پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۳۱۷۵
۱۱ بهمن ۱۴۰۱ | ۰۸:۲۹
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: در ۱۰ ماهه امسال میزان تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی در بنادر این استان به ۴۹ میلیون و ۶۹۱ هزار تن رسیده است.

۴۹ میلیون تن کالا در بنادر استان بوشهر تخلیه و بارگیری شد

اقتصاد دریا - محمد شکیبی نسب ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در ۱۰ ماهه امسال میزان تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی در بنادر این استان به ۴۹ میلیون و ۶۹۱ هزار تن رسیده است که در مقایسه با مدت مشابه پارسال رشد ۱۷ درصدی دارد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر افزود: در مدت یاد شده میزان تخلیه و بارگیری کالاهای غیرنفتی هشت میلیون و ۴۹۳ هزار تن و میزان تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی ۴۱ میلیون و ۱۹۷ هزار تن گزارش شده است.

وی بیان کرد: همچنین در مدت ۱۰ ماهه ۱۹۲ هزار و ۹۷۴ تی. ایی.یو کانتینر در بنادر استان بوشهر تخلیه و بارگیری شده است که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته رشد ۷ درصدی را نشان می‌دهد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر ادامه داد: با توجه به پروژه‌های احداثی در عمده بنادر استان بوشهر پیش بینی می‌شود روند صعودی تخلیه و بارگیری در بنادر استان رشد شتابان تری به خود گیرد.

شکیبی نسب گفت: در مدت ۱۰ ماهه همچنین ۶ هزار و ۴۰۸ شناور به بنادر استان بوشهر ورود داشتند که در شاخص شناورهای بالای هزار تن رشد ۱۲ درصدی در بنادر استان بوشهر گزارش شده است.

جابجایی بیش از ۲۱۰ هزار مسافر بین بنادر استان بوشهر

وی افزود: در ۱۰ ماه گذشته همچنین ۶ هزار و ۳۸۴ شناور از بنادر استان بوشهر خروج کردند که در آمار شناورهای بالای هزار تن در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۶ درصدی محقق شده است.

شکیبی نسب ادامه داد: در شاخص جابجایی مسافر نیز در ۱۰ ماهه ۲۱۰ هزار و ۱۲۰ مسافر بین بنادر استان بوشهر جابجا شدند که این میزان رشد ۳.۵ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته دارد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه