پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۲۶۹۱
۲۹ دی ۱۴۰۰ | ۲۲:۰۰
محققان بیشترین افزایش سطح التهاب را در مردانی مشاهده کردند که تعداد شکست‌های عاطفی بیشتری داشتند. این گروه از افراد ۱۷ درصد بیشتر دارای نشانگر‌های التهابی بودند.

تنهایی

بوق خبر - طلاق یا شکست در رابطه با سلامت ضعیف‌تر در مردان مرتبط است.

نتایج یک مطالعه جدید در میان بزرگسالان میانسال در دانمارک نشان داد که تنها زندگی کردن و تجربه شکست‌های رابطه‌ای بیشتر با میزان بالای التهاب در مردان مرتبط است.

دانشمندان قبلاً نشان داده اند که برای مردان، طلاق یا فروپاشی یک رابطه اغلب منجر به کاهش سلامت می‌شود و با افزایش مرگ و میر همراه است.

مطالعات قبلی ارتباط بین انزوای اجتماعی و سطح بالاتری از التهاب را نشان داده اند، که نشان می‌دهد یک مسیر فیزیولوژیکی بالقوه است.

التهاب روش بدن برای دفاع از خود در برابر سموم، آسیب و عفونت است. التهاب حاد چند ساعت یا چند روز طول می‌کشد. التهاب مزمن، تداوم واکنش التهاب است و گلبول‌های سفید خون می‌توانند به بافت‌های سالم حمله کنند.

اینترلوکین ۶ (IL-۶) و پروتئین واکنشی C (CRP) دو مولکول درگیر در واکنش التهابی هستند. افزایش IL-۶ و CRP با بسیاری از نتایج سلامت نامطلوب همراه است، مانند افزایش خطر ابتلاء به بیماری‌های قلبی عروقی، کاهش عملکرد فیزیکی و شناختی و خطر بیشتر مرگ.

محققان دانشگاه کپنهاگ در دانمارک داده‌های ۴۸۳۵ نفر در رده سنی ۴۸ تا ۶۲ سال را از سال ۱۹۸۶ تا ۲۰۱۱ بررسی کردند.

محققان بیشترین افزایش سطح التهاب را در مردانی مشاهده کردند که تعداد شکست‌های عاطفی بیشتری داشتند. این گروه از افراد ۱۷ درصد بیشتر دارای نشانگر‌های التهابی بودند.

به طور مشابه، مردانی که برای مدت طولانی تنها زندگی کرده بودند- ۷ سال یا بیشتر- ۱۲٪ بیشتر دارای نشانه‌های التهابی بودند.

نتایج این مطالعه چنین ارتباطی را در مورد زنان نشان نداد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ کارتن
پیشخوان روزنامه