پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۳۳۲
۱۹ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۷:۴۳
حوله حمام و حوله دست و صورت یکی از وسیله‌های پر کاربرد در خانه هستند که بزرگترین مشکل آن‌ها از بین بردن بوی بدشان است. در این مقاله به شما چند نکته کلیدی برای از بین بردن بوی بد حوله می‌گوییم.

بوی بد حوله

بوق خبر - حوله‌های حمام پس از چند بار استفاده، بوی رطوبت می‌گیرد. اما معمولا همه ما عادت داریم حوله حمام را دیر به دیر بشوییم، زیرا فکر می‌کنیم که، چون از حمام آمده ایم و بدنمان تمیز است نیاز به شست و شوی حوله حمام نیست. بسیاری از باکتری ها، قارچ ها، ویروس‌ها و حتی عفونت و التهاب می‌تواند به وسیله همین حوله‌ها منتقل شود.

شما در هر ۲ تا ۳ سانتی متر از پوست تان حدود ۱۹ میلیون سلول و ۶۵۰ غده عرق دارید. حدود ۲۰ لایه اول پوست سلول‌های مرده است که بعضی از آن‌ها با استحمام کنده می‌شود، اما بقیه آن هنگام خشک کردن جدا می‌شود و به حوله می‌چسبد.

بهترین راه برای نظافت حوله‌ها این است که بعد از هر استحمام آن را خشک کنید و در محیط مرطوب حمام قرار ندهید.

استاندارد شستن حوله‌های حمام معمولاً بعد از هر سه بار استفاده است که با فرض استحمام هر روزه، باید حوله حمام تان را دو روز در هفته بشویید و در هوای آزاد خشک کنید.

حوله‌ها به دلیل تماس با پوست و رطوبت، معمولاً مکان مناسبی برای رشد قارچ‌ها و باکتری هاست.

حوله‌ها را در سبد لباس‌های شستنی نریزید. اگر زمان شستن حوله هاست، این کار را انجام دهید. انداختن آن‌ها در سبد لباس شویی و چندین روز انتظار برای شستن آن‌ها می‌تواند بوی بد را بدتر کند.

استفاده متناسب از شوینده ها. برای از بین بردن بوی رطوبت حوله‌ها استفاده از مواد شوینده یا صابون مایع در حد متوسط مناسب است. اگر چه این محصولات تمیز کردن و ضد عفونی کردن حوله‌ها را تسهیل می‌کنند، اما در صورت استفاده بیش از حد، پارچه‌ها را خراب می‌کنند.

بوی حوله

جوش شیرین:

جوش شیرین کپک را از بین می‌برد، باکتری‌ها را حذف و پارچه‌ها را از آلودگی پاک می‌کند.

نحوه استفاده:

ابتدا یک فنجان جوش شیرین را در یک سطل آب داغ بریزید.
سپس، حوله را به مدت ۲۰ دقیقه در آن خیس کنید.
بعد از این مدت، طبق معمول حوله را بشویید و بگذارید تا خشک شود.
اگر حوله دارای لکه‌های مقاومی است، جوش شیرین را مستقیم روی آن بریزید و خوب به هم بمالید.

سرکه سفید:

این ماده توانایی خنثی سازی بو‌ها را دارد. علاوه بر این در مبارزه با قارچ‌ها و باکتری‌ها مفید است.

یکی از نکاتی که معمولا کسی به آن توجه نمی‌کند این است که باید حتما حوله‌هایی که خریداری شده و نو هستند پیش از مصرف شسته شوند تا از باکتری‌های احتمالی که در روند تولید، بسته بندی و انتقال به حوله منتقل شده پاک شوند.

حوله‌هایی که در هنگام ورزش استفاده می‌شود نیز باید پس از هر بار استفاده شسته شوند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه