پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۲۱۷۸
۰۸ آذر ۱۴۰۰ | ۱۸:۰۰
کمبود برخی ویتامین‌ها روی زیبایی کودکان بسیار تاثیرگذار است، البته کمبود این ویتامین‌ها علاوه بر زیبایی روی سلامت کودکان نیز تاثیر دارد.

ویتامین دی

بوق خبر - همانطور که می‌دانید کودکان در حال رشد هستند و در این میان موضوعی که مد نظر بوده و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است داشتن به حد کافی ویتامین و مواد معدنی سالم در بدن آنهاست تا سلامت بدنی شان به خطر نیفتد.

با یک رژیم غذایی متعادل اکثر بچه‌ها به مقدار کافی ویتامین‌ها و مواد مغذی دریافت می‌کنند، اما گاهی اوقات شرایط خاصی ایجاد می‌شود که امکان دارد نیاز کودکان را به مکمل غذایی حاوی ویتامین یا مواد معدنی برجسته‌تر کند تا از بروز مشکلاتی همچون نرمی استخوان و ... جلوگیری شود.

اختلالات رشد دندانی، کم پشتی مو یا مشکلات پوستی که از عوارض کمبود ویتامین‌ها است خود نمونه‌ای از عوامل مرتبط با زیبایی کودک شماست.

ویتامین D

ویتامین D بر اثر تابش اشعه خورشید به پوست تولید می‌شود. این ویتامین محلول در چربی است که در برخی غذا‌ها به مقدار بسیار کم وجود دارد و به عنوان مکمل غذایی در دسترس است.

این ماده با افزایش جذب کلسیم به ساخت استخوان‌های قوی‌تر در کودکان کمک می‌کند. همچنین عملکرد عضلات و تعادل شما را بهبود می‌بخشد و احتمال زمین خوردن و شکستگی در کودکان را کاهش می‌دهد.

علائم و عوارض کمبود ویتامین D

درد یا حساسیت استخوان
ناهنجاری‌های دندانی
اختلال در رشد
افزایش شکستگی استخوان
گرفتگی عضلات
توقف رشد
تشنج و تغییر شکل اسکلت مانند راشیتیسم

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ کارتن
پیشخوان روزنامه