پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۷۶۷
۱۶ تير ۱۴۰۰ | ۱۷:۵۲
با هر آنچه یک فرد ۲۰ تا ۲۹ ساله باید در دهه دوم زندگی اش انجام دهد آشنا شوید.

تینیجرها

بوق خبر - اگر به سن ۲۰ سالگی رسیده اید، حتما باید برای خودتان آستین بالا بزنید، زیرا دیگر حالا وقت آن است که مسیر زندگی تان را مشخص کنید. مثلا این که چه هدفی را در زندگی خود باید مشخص کنید، در این دهه از زندگی چه کار‌هایی باید انجام دهید یا تا قبل از ۳۰ سالگی باید به چه چیز‌هایی دست یافته باشید.

به شما اکیدا توصیه می‌کنیم حداقل یک هفته خودتان را از شبکه‌های اجتماعی جدا کنید. قدم بزنید، کمی دست به قلم شوید و چیزی برای نوشتن پیدا کنید یا با کسی که دوستش دارید وقت بگذرانید. این روز‌ها فناوری آن قدر به چیزی الزامی مبدل شده است که اغلب ما لمس زیبایی‌های طبیعی زندگی را از دست می‌دهیم و یادمان می‌رود اصلا چطور باید زندگی کنیم.

۱- روابط عاشقانه شما را پریشان و مضطرب نکند

در دهه ۲۰ سالگی، شما این شانس را دارید که خودتان را بشناسید. اگر عاشق شدید، لازم نیست خیلی نگران شوید. در عوض، آن را به یک اولویت مبدل کنید تا از شما فردی بسازد که تشخیص می‌دهد به چه کسی در آینده برای همراهی نیاز دارد.

۲- با والدین خود ارتباطی نو داشته باشید

اگر وارد دانشگاه شده اید و محل تحصیل شما شهر دیگری از محل زندگی قبلی شماست، حتما بیشتر قدر پدر و مادرتان را نسبت به روز‌های قبل دانشگاه خواهید دانست. وقتی سن شما بیشتر می‌شود، می‌توانید با والدین خود به روش متفاوتی ارتباط برقرار کنید که قبلا در زمانی که بچه بودید نمی‌توانستید. شما می‌توانید شخص خود آن‌ها را بیشتر بشناسید؛ نه به عنوان افرادی که شما را بزرگ کرده اند.

۳- مدیریت پول خود را یاد بگیرید

کتاب بخوانید، در دوره‌های آموزشی شرکت کنید و انضباط شخصی داشته باشید. این مهارتی است که هیچ کس به شما یاد نمی‌دهد و برای همه بزرگسالان واجب است که آن را داشته باشند.

۴- جاه طلب و بلند پرواز باشید

رویایی را دنبال کنید یا در چیزی که به آن علاقه دارید سرمایه گذاری کنید. اکنون تنها زمانی در زندگی شماست که مردم شما را تشویق می‌کنند نسبت به نیازهایتان خودخواه باشید. شما می‌توانید خطر‌های بزرگتر و بیشتری را در زندگی نسبت به زمانی که سنتان بیشتر می‌شود، ازدواج کرده اید یا بچه دارید پشت سر بگذارید.

۵- سفر کنید

به سفر بروید، با آدم‌های جدید رو به رو شوید و تجربیات جدید کسب کنید. این دنیا بسیار بزرگ و متنوع است و شما فقط تنها یک فرصت برای تجربه آن در اختیار دارید، زیرا فقط یک بار زندگی می‌کنید. خودتان را در فرهنگ‌های مختلف غرق کنید و جهان بینی و هوش جهانی خود را وسعت دهید.

۶- عادات و سبک زندگی سالم داشته باشید

بدن شما مانند یک ماشین است. وقتی شما خوب بخورید و مرتب ورزش کنید به بدن خود امکان می‌دهید که با بیشترین بازده و سوختی که دارد کار کند. ایجاد عادت‌های سالم نه تنها باعث می‌شود شما فرد سالم تری باشید بلکه سطحی از احترام به خود را در شما ایجاد می‌کند. علاوه بر این، رفتار شما به اطرافیان نیز بازتاب پیدا می‌کند و به دیگران نشان می‌دهد که شما یک خود قوی دارید و بی نهایت برای وجود خودتان ارزش قائل هستید.

۷- یک مهارت جدید یاد بگیرید

یاد بگیرید آواز بخوانید، یک آلت موسیقی را بنوازید یا حتی یک زبان جدید را بیاموزید.

۸- کتاب بخوانید

هر چیزی که می‌خواهید یاد بگیرید در کتاب نهفته است. آموزش و یادگیری می‌تواند سرگرم کننده باشد. موضوعی را که به آن علاقه دارید انتخاب کرده و خودتان را در آن غرق کنید. اصلا هم اشکالی ندارد که تحصیلات دانشگاهی ندارید. اگر شما فردی پرکار، پرمشغله و گرفتار باشید، می‌توانید کتاب‌های صوتی را بخرید و گوش دهید. با کتاب‌های صوتی فوق العاده راحت‌تر اطلاعات را هضم خواهید کرد.

۹- هر هفته یک کاری که خیلی از آن می‌ترسید انجام دهید

شاید این یکی از کار‌های مورد علاقه شما هم باشد که در زندگی گهگاه انجام می‌دهید. از خانه بیرون بزنید و خودتان را به چالش بکشید. با یک فرد جذاب که در فروشگاه مواد غذایی می‌بینید گفتگو کنید. با احساسات منفی خود که نسبت به کسی دارید رو به رو شوید. حتی توصیه می‌کنیم چتربازی را امتحان کنید! پرهیز و دوری کردن از منطقه راحتی شما باعث می‌شود در راه رشد شخصی تان قدم بردارید.

۱۰- یک شبکه بسازید

یادتان باشد که خودتان به خودی خود نمی‌توانید در زندگی به موفقیت دست پیدا کنید. یک شبکه قوی قدرتمندترین چیزی است که به آن نیاز دارید. با افراد مختلف آشنا شوید، مهربان و صمیمی باشید و روابط جدید بسازید. به دیگران ارزش دهید؛ خواهید دید که در عوض شما هم از سوی آن‌ها ارزشمند خواهید شد. افراد درست را بشناسید تا بتوانید در‌های زیادی پیش روی خود باز کنید و از آن‌ها در راه موفقیت خود کمک بگیرید.

۱۱- یک پروژه قابل سرمایه گذاری را شروع کنید

این پروژه هر چیزی می‌تواند باشد؛ از کانال یوتیوب و صفحه اینستاگرام گرفته تا شروع کسب و کار جدید. اگر زودهنگام و از دوران جوانی شروع کنید برای شکست خوردن آزادی کامل را دارید. بنابراین، از چالش‌های جدیدی که در زندگی تان پیش می‌آید نهراسید.

۱۲- به رشد شخصی خود متعهد باشید

به شخص خودتان به عنوان یک بیزینس یا تجارت نگاه کنید. اگر می‌خواهید در کسب و کار خود موفق شوید، نباید از سرمایه گذاری برای خودتان ترسی به دل راه بدهید. پولتان را برای کلاس ها، ویدیو‌ها یا کتاب‌ها در مسیر رشد شخصی خود هزینه کنید و همیشه به این که بهترین خودتان شوید متعهد باشید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ کارتن
پیشخوان روزنامه