پایگاه خبری اقتصاد دریایی

موضوع

چگونه روند تغذیه کودکان خود را اصلاح کنیم؟

یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی هشدار داد خانواده‌ها با کلمات و جملات خود کاری نکنند که کودک تصویر بدی از بدن و از ظاهر خود پیدا کند که عوارض روحی بسیار بدی ممکن است برای کودک داشته باشد و او را اذیت کند.

موز و این همه خاصیت فوق العاده

موز یکی از میوه‌های خوشمزه و مقوی است که خواص زیادی داد، در این مطلب به مهم‌ترین خواص موز اشاره می‌کنیم.

کمتر گوشت بخورید تا سرطان نگیرید

سرطان تبدیل به یکی از بیماری‌های شایع در بین همه مردم شده است که تغذیه سالم تاثیر مهمی در پیشگیری از سرطان دارد، در این مطلب رژیم غذایی برای پیشگیری از سرطان معرفی می‌شود.

کاهش وزن با چند دمنوش خوشمزه

اضافه وزن و چاقی از بیماری‌های رایج قرن هستند که زندگی ماشینی و عدم تحرک سبب بروز آن می‌شوند.

وزنتان را در نوروز کنترل کنید

یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: در تعطیلات سال نو، رعایت رژیم غذایی و استفاده از یک رژیم غذایی متعادل و متنوع براساس کالری، می‌تواند در پیشگیری از اضافه وزن و چاقی افراد کمک‌کننده باشد.

مراقب سم آفلاتوکسین در آجیل باشید!

آفلاتوکسین در ایران کمتر جدی گرفته شده است. سمی بسیار خطرناک در مواد غذایی که در اروپا استاندارد‌های سختگیرانه‌ای برای آن وضع کرده‌اند، اما در ایران کمتر در مواد غذایی مورد پایش قرار گرفته است و از قضا آجیل و خشکبار ایران از نظر وجود مقادیر غیراستاندارد آفلاتوکسین زیر سوال است.

بادام زمینی یک منبع غذایی غیر چاق کننده

اگر در مورد کالری موجود در مواد غذایی حساس هستید، بهتر است در مورد بادام زمینی مطمئن باشید. این ماده غذایی طبیعی، سرشار از کالری است، اما تاثیری بر وزن بدن ندارد.

دانستنی‌های مهم درباره بیسکویت

بیسکویت محصول نسبتاً خوبی است و به عنوان میان وعده صبح و عصر مصرف آن همراه با چای کم رنگ و یا شیر هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان به ویژه اگر با آرد کامل و روغن و شکر کم تولید شده باشد، توصیه می‌شود.

کاهش خطر فشار خون با مصرف این غذاها

محققان می‌گویند داشتن یک رژیم غذایی معتدل می‌تواند خطر بروز فشارخون بالا در شما را کاهش دهد.

گردو و بادام زمینی بخورید تا نمیرید

مصرف آجیل با کاهش خطر مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی - عروقی و سرطان ارتباط دارد.