پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۳۲۵
۱۹ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۲:۲۶
جوش صورت ممکن است در سنین مختلف به سراغ هر فردی برود و برای محو کردن جوش می‌توان از تکنیک‌های مختلف استفاده نمود که یکی از این تکنیک‌ها پوشاندن جوش با آرایش است و شما می‌توانید به کمک این روش به راحتی جوش‌های صورت خود را به صورت موقتی محو نمایید.

جوش صورت

بوق خبر - یکی از شایع‌ترین مشکلات پوستی جوش می‌باشد که اغلب افراد با آن درگیر هستند و برای رفع و پوشاندن جوش روش‌های شیمیایی و طبیعی زیادی وجود دارند. در مطالب قبلی روش‌هایی برای از بین بردن جوش صورت و از بین بردن جای جوش را پیش رو داشتید در ادامه نحوه محو کردن جوش به کمک میکاپ را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

نحوه از بین بردن جوش صورت با میکاپ

۱. ابتدا پوست را باید پاکسازی کنید. برای پاکسازی پوست می‌توانید از لایه بردار و اسکراب استفاده نمایید همچنین اگر شما پوستی چرب دارید می‌توانید از آبرسان استفاده نمایید که در این صورت باید آبرسان فاقد چربی را روی پوست خود بزنید.

۲. به کمک پرایمر سطح پوست خود را صاف نمایید تا پوست تان برای میکاپ آماده گردد و علاوه بر این چربی اضافه پوست کنترل شود همچنین پرایمر باعث ماندگاری میکاپ صورت می‌شود.

۳. در این مرحله می‌توانید التهاب و قرمزی ایجاد شده در اطراف جوش را به کمک تصحیح کننده‌های رنگ پوست یا کانسیلر برطرف نمایید. اگر جای جوش قرمز می‌باشد می‌توانید از تصحیح کننده سبز استفاده نمایید اگر جای جوش بنفش شده است می‌توانید از تصحیح کننده زرد استفاده نمایید.

۴. اگر پوست شما جوش دارد می‌توانید به کمک کرم پودر جوش‌ها را بپوشانید. بعد از تصحیح کردن رنگ پوست و از بین بردن قرمزی جوش بهتر است مقدار کمی کرم پودر روی پوست بزنید. توجه داشته باشید که اگر کرم پودر را به مقدار زیادی روی پوست بزنید نه تنها میکاپ تان زیباتر به نظر نمی‌رسد بلکه به مرور صورت تان شروع به جوش زدن می‌کند از این رو بهتر است از کرم پودر‌های سبک با کاور معمولی استفاده نمایید.

۵. در این مرحله می‌توانید آرایش صورت خود را تثبیت نمایید برای این کار می‌توانید از اسپری یا پودر تثبیت کننده استفاده نمایید که پودر تثبیت کننده از ایجاد برق روی صورت جلوگیری می‌کند و باعث می‌شود تا میکاپ مدت زمان طولانی تری روی صورت باقی بماند.

نکته مهم:

توجه داشته باشید که اگر صورت شما دارای جوش می‌باشد بهتر است بعد از انجام میکاپ به تمیز کردن براش‌های آرایش بپردازید، زیرا درون براش‌ها محلی مناسب برای تجمع میکروب و پوست مرده می‌باشد و بهتر است شما هفته‌ای یک بار براش‌ها را بشویید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه