیت دولت جمهوری ترکیه در سال ۱۹۲۵ تأسیس و شکل گرفته است.

کارخانه سیمان و کارخانه باروت در منطقه الماداگ آنکارا تأسیس شده است. تعداد تاسیسات صنعتی در سال‌های اخیر به سرعت افزایش یافته و متنوع شده است. امروزه سیمان، تراکتور، ابزار و ماشین آلات کشاورزی، موتور، رنگ، آجر، کاشی و جنگلداری، مبلمان، مواد معدنی و همچنین سازمان‌های وابسته به صنایع غذایی مانند کارخانجات‌های تولید ماکارونی، آرد، روغن نباتی، لبنیات، شکر و حتی موسسات صنعتی که پارچه و بافندگی تولید می‌کنند نیز شروع به ظهور کرده اند.

صنایع دفاعی در آنکارا:

نظر به اینکه شهر آنکارا بعد از تشکیل جمهوری ترکیه به عنوان پایتخت این کشور انتخاب شده صنایع مختلف نظامی و دفاعی نیز در این شهر توسعه یافته است. یکی از مهمترین سرمایه گذاری در صنایع دفاعی شهر آنکارا در حال تکمیل و شکل گیری می‌باشد. بزرگترین پروژه صنایع دفاعی ترکیه، تولید صنایع هوا و فضای کشور ترکیه می‌باشد که از سال ۱۹۸۴ با همکاری کشور آمریکا تأسیس و به بهره برداری رسید.

وضعیت آب و هوایی شهر آنکارا:

آنکار به لحاظ استراتژی و موقیعت قلمرو وسیع این شهر، اختلافات اقلیمی مختلفی وجود دارد. در جنوب، آب و هوای استپی، که از ویژگی‌های بارز آب و هوای آناتولی مرکزی است، در شمال، مناطق معتدل و بارانی آب و هوای دریای سیاه دیده می‌شود. در این منطقه آب و هوای قاره‌ای غالب است، دمای زمستان کم و تابستان گرم است. گرم‌ترین ماه این شهر جولای و آگوست و سردترین ماه ژانویه است.

میزان بارندگی در منطقه در قسمت شمالی و جنوبی متفاوت است. قسمت شمالی دارای رژیم بارشی بوده و متاثر از دریای سیاه می‌باشد، ولی قسمت جنوب، ویژگی آب و هوایی منطقه آناتولی مرکزی را نشان می‌دهد. به دلیل ساختار منطقه در زمستان اغلب مه وجود دارد. متوسط ​​دمای این شهر ۱۱.۷ درجه سانتی گراد و متوسط ​​بارندگی سالانه ۳۸۹.۱ میلی متر است. بیشترین مقدار دما ۴۰.۸ درجه سانتیگراد و کمترین دما ۲۴.۹ درجه سانتیگراد تعیین شد.

جمع بندی برای خرید خانه در آنکارا:

در حالت کلی می‌توان نتیجه گرفت آنکارا شهری سیاسی و اقتصادی است که اکثر دپارتمان‌های مهم دولتی در آنجا واقع شده و از جهتی اکثر صنایع تولیدی و کارخانجات مهم نیز در شهرک‌های صنعتی این شهر فعال است. وضعیت آموزشی و آکادمی‌های شهر آنکار با توجه به موقعیت سیاسی و صنعتی شهر بسیار مدرن و پیشرفته می‌باشد. اقلیم منطقه شهر آنکارا با شرایط آب و هوایی معتدل بوده که در جمع بندی جمیع جهات می‌توان نتیجه گرفت خرید خانه در آنکارا با توجه به اینکه شهری مدرن و اقتصادی است ارزش سرمایه گذاری دارد و مدتی کوتاه با انتخاب سرمایه گذاری درست در خرید ملک در آنکارا می‌توان ارزش افزوده چشم گیری را در این عرصه کسب نمود.

منبع: دلگرم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه