پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۲۲۷۳
۱۷ آذر ۱۴۰۰ | ۱۷:۱۶
خانم‌های زیبا این اشتباهات را مرتکب نمی‌شوند.

مد و فشن

بوق خبر - حتی رنگ ابروهایتان می‌تواند چهره‌ی شما را پیرتر نشان دهد. ما گاهی در ظاهر خود دچار اشتباهاتی می‌شویم که می‌توانند یک دختر ۱۷ ساله را به یک زن ۳۳ ساله تبدیل کنند. اما خبر خوب آنکه این اشتباهات رفع شدنی هستند.

در ادامه از اشتباهاتی خواهیم گفت که باعث می‌شوند بیشتر از سن واقعی تان به نظر برسید.

۱- ابرو‌های نازک و روشن

مد و فشن

به گفته‌ی کارشناسان، چیز‌هایی درباره‌ی ابرو‌ها هست که می‌تواند شما را پیرتر نشان دهد:

در درست کردن ابرو‌ها با محصولات آرایشی زیاده روی می‌کنید و باعث می‌شوید شکلی غیر طبیعی پیدا کند.
ابروهایتان را روشن می‌کنید یا رنگ شان نمی‌کنید. بی رنگ بودن مو‌ها و ابرو‌ها سن را بالاتر نشان می‌دهد. هر چه تضاد بیشتری در چهره‌ی شما وجود داشته باشد، جوان‌تر به نظر می‌رسید.
ابروهایتان را پُر نمی‌کنید.
ابروهایتان را نازک می‌کنید. ابرو‌های نازک سن را بالاتر نشان می‌دهند.

۲- لب‌های بزرگ و غیر طبیعی

بچه‌ها هرگز لب‌های بزرگی ندارند، بنابراین لب‌های بزرگ و مصنوعی هرگز سن را پایین نشان نمی‌دهند. لب‌های شما به طور طبیعی با دیگر ویژگی‌های چهره تان هماهنگی دارد. درست است که لب‌های پُر چهره را جوان‌تر نشان می‌دهد، اما تزریق بیش از اندازه به لب‌ها می‌تواند اثر معکوس داشته باشد.

۳- متضاد بودن رنگ مو‌ها با رنگ پوست

مد و فشن

اگر رنگ پوست تان گرم باشد و موهایتان را مشکی رنگ کنید، رنگ موی جدیدتان با رنگ پوست تان هماهنگ نخواهد بود و بیشتر از سن واقعی تان به نظر می‌رسید. در نتیجه سیاهی زیر چشم هایتان بیشتر مشخص می‌شود و ممکن است پوست تان قرمز به نظر برسد.

۴- آرایش بیش از اندازه

همیشه هر چه بیشتر، بهتر نیست و اتفاقاً عکس آن درست است. مثلاً اگر زیاد از حد کرم پودر بزنید، این امر می‌تواند باعث شود بیشتر از سن واقعی تان به نظر برسید. با این کار چین و چروک‌های صورت تان بیشتر مشخص می‌شوند.

۵- لاغری به جای متناسب بودن

مد و فشن

زنانی که چهره‌های لاغر و زاویه دار دارند، برای حفظ جوانی چهره‌ی خود ممکن است به ۲۰ تا ۲۵ درصد از چربی بدن شان نیاز داشته باشند. علاوه بر این، اگر زیاد ورزش کنند و به اندازه‌ی کافی غذا نخورند، این لاغری در صورت آن‌ها هم نمود پیدا می‌کند؛ و گاهی این مسأله باعث می‌شود بیشتر از سن واقعی شان به نظر برسند.

۶- زردی دندان‌ها

مد و فشن

با بالا رفتن سن دندان‌ها می‌توانند زردتر شوند یا تغییر رنگ دهند و این مسأله باعث می‌شود سن بیشتر به نظر برسد. این روز‌ها می‌توان در عین مراقبت از مینای دندان ها، لبخندی جوان و سالم هم داشت.

۷- مدل مو‌های شلوغ و از مد افتاده

مدل مو‌های خود را فکر شده انتخاب کنید. حتی کوچک‌ترین جزئیات هم می‌تواند سن تان را بالاتر نشان دهد. یک مدل موی از مد افتاده می‌تواند شما را پیرتر نشان دهد. مثلاً مدل مو‌های پفی که در دهه‌ی ۸۰ میلادی مد بودند، می‌توانند شما را بیشتر از سن واقعی تان نشان دهند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه