پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۴۱۶۲
۱۴ بهمن ۱۴۰۲ | ۲۱:۰۷
در حالی که قیمت مرغ در یکی دو هفته گذشته تا کیلویی 98 هزار تومان هم افزایش یافته بود، مسئولان دولت و اتحادیه‌ها در آستانه ایام عید و ماه مبارک رمضان از کاهش و ثبات قیمت در بازار خبر می‌‌دهند.

تب و تاب قیمت مرغ فروکش کرد

به گزارش اقتصاددریایی، قیمت مرغ گرم به کیلویی 78 تا 85 هزار تومان رسیده است، این را‌ مهدی یوسف خانی، رئیس اتحادیه پرنده و ماهی می‌گوید.

به گفته یوسف خانی، روزانه 1500 تن مرغ گرم در استان تهران توزیع می‌شود و نیاز هم در همین اندازه است، خبرهای خوبی هم از تولید و توزیع در استان‌ها وجود دارد که آمارها از تولید بیش از نیاز کشور حکایت دارد.

توزیع روزانه 1500 تن مرغ گرم در استان تهران، معادل بار 150 کامیون 10 تنی است.

ابراهیم مرادزاده، کارشناس کشاورزی، معتقد است که با جوجه‌ریزی ۱۲۰ میلیون قطعه نیاز ۲۵۰ هزار تن مرغ در ماه برطرف می‌شود این در حالی است که بنابر اعلام وزارت جهاد و تشکل‌های تولیدی، جوجه ریزی به ۱۵۰ میلیون قطعه رسیده که براین اساس تولید مرغ به بالای ۳۰۰ هزار تن خواهد رسید.

در حالی که کمبود و گرانی نهاده 2 عامل کاهش جوجه ریزی چندین ماه اخیر و افزایش قیمت مرغ عنوان می شود، به تازگی مدیرکل اداره پشتیبانی امور دام مازندران گفته است که توزیع نهاده‌های دامی در مازندران با رشد ۵۷ درصدی روبه‌ رو بوده است.

جبرئیل برادری، رئیس جهاد کشاورزی استان تهران هم به تازگی گفته است که برای تامین مرغ ایام عید و ماه رمضان هیچ مشکلی وجود ندارد.

میزان جوجه‌ریزی از عرضه ماهانه 50 هزار تن بیش از نیاز کشور از ماه آینده حکایت دارد. قانون عرضه و تقاضا تعیین کننده قیمت بازار است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه