پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۳۹۰
۲۳ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۲:۵۶
در این مطلب مراحل آرایشی کانتورینگ بینی برای افراد مبتدی را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد. با توجه به مراحل ذکر شده می توانید فرم بینی خود را به کمک کانتور اصلاح نمایید و جذابیت ظاهری تان را تکمیل کنید.

کانتورینگ بینی

بوق خبر - اغلب افرادی که دارای بینی بزرگ و نامتناسبی هستند تصور می‌کنند که برای رفع مشکل بینی خود باید جراحی‌های زیبایی را انجام بدهند در صورتی که این تصور نادرست می‌باشد و هر خانمی می‌تواند به کمک چند ترفند ساده آرایشی و کانتورینگ بینی عیب‌های موجود در فرم بینی خود را برطرف کند.

کانتورینگ از جدیدترین متد‌های آرایشی برای از بین بردن نواقص موجود در صورت می‌باشد و اغلب از کانتورینگ به همراه هایلایت استفاده می‌شود.

کانتور برای کمرنگ کردن ایراد‌های صورت کاربرد زیادی دارد و از هایلایت نیز برای برجسته سازی زیبایی‌های صورت استفاده زیادی می‌شود.

برای کانتور کردن بینی کافیست چند مرحله زیر را انجام بدهید که بعد از اتمام مراحل ذکر شده بینی خوش فرم و زیبایی خواهید داشت. مراحل کانتورینگ بینی عبارتند از:

۱. دو خط در دو طرف بینی تان بکشید

ابتدا زیرسازی آرایش صورت را انجام بدهید سپس از براش زاویه دار مخصوص سایه برای کشیدن خط‌های کانتور استفاده نمایید.

برای کشیدن این خطوط از استخوان ابرو شروع نمایید تا به قسمت انتهایی بینی خود برسید. توجه داشته باشید که خط‌ها در ابتدا باید به صورت کمرنگ کشیده شوند، زیرا پر رنگ کردن خط‌ها آسان‌تر از کمرنگ آن‌ها می‌باشد.

کانتورینگ بینی

نقطه شروع کشیدن خط را باید دقیقا در زیر گوشه داخلی ابرو‌ها در نظر بگیرید و از دو طرف تیغه بینی مستقیما به سمت پایین حرکت کنید و خط را در گوشه بیرونی سوراخ‌های بینی به اتمام برسانید.

برای کانتور کردن بینی محصولات آرایشی زیادی نظیر کانسیلر تیره و برنزه کننده‌های مات و سایه تیره و … وجود دارند و شما باید سعی کنید که از رنگی مناسب برای انجام این کار استفاده نمایید که یک یا دو درجه تیره‌تر از رنگ پوست خودتان باشد و با ته مایه طبیعی گرم یا سرد بودن پوست تان مطابقت داشته باشد.

۲. قسمت تیغه بینی را هایلایت نمایید

از هایلایتری که ۱ یا ۲ درجه روشن‌تر از رنگ طبیعی پوست شما می‌باشد استفاده نمایید سپس هایلایتر را روی تیغه بینی خود بزنید. توجه داشته باشید که به کمک هایلایتر می‌توانید خط باریکی از بالا تا نوک بینی بکشید.

خطی که با هایلایتر می‌کشید نباید پهن باشد. توجه داشته باشید هایلایتر ناحیه‌ای را که روی آن قرار می‌گیرد برجسته می‌سازد از این رو استفاده بیش از حد از آن باعث می‌شود تا بینی پهن‌تر و برجسته‌تر به نظر برسد.

اگر قسمت پایینی یا نوک بینی شما پهن می‌باشد بهتر است هایلایتر را فقط تا قسمت نیمه زیر بینی خود بزنید. برای هایلایت کردن بینی می‌توانید از هایلایتر مخصوص، سایه چشم رنگ پوست یا سفید مات، کرم پودر مخصوص زیر سازی استفاده نمایید. همچنین کانسیلری که یک تا دو درجه روشن‌تر از کرم پودر اصلی می‌باشد برای هایلایت کردن مناسب است.

۳. خط‌های واضح را محو نمایید

بعد از کشیدن خط‌های اولیه می‌توانید آن‌ها را تا جایی که امکان دارد محو نمایید تا سایه‌هایی اندک از آن‌ها باقی بمانند همچنین موادی که استفاده کرده اید نباید زیاد به چشم بیایند. برای پخش کردن خط‌های کانتور و هایلایت می‌توانید از براش کرکی یا اسفنج آرایشی استفاده نمایید.

توجه داشته باشید که در زمان پخش کردن سایه‌ها نباید خط‌ها را در هم محو نمایید و فقط باید آن‌ها را کمرنگ‌تر کنید به صورتی که قابل تشخیص نباشند.

کانتورینگ بینی

۴. بینی تان را کوتاه‌تر نمایید

برای اینکه بینی کوتاه‌تر به نظر برسد باید نوک آن را تیره نمایید. برای تیره کردن نوک بینی می‌توانید از سایه تیره استفاده نمایید همچنین در زمان کانتورینگ بینی برای اینکه نوک بینی کوتاه به نظر برسد باید مقداری برنزه کننده یا سایه چشم مات به نوک بینی و قسمت انحنای بینی و بین سوراخ‌ها زده شود. توجه داشته باشید که پودر را باید به کمک یک براش یا اسفنج به خوبی پخش نمایید.

در صورتی که تمایل دارید بینی کوتاه‌تر به نظر برسد می‌توانید هایلایتر را روی تیغه بینی بزنید که در این صورت هایلایتر باید تا نیمه تیغه کشیده شود. این کار باعث می‌شود تا بینی کوتاه و باریک به نظر برسد.

در صورت تمایل می‌توانید با زدن سایه تیره در دو طرف پایینی بینی و روی نوک بینی آن را کوتاه و در عین حال باریک نشان بدهید، ولی برای اینکه بینی شما بلندتر به نظر نرسد باید خط کانتور را به جای استخوان ابرو موازی با گوشه چشم هایتان بکشید.

نکات طلایی برای کانتور کردن بینی

۱. توجه داشته باشید که برای کانتور کردن بینی ابتدا باید فرم بینی خود را تشخیص دهید سپس از روشی مناسب استفاده نمایید.

۲. اگر شما تبحری در این زمینه ندارید می‌توانید با تمرین و تکرار مهارت لازم را بدست آورید.

۳. اگر بینی شما تخت است پل بینی تان نیز نامشخص می‌باشد از این رو برای مشخص کردن پل بینی باید روی هر دو طرف پل بینی را به کمک سایه کانتور، دو خط صاف بکشید.

۴. افرادی که بینی مثلثی دارند قسمت سوراخ بینی آن‌ها پهن‌تر از قسمت بالایی بینی می‌باشد از این رو برای ایجاد تعادل باید نوک بینی خود را کانتور بزنند و برای زیر گوشه‌های داخلی ابرو نیز از هایلایتر استفاده نمایند.

۵. اگر بینی شما شکل پیازی دارید باید بالاترین قسمت و پایین‌ترین قسمت بینی خود را کانتور بزنید و در مرکز پل بینی از هایلایتر استفاده نمایید.

کانتورینگ بینی

۶. بینی‌های بی قاعده یا غیر معمولی اغلب دارای فرو رفتگی کوچکی در یک طرف مرکز پل بینی می‌باشند که برای اصلاح این قسمت باید از هایلایتر استفاده شود تا هر گونه سایه غیر عادی و نامنظمی اصلاح گردد.

۷. افرادی که بینی باریکی دارند پل بینی آن‌ها نیز نازک و باریک می‌باشد که در این صورت با استفاده از هایلایتر می‌توان دو خط صاف روی هر دو طرف پل بینی ایجاد کرد که ضخامت این خط‌ها باید کمی بیشتر باشد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه