پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۴۸۵
۲۹ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۲:۵۶
اگر می‌خواهید زیبا باشید و به آراسته بودن ظاهر خود اهمیت می‌دهید، رعایت نکاتی ساده می‌تواند شما را به این هدف نزدیک کند. برای موفقیت و مقبولیت، آراسته بودن ظاهر اهمیت خاص خود را دارد.

نکات زیبایی

بوق خبر - تمام انسان‌ها در ناخودآگاه خود میل به مقبولیت دارند؛ حتی آن‌هایی که وانمود می‌کنند که این موضوع برایشان مهم نیست، تقریبا می‌توان گفت که در یک انکار واقعی هستند! اما جذابیت علاوه بر ویژگی‌های شخصیتی و زیبایی‌های موجود در صورت و اندام ما، به میزان مرتب بودن و آراسته بودن ما نیز بستگی دارد.

در واقع ممکن است هر کدام از ما بطور طبیعی زیبایی‌های خارق العاده‌ای نداشته باشیم، ولی با رعایت یکسری نکات ساده می‌توانیم جدابیت بیشتری در برابر دیگران خلق کنیم. از این‌رو توجه به آراسته بودن ظاهر پررنگ‌تر می‌شود. با ما همراه باشید تا شما را برای یک ظاهر زیبا و به اصطلاح تو دل برو (!) بیشتر آشنا کنیم.

اغلب مردم گمان می‌کنند برای آنکه جذاب باشند باید کار‌های بزرگی انجام دهند، اما شما می‌توانید با انجام برخی کار‌های ساده و کوچک در نگاه دیگران فردی جذاب و با ظاهری آراسته جلوه کنید. در ادامه شما را با مهمترین آن‌ها آشنا خواهیم کرد.

۱. ورزش کنید

ورزش و فعالیت بدنی به افزایش نشاط و تندرستی در شما کمک می‌کند. در واقع ترشح اندورفین در بدن در حین ورزش و انجام فعالیت‌های بدنی باعث ایجاد حس خوب در شما شده و این احساس خوب در درون شما به طور ناخودآگاه به دیگران نیز منتقل می‌شود. در نتیجه تا جایی که برایتان مقدور است ورزش کنید. اگر زمان کافی برای رفتن به باشگاه ندارید می‌توانید پیاده روی‌های ساده و سبک انجام دهید. این کار به تناسب اندام، افزایش اعتماد به نفس و جذابیت ظاهری کمک زیادی می‌کند.

از طرف دیگر صحبت از ورزش کردن در گفتگو‌های روزانه شما را جذاب‌تر به نظر می‌رساند.

۲. به پوست‌تان اهمیت دهید

“پوست آینه درون است” این جمله به نظر ساده می‌آید، اما پیام‌های زیادی درون آن نهفته است! در بسیاری از موارد در مورد پوستی که دارای ایرادات و نواقصی است، در درون بدن فرد باید علت را جست جو کرد. برای سلامت پوست‌تان از کرم‌های ضد آفتاب و مرطوب کننده متناسب با پوست تان استفاده کنید. جوش، آکنه و جای لک می‌تواند از میزان جذابیت ظاهری شما کم کند.

۳. ایستادن و نشستن صحیح

شاید باورش برای شما سخت باشد که حتی طرز نشستن و ایستادن شما نیز رد جذابیت شما دخیل است. شاید سخت‌گیرانه بنظر برسد، ولی ژست کلی بدن شما نیز به آراسته بودن ظاهر شما ختم می‌شود.

در واقع نحوه نشستن و ایستادن شما اهمیت زیادی دارد. برای اینکه در دراز مدت ستون فقرات سالم‌تری داشته باشید، تلاش کنید که صاف بنشینید و هنگام ایستادن، خمودگی یا افتادگی در شانه‌هایتان وجود نداشته باشد. حالت بدن‌تان صاف و کشیده باشد؛ به طوری که احساس کنید از بالای سقف به شما یک طنابی آویزان است که تلاش می‌کند شما را بالا بکشد. این تصور به قوز نکردن و صاف ایستادن شما کمک می‌کند.

۴. پوشش و تاثیر لباس بر جذابیت ظاهری

تشخیص اینکه چه لباسی مناسب چه موقعیتی است، یکی از اصول مهم جذابیت در دنیای امروزی است. در واقع نوع پوشش شما به موقعیتی که در آن قرار دارید وابسته است؛ در واقع اگر در یک فضای رسمی لباس‌های مهمانی و یا برعکس، در یک مهمانی لباس‌های رسمی بپوشید، سیگنال اشتباهی از خودتان به دیگران منتقل می‌کنید و این موضوع از جذابیت شما خواهد کاست.

۵. اصلاح مو‌های زائد صورت و ابرو (برای خانم‌ها)

شیک پوشی با صورت نامرتب جور در نمی‌آید؛ اگر آقا هستید بهترین کار برای آراسته بودن ظاهرتان آن است که همیشه ریش‌های خود را آنکارد کنید و خط موی گردن خود را بگیرید. خانم‌های جذاب نیز همیشه مو‌های زائد صورت و بدن خود را اصلاح می‌کنند و ابرو‌های مرتبی دارند. آن‌ها اگر وقت رفتن به آرایشگاه را نیز نداشته باشند با یک موچین صورت خود را تمیز می‌کنند و نمی‌گذارند ابروهایشان پر شود.

۶. آرایش سبک

شاید تصور کنید که موارد مهم را در آخر ذکر کرده‌ایم! اما اینگونه نیست و دقت به هر یک از این موارد برای آراسته بودن ظاهر، به یک اندازه اهمیت دارد. اگر می‌خواهید جذابیت شما بیشتر به چشم بیاید، از آرایش خود غافل نشوید. اگر خانم هستید و به دنبال یک آرایش سبک برای خود می‌گردید، این دو نکته را مد نظر داشته باشید: برای زیبا‌تر شدن لب‌های‌تان از یک خط لب که رنگ ملایمی دارد، استفاده کنید و بعد از حمام با فرمژه به مژه‌های خود حالت دهید تا زیبایی طبیعی‌تان دو چندان شود.

۷. استفاده از زیورآلات

اگر خانم هستید، حتما از زیورآلات استفاده کنید. شاید غیرمنطقی بنظر برسد، اما زیورآلات ساده اتفاقا جذابیت خوبی دارند. پس لازم نیست که حتما گردنبد و گوشواره‌های طلا با قیمت‌های فضایی به همراه خود داشته باشید؛ بلکه یک گردنبد ساده نیز می‌تواند به زیبایی و آراسته بودن ظاهر شما اضافه کند.

جمع بندی

آراسته بودن ظاهر و داشتن جذابیت ظاهری می‌تواند باعث پیشرفت و موفقیت در افراد شود؛ پس عجیب نیست که افرادی که به ظاهر خود توجه می‌کنند، در واقع با این کار و با پوشیدن لباس مناسب و صورتی آراسته در محیطی ظاهر می‌شوند تا از طرف دیگران دوست داشته شوند و این مقبولیت به پیشرفت آن‌ها کمک کند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه