پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۴۰۳
۲۴ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۱:۵۱
کیم جونگ اون رهبر کره شمالی تهدید کرده است که طرفداران موسیقی پاپ کره‌ای را اعدام کرده و فرهنگ پاپ کره‌ای را «یک سرطان بدخیم» توصیف کرده که سبک آرایش موی جوانان این کشور را فاسد کرده است.

گروه bts

بوق خبر - کیم جونگ اون رهبر کره شمالی تهدید کرده است که طرفداران موسیقی پاپ کره‌ای را اعدام کرده و فرهنگ پاپ کره‌ای را «یک سرطان بدخیم» توصیف کرده که سبک آرایش موی جوانان این کشور را فاسد کرده است.

موسیقی، فیلم و سریال‌های کره جنوبی به درون این کشور منزوی قاچاق شده و رهبر کره شمالی بیم دارد که این موضوع بر روی جوانان کشورش تاثیر منفی گذاشته و در ادامه بر قدرت او در حکومت نیز تاثیر منفی بگذارد.

رهبر کره شمالی

زندگی فرهنگی در کره شمالی به شدت توسط دولت تحت کنترل است و محدودیت‌های آن را حزب کارگر این کشور تعیین می‌کند، اما جوانان اقصی نقاط این کشور به شکل مخفیانه از محصولات فرهنگی کره جنوبی در قالب فلش درایو‌هایی که از مرز وارد می‌شوند، استفاده می‌کنند.

اکنون کیم جونگ اون بار دیگر به شدت فرهنگ مذکور را تقبیح کرده و مدعی شده که فرهنگ کره جنوبی در حال فاسد کردن «سبک آرایش، لباس پوشیدن، مدل موی سر، سخن گفتن و رفتار» مردم کشورش است.

گروه bts

در دسامبر گذشته بود که دولت کمونیستی کره شمالی قانون جدیدی را ابلاغ کرد که بر اساس آن هر کسی که محصولات سرگرمی ساخت کره جنوبی تماشا کرده یا چنین محصولاتی در اختیار داشته باشد به مدت ۱۵ سال به اردوگاه‌های کار اجباری فرستاده خواهد شد.

همچنین هر کسی که این اقلام را به درون خاک کشور قاچاق کند با مجازات اعدام روبرو خواهد شد. در این قانون، همچنین، آمده است کسانی که «به لهجه کره شمالی سخن گفته، چیزی نوشته یا ترانه بخوانند» به دو سال کار در اردوگاه‌های کار اجباری محکوم خواهند شد. این مجازات‌ها پس از آن فاش شد که اسناد دولتی کره شمالی به بیرون از این کشور قاچاق شده بود.

رهبر کره شمالی

بر اساس گزارش ها، رهبر کره شمالی هشدار داده است که «تغییری جدید» در «شرایط ایدئولوژیکی و ذهنی» جوانان کره شمالی در حال وقوع است. این اتفاقات در حالی است که رهبر کره شمالی هر گونه آرایش موی غربی و شلوار‌های جین را ممنوع کرده و آن را نماد «انحطاط غرب» دانسته است.

روزنامه رسمی کمیته مرکزی حزب کارگران کره شمالی در این باره نوشته است: «ما باید مراقب کوچکترین نشانه سبک زندگی سرمایه داری بوده و برای از بین بردن آن مبارزه کنیم».

همچنین در این بیانیه، پوشیدن تی شرت‌هایی که روی آن‌ها شعار نوشته شده و همچنین پیرسینگ بینی و لب ممنوع اعلام شده است.

ماه گذشته یک مرد در کره شمالی به خاطر فروش غیرقانونی موسیقی و فیلم در برابر چشمان بیش از ۵۰۰ نفر از جمله خانواده اش، تیرباران شد.

گروه bts

گروه bts

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه