پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۲۲۱۰
۱۱ آذر ۱۴۰۰ | ۱۸:۳۰
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: آلودگی هوا، ابتلا به کرونا را تشدید می‌کند و مردم بویژه سالمندان، کودکان، بیماران قلبی و ریوی و مادران باردار این ایام از منزل خارج نشوند.

آلودگی هوا

بوق خبر - محسن فرهادی گفت: آلودگی هوا ارتباط مستقیمی با تشدید بیماری کرونا دارد، زیرا این بیماری تنفسی بوده و ذرات ۲.۵ میکروم ذرات آلودگی هوا و آلاینده‌ها روی سیستم ایمنی بدن تاثیر مخربی می‌گذارد.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه میزان آلاینده‌های هوا بسیار بالاست، بر اساس تصمیم جلسه اضطراری مقابله با آلودگی هوا تصمیم گرفته شد همه مدارس تا سه روز آینده بصورت مجازی برگزار و تردد خودرو‌های سنگین و دیزلی ممنوع شود.

فرهادی خاطرنشان کرد: کرونا که یک بیماری ریوی و تنفسی است در تماس با استنشاق هوای آلوده سیستم ایمنی بدن را تخریب کرده و اگر از نظر شرایط جوی بارندگی و باد کاهش یابد، این بیماری در تماس با آلودگی هوا شدت بیشتری می‌گیرد و می‌توان میزان مرگ ومیر را افزایش دهد.

وی از مردم خواست فقط برای انجام کار‌های ضروری از خودرو‌های شخصی استفاده کنند و تردد کمتری در محیط بیرون داشته باشند و در این ایام از انجام ورزش‌های سنگین و پیاده روی در فضای باز خودداری کنند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ کارتن
پیشخوان روزنامه