پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۳۲۶۴
۲۴ بهمن ۱۴۰۱ | ۲۱:۴۷
مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان از تخلیه بیش از ۱۳ میلیون تن کالاهای اساسی در بندر امام خمینی (ره) از ابتدای امسال تاکنون خبر داد.

اساسی در انتظار پهلودهی در بندر امام

اقتصاد دریا - بهروز آقایی در خصوص واردات کالای اساسی از طریق بندر امام خمینی (ره) اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۱۳ میلیون و ۱۳۷هزار تن کالای اساسی در بندر امام خمینی (ره) تخلیه شده است.

وی افزود: حدود ۱۱ میلیون تن از این میزان کالاهای اساسی تخلیه شده در بندر امام شامل نهاده‌های دامی و غلات است که با استفاده از کامیون و قطارهای باری به نقاط مختلف کشور ارسال شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان تصریح کرد: روند تخلیه و حمل کالاهای اساسی از این بندر به مناطق مختلف کشور بدون وقفه همچنان ادامه دارد و در این زمینه ۱۵ فروند کشتی حامل نهاده‌های دامی و غلات در لنگرگاه بندرامام در انتظار ورود به اسکله بندرگاه هستند.

آقایی عنوان کرد: این کشتی‌ها پس از رفع مشکلات اسنادی و ارزی، برای تخلیه محموله‌های خود در اسکله این بندر پهلو خواهند گرفت تا نسبت به تخلیه آن‌ها اقدام شود.

وی با بیان اینکه حدود ۸۰ درصد از حجم کالاهای اساسی مورد نیاز کشور از طریق بندر امام خمینی(ره) وارد می‌شود، خاطرنشان کرد: سال گذشته حدود ۱۷ میلیون تن کالای اساسی از طریق بندر امام خمینی(ره) وارد کشور شد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه