پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۳۴۷
۲۰ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۲:۴۹
برای رفع باد کردن کابینت و تعمیر کردن آن لازم است تا از روشی ساده استفاده کنید که برایتان در ادامه این روش را بررسی خواهیم کرد. در واقع با استفاده از این روش شما می‌توانید به سرعت کابینت خود را تعمیر کرده و از هزینه‌های اضافی پیشگیری کنید.

باد کردن کابینت

بوق خبر - کابینت های فلزی زنگ می زنند و کابینت های چوبی ممکن است در اثر رطوبت زیاد ورم کنند.

رفع باد کردن کابینت

کابینت‌ها به دلایل بسیار زیادی متورم می‌شوند و بیش‌تر افراد سعی می‌کنند با استفاده از لایه‌های محافظ جلوی این مشکل را بگیرند، ولی این روش‌ها هم نتیجه ۱۰۰ درصدی ندارد.

شاید شما هم فکر می‌کنید که اگر روی کابینت‌ها آب نریزد ممکن است متورم نشوند، ولی بیش‌ترین عللی که منجر به باد کردن کابینت‌ها می‌شود بخار آب موجود در فضای آشپزخانه می‌باشد.

زمانی که کابینت‌های چوبی متورم می‌شوند لایه لایه تمامی مواد آن‌ها از یک دیگر جدا می‌شود و بعد از گذشت مدتی این لایه‌ها به طور کامل جدا می‌شوند. در ادامه مراحل تعمیر آن‌ها را برایتان بیان خواهیم کرد.

اقدامات اولیه

سعی کنید با هر وسیله‌ای که در دسترس دارید ام دی اف را خشک کنید. برای این کار می‌توانید از سشوار و یا سایر وسایل گرمایشی استفاده کنید.

اگر لایه‌های رویی در حد و اندازه بسیار کوچکی جدا شده است می‌توانید از چسب چوب کمک بگیرید و آن لایه را بچسبانید.

چسباندن این ورق نیازمند دقت و توجه بسیار زیاد است و بهتر است این کار را با دقت انجام دهید تا از نتیجه کارتان راضی باشید.

تعمیر و سمباده کشی

اگر لایه‌های جدا شده از کابینت بسیار زیاد بود باید سمباده کشی را شروع کنید. زیرا در این شرایط چاره‌ای دیگری جز هم سطح کردن لایه متورم با لایه‌های دیگر ندارید.

بعد از این که سمباده کشی تمام شد می‌توانید بتونه کشی را شروع کنید و تمامی بخش‌های خالی کار را با بتونه پر کنید.

به یاد داشته باشید که بتونه زدن کاری نیست که بدون آموزش بتوانید آن را انجام دهید و بهتر است از یک فرد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

رنگ و تعمیر

در مرحله آخر باید با استفاده از رنگ تعمیر را به پایان برسانید. سعی کنید تمامی کابینت‌ها را رنگ کنید تا ظاهر آن‌ها یک دست و مرتب شود.

در این زمان می‌توانید از رنگ‌های مختلفی استفاده کنید تا دکوراسیون خانه شما به صورت کلی تغییر کند.

برای رنگ کردن در‌های کابینت می‌توانید از اسپری‌های رنگ پاش استفاده کنید.

نکته: سعی کنید تا زمانی که در کابینت‌ها خشک نشده است آن‌ها را نصب نکنید تا مشکلی برای بدنه کابینت‌ها ایجاد نشود.

استفاده درست از کابینت‌ها عمر آن‌ها را افزایش می‌دهد و شما می‌توانید سالیان سال بدون این که نیاز به تعمیر داشته باشند از آن‌ها استفاده کنید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه