پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۶۱۲۳
۰۹ تير ۱۴۰۳ | ۰۹:۳۸
اقتصاددریایی - گروه تفنگداران دریایی آمریکا در بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد، نیرو‌های آمریکایی «با موفقیت» یک موشک ضد کشتی جدید را آزمایش کرده‌اند که یک کشتی هدف را در جریان تمرین‌های برگزار شده در دریای فیلیپین غرق کرد.

رزمایش آمریکا در دریای فیلیپین

به گزارش اقتصاددریایی، در بیانیه نیروی دریایی آمریکا که جمعه منتشر شد، آمده است: یگان هیات اعزامی سی و یکم تفنگداران دریایی آمریکا، یک کشتی هدف آموزشی متحرک را در جریان یک تمرین حمله اکتشافی در دریای فیلیپین در روز چهارشنبه ۲۶ ژوئن غرق کرد.

در این بیانیه آمده است، در این رزمایش، یک باگرد وایپر AH-۱Z، متصل به اسکادران ۲۶۲ تیلتروتور متوسط ​​دریایی (VMM)، یگان اعزامی دریایی ۳۱، یک موشک مشترک هوا به زمین JAGM) AGM-۱۷۹) را شلیک کرد و به یک کشتی آموزشی متحرک در طول یک ماموریت آموزشی در دریا برخورد کرد.

نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد: جی‌ای‌جی‌ام (JAGM) از نوع مهمات هدایت‌شونده دقیق برای استفاده در برابر اهداف با ارزش ثابت، متحرک و قابل جابجایی زمینی و دریایی است. این موشک می‌تواند برای دفاع از اهداف دریایی کلیدی در برابر طیف گسترده‌ای از اهداف از خودروهای زرهی گرفته تا کشتی‌های گشت دریایی حین درگیری استفاده شود.

در این بیانیه آمده است که موفقیت این حمله آزمایشی نشان‌دهنده توانایی یگان هیات اعزامی سی و یکم تفنگداران دریایی آمریکا برای انجام حملات دقیق در دریا و محافظت از یک هند و اقیانوس آرام آزاد و باز است.

تحرکات آمریکا در آب‌های این منطقه در حالی رخ می‌دهد که چین بارها نسبت به تردد کشتی‌های نیروی دریایی آمریکا در این منطقه و تحریک کشورهای منطقه هشدار داده است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه