پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۳۸۲
۲۲ خرداد ۱۴۰۰ | ۲۳:۰۵
ملاک بسیاری از افراد در انتخاب همسر سطح فرهنگی و دارایی اقتصادی شخص است.

ازدواج با دختر پولدار

بوق خبر - از این که می‌خواهید با دختری پولدار ازدواج کنید هیچ گونه ایرادی ندارد مگر این که قصد شما فقط به خاطر میزان پول توی حساب او باشد.

پس باید با کسی ازدواج کنید که به او علاقه دارید و اگر از لحاظ مالی در وضعیت خوبی می‌باشد و همدیگر را دوست دارید منافاتی برای شما نخواهد داشت.


بیشتر بخوانید: مد شدن سولوگامی (ازدواج با خود) در دنیا


هیچ وقت نمی‌شود منکر شد که در صورت ازدواج با یک خانم مایه دار زندگی آسوده و راحت تری را تجربه نخواهید کرد. چون استرس بدهی و اقساط نخواهید داشت که اگر قسطتان عقب بیوفتد نگران شوید و .... پس خیالتان از این مورد راحت است. با این حساب زندگی با همسری پولدار دغدغه های این چنینی را کمتر میکند و آرامش بیشتری دارد.

دلایل ازدواج با دختران پولدار

یکی امر مهم و مقدس در زندگی خصوصی هر شخص ازدواج است پس باید جوانان در این امر بسیار دقت کنند و با کسی ازدواج نمایند که معیار مهم ازدواج باشند. امروزه به دلیل وجود مشکل‌های اقتصادی خیلی از جوانان معیار‌های مختلفی دارند که از شاخص‌ترین این انتخاب ثروتمند‌تر بودن آن فرد است که این ویژگی جایگزین وفاداری و اخلاق شده است.

ازدواج به خاطر پول یکی از فکر‌ها و انگیزه‌های غلط بوده که مشکلات و آسیب زیادی را برای هر دو طرف در پیش رو دارد. شاید ثروت موجب رفاه نسبی شود ولی نمی‌توان اصول و آرامش اخلاقی را به دست آورد.


بیشتر بخوانید: این ازدواج‌ها خطرناک هستند


پشتوانه مالی:

یکی از دلایل ازدواج با دختر پولدار به خاطر داشتن پشتوانه مالی است. مثلا می‌گوییم: اگر پول داشتم در یک کاری سرمایه گذاری می‌کردم و می‌توانستم سودی به دست آورم؛ که با داشتن همسری مایه دار به این خیال و آرزو می‌توانید برسید و یک کار پردرآمد را به دست آورید.

آینده فرزندان:

همینطور با این وجود برای تامین آینده فرزندان غصه‌ای نخواهید خورد.

شما می‌توانید با آشنا شدن از طرف دوستان و آشنایان افراد با نفوذ و پولداری را پیدا کنید که به پیشرفت و موفقیت بیشتر شما در زندگی بسیار کمک خواهد کرد.

با اطمینان پیدا کردن از دوست داشتن همسرتان نسبت به خود، او را محک بزنید که تنها به خاطر ثروت تان شما را انتخاب نکرده باشد و برای خصوصیات شخصیتی و خود واقعی تان شما را بخواهد.

معایب ازدواج با دختران ثروتمند

زمانی که دو شخص با یکدیگر ازدواج می‌کنند از لحاظ اجتماعی و اقتصادی با چالش‌هایی روبرو هستند که سبک زندگی متفاوتی دارند. دختری که تا الان تو ناز نعمت و ثروت بزرگ شده است برای پسری که از لحاظ مالی ضعیف است عیب‌هایی دارد؛ که به شرح زیر می‌باشد:


بیشتر بخوانید: ازدواج سفید چیست؟


دخالت همیشگی خانواده دختر:

در ازدواج‌هایی که کمک مالی از جانب خانواده دختر می‌شود مردان به عنوان نوکر یا کارگر خانواده زن شناخته می‌شوند. در این شکل از زندگی‌ها منبع مالی متعلق به پدر زن است که او این اختیار را به خود می‌دهد تا در همه امور بزرگ و کوچک دامادش دخالت کند. پس می‌گوییم در قبال پولی که پرداخت می‌کند فرمانبری محض دارد و تعیین و تکلیف می‌کند.

انتظارات بسیار بالا:

شاید برند‌هایی که همسر شما استفاده می‌کند براحتی نشنیده باشد، ولی برای او مهم است که همان مارک لباس را انتخاب نماید. پس شما در این جا مجبور به خرید هنگفتی از هزینه‌ها می‌شوید که اگر خانواده دختر از او توقع مجلس عروسی آن چنانی داشته باشند باید تا آخر عمر بدهکار بماند.


بیشتر بخوانید: ازدواج‌های اینترنتی خوب یا بد؟


در این ازدواج این قدر خرج تراشی‌ها زیاد است که کمرتان زیر بار هزینه‌ها خم می‌شود مثل: رستوران و مسافرت و آرایشگاه و خرید‌هایی که فشار زیادی برای شما خواهد داشت.

ازدواج با دختر پولدار

قضاوت و پیشداوری اطرافیان:

یکی دیگر از معایب ازدواج با دختر پولدار قضاوت دیگر افراد است که حتی اگر بدون هیچ چشم داشتی به وضع مالی خوب دختر با وی ازدواج کرده باشید و فقط به خاطر عشق و علاقه تان بوده باز هم مورد پیشداوری قرار خواهید گرفت.

به احتمال زیاد در موردتان حرف می‌زنند و نیاز به ثابت کردن خود به آن‌ها نیست. ولی باید صبر و تحمل شنیدن همچین توهین‌ها و قضاوت‌هایی را داشته باشید.


بیشتر بخوانید: با این نکات رابطه عاشقانه خود را همیشگی کنید


از دست رفتن اعتماد به نفس:

شاید بودن در کنار زن مایه دار جذاب و شیک به نظر برسد، ولی با گذشت زمان خواهید دید که از دید اطرافیان یک وصله بد و ناجور به شمار می‌آیید.

به مرور همین حس موجب کم شدن اعتماد به نفس شما می‌شود، چون فکر می‌کنید توان برآورده کردن نیاز‌های همسرتان را ندارید و او را خیلی در سطح بالا‌تر از خود می‌بینید.

بیشتر شدن خیانت زوجین:

در همین رو با افزایش مشاجرات و جرو بحث‌های میان زن و شوهر احتمال به خیانت بالا می‌رود. پسر با هدف برگشتن اعتماد به نفسش به زن‌های دیگر جذب می‌شود، به ویژه اگر آن‌ها توجه بیشتری به او کنند.

و همینطور زن پولداری که نیاز به تکیه کردن به یک مرد را دارد، احساس می‌کند از شوهر خودش خسته شده است و به طرف مرد‌هایی قوی جذب می‌شود.

ازدواج با دختر پولدار

استفاده از واژه پول من پول تو:

از دیگر عیب‌های ازدواج با دختر پولدار می‌توان به این نکته اشاره کرد که زن و مرد برای تعریف پول هر دو با هم در حال تلاش هستند. می‌توانیم بگوییم برای هر ریال از درامدی که به دست می‌آورند تصمیم گیری می‌کنند که متعلق به کدام یک می‌باشد.

در اینجا نمی‌توانند به جای استفاده از کلمه من و تو از کلمه ما استفاده نمایند پس از هر طرفی برای خرج کردن پول شان تصمیم گرفته و به مشکل می‌خورند.


بیشتر بخوانید: چگونه بهترین حلقه ازدواجمان را انتخاب کنیم؟


بالارفتن سطح طلاق:

تمام مراحل‌هایی که در بالا ذکر شد مثل: دخالت خانواده دختر، کم شدن اعتماد به نفس پسر، انتظارات خانواده دختر و جداکردن پول هم می‌تواند خطر افزایش طلاق را در پیش رو داشته باشد.

از طرفی هم وقتی که زن منبع مالی زیادی داشته باشد قدرت و جسارت مرد از بین می‌رود و این باعث می‌شود طلاق زودتر شکل گیرد.

راهکار‌هایی برای رفع مشکل ازدواج با دختر پولدار

اگر به دختر خانمی علاقه‌مند شدید که از لحاظ دارایی و مایه داری خانواده ثروتمندی است و نگران مشکلات و مسائل بعدش هستید با راه حل اساسی می‌توانید این مشکل را رفع نمایید.

شما با داشتن یک مکالمه شفاف و صادقانه می‌توانید از بروز این مشکل پیشگیری نمایید که به شرح ذیل میباشد؛

ازدواج با دختر پولدار

شما با صحبت کردن درباره تخصص و سرمایه گذاری می‌توانید مشکل را حل نمایید.

با گفتگو درباره انتظارات و نقش‌ها و اشتغال بیشتر حرف بزنید.

راجع به تمام مشکلات احتمالی صحبت کنید که چگونه هم اکنون و هم در آینده می‌توانید رابطه تان را تحت تاثیر قرار دهید.

با در نظر گرفتن هزینه و بودجه و کمک‌های مالی خیر خواهانه بیشتر صحبت کنید.

در مورد چگونه به توافق رسیدن هنگام مشکلات و رسیدن به بن بست سخن بگویید که از چه کسی کمک بگیرید.


بیشتر بخوانید: برای آشتی کردن با همسرم چه کاری کنم؟


کلام آخر برای داشتن ازدواج موفق

ازدواج با دختر پولدار یکسری معایب و مشکلاتی داشت که با ارائه راهکار برای ازدواجی موفق‌تر به آن پرداختیم. باید توجه داشته باشید قبل از هر چیزی به بلوغ و ماهیت فکری رسیده باشید و تنها چیزی که شخص می‌تواند هدف درستی از ازدواج داشته باشد معیار‌های صحیح و دقیق برای انتخاب همسر است.

این نکته را در نظر بگیرید که انتخاب همسر اگر از روی هیجان باشد امکان دارد بسیاری از مشکلات را ایجاد کند. پس با مراقبت هیجانی تلاش کنید پس از رسیدن به شناخت تصمیم گیری نمایید.

ازدواج به خاطر پول به دلیل اختلاف طبقاتی هر زندگی را با مشکل و چالش روبرو می‌سازد این در صورتی است که به خاطر مسائل گفته شده تصمیم به همچنین ازدواجی گرفته اید.

وقتی را به آشنایی اختصاص داده و سعی نمایید درباره انتظارات و ارتباط و برخورد‌های اجتماعی یکدیگر اطلاعاتی کسب کنید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه