پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۲۲۳۴
۱۴ آذر ۱۴۰۰ | ۱۶:۰۰
پزشکان هشدار داده اند که پادرد شبانه هنگام خواب ممکن است علامت بالا بودن میزان کلسترول خون باشد.

پادرد

بوق خبر - به نقل از bestlifeonline، درست است که شب‌ها نشانه آرامش است و خوابیدن انرژی دوباره‌ای به شما می‌دهد، اما برخی افراد شب‌ها زمانی که به رختخواب می‌روند، از پادرد شکایت می‌کنند.

شاید عده‌ای این درد‌ها را به نوع خوابیدن یا زیاد روی پا ایستادن ارتباط می‌دهند، اما پزشکان هشدار داده اند که این پادرد‌ها را نباید نادیده گرفت بلکه یک علامت هشداردهنده است که می‌تواند نشانه بالا بودن کلسترول خون باشد.

با وجود این که بالا بودن کلسترول خون روی سلامت بدن تأثیر منفی می‌گذارد، اما معمولا با علامت و نشانه خاصی همراه نیست که افراد به راحتی متوجه افزایش کلسترول در خون خود شوند.

بالا رفتن کلسترول بد LDL که در دیواره‌های عروق خونی تشکیل می‌شود، باعث باریک شدن عروق خونی می‌شود که جریان خون را مسدود می‌کند. چنین حالتی می‌تواند باعث ایجاد بیماری عروق محیطی می‌شود.


در نهایت، از آنجایی که عضلات متراکم ساق پا نسبت به تغییر حساس‌تر هستند، پا‌ها ممکن است نخستین علامت قرمز برای سلامتی باشد. در ابتدا با باریک شدن شریان ها، درد به دلیل اتمام سریع‌تر اکسیژن ماهیچه‌ها به وجود می‌آید، اما با تشدید شدن آن، درد ممکن است شب‌ها ایجاد شود.


بیماری عروق محیطی، در طول روز به عنوان دردی سنگین یا سوزاننده در هر نقطه‌ای از ساق پا، از باسن گرفته تا ساق پا، هنگام راه رفتن خود را نشان می‌دهد. زمانی که این علامت شب‌ها ظاهر می‌شود، اغلب می‌تواند به صورت اسپاسم یا گرفتگی در انگشتان پا، جلوی پا یا پاشنه پا ظاهر شوند.


این دوره‌های دردناک را معمولا می‌توان با آویزان کردن پای خود از کنار تخت یا حرکت روی صندلی تسکین داد تا نیروی جاذبه بتواند به جریان مناسب خون در پا‌ها کمک کند. با وجود این، تجربه این درد در هنگام شب را نباید نادیده گرفت و حتما با پزشک مشورت کنید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ کارتن
پیشخوان روزنامه