پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۳۲۰۸
۱۶ بهمن ۱۴۰۱ | ۲۰:۳۱
مقام مسئول سازمان بنادر و دریانوردی از رشد ۴۱۳ درصدی ترانزیت کریدور شمال-جنوب در بندر انزلی خبر داد و گفت:امسال ۴۳۰ فروند کشتی وارد بندر انزلی شده است.

رشد ۴۱۳ درصدی ترانزیت کریدور شمال-جنوب در بندر انزلی

اقتصاد دریا - حسین یونسی مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم با اشاره به عملکرد بنادر استان گیلان اظهار کرد: بندر آستار دارای 2 پست اسکله بوده و در زمان حاضر عملکرد سالانه این بندر 250 هزار تن است که می‌توان آنرا تا 450 هزار تن افزایش داد.

وی ادامه داد: باید این مسئله را در نظر بگیریم که صاحبان کالا مشخص می‌کنند که کالا از چه روش حمل‌ونقلی (جاده‌ای، ریلی، دریایی و...) حمل شود. در بندر آستارا به دلیل عدم استقبال صاحبان کالا عملکرد بیشتر از 250 هزار تن نداشته‌ایم.

وی بیان کرد: زیرساخت خوبی در این بندر فراهم شده و در بحث لایروبی کانالی در بندر آستارا با هیچکدام از بنادر شمالی قابل مقایسه نیست. امروز همه چیز برای استفاده از زیرساخت‌های بندر مذکور آماده است اما این موضوع به تصمیم صاحبان کالا بستگی دارد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان گفت: مشخص است که مسیرهای دیگری برای حمل کالا مدنظر صاحبان کالاست.

یونسی همچنین در پاسخ به این پرسش که امسال چه تعداد کشتی در بندر آستار پهلودهی شده است، اضافه کرد: از ابتدای امسال تا کنون حدود 83 کشتی به بندر آستارا وارد شده‌اند. این کشتی‌ها اکثر از آستاراخان روسیه و قزاقستان وارد بندر شده‌اند.

وی یادآور شد: طی مدت یاد شده حدود 430 کشتی وارد بندر انزلی شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 2 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: ترانزیت کالا در بندر انزلی از کریدور شمال-جنوب نیز نسبت به سال گذشته 413 درصد رشد داشته است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه