پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۲۱۲۴
۰۳ آذر ۱۴۰۰ | ۱۵:۰۰
اغلب افراد بدون آنکه بدانند از مواد غذایی استفاده می کنند که برای پوست مضر هستند و باعث پیری و افتادگی پوست صورت و بدن می شوند.

پیری

بوق خبر - اغلب افراد بدون آنکه بدانند از مواد غذایی استفاده می‌کنند که برای پوست مضر هستند و باعث پیری و افتادگی پوست صورت و بدن می‌شوند.

برای شادابی و جوانی پوست خود مصرف این خوراکی‌ها را کاهش دهید:

با افزایش آگاهی‌ها در مورد مراقبت‌های زیبایی به خصوص در زمینه تغذیه تا حد قابل توجهی از اتفاقات ناخوشایند سلامت داخلی و سلامت ظاهری بدن جلوگیری می کنیم.

به همین منظور ۱۰ مواد غذایی مضر پوست که همچنین بر بخش‌های داخلی بدن تاثیرات منفی می‌گذارند را به شما معرفی می‌کنیم.

مواد غذایی که برای پوست مضر هستند:

۱- نمک زیاد

مصرف نمک به میزان بیش از اندازه طبیعی صورتی پف کرده و به دور از شادابی برای شما خواهد ساخت. غذا‌های کنسرو شده - ترشی‌ها و از این قبیل به دلیل دارا بودن نمک و سرکه برای زیبایی پوست مشکل ساز خواهند بود.

۲- مشروبات الکلی

همانطور که می‌دانید مصرف مشروبات الکلی کارکرد طبیعی هورمون‌های بدن را مختل کرده و آب میان بافتی پوست را از بین می‌برد و در نتیجه پوست با حالتی بی روح و زشت باقی می‌ماند.

۳- کافئین زیاد

مصرف کافئین البته بیش از اندازه معمول تغییراتی را در بدن ایجاد می‌کند که پوست زودتر از حد طبیعی پیر و افتاده می‌شود.

۴- دسر‌های شیرین

فراورده‌هایی همچون ژله - سرییل‌های مختلف و.. که در مرحله تهیه آن‌ها از شکر‌های مصنوعی استفاده می‌شود با ایجاد قند خون برای فرد مصرف کننده پوست و جوانی فرد را مورد حمله قرار می‌دهند.

۵- نوشابه و نوشیدنی‌های گازدار

بازهم نوشابه و ضرری دیگر از آن که البته این بار مرتبط با پوست و زیبایی است. نوشابه‌های گازدار و البته رژیمی سلامت و جوانی پوست را مورد آسیب قرار می‌دهند.

۷- گوشت قرمز

مصرف گوشت قرمز به خصوص بخش‌هایی از آن که چربی دار است عکس العملی منفی از اعضای بدن را بروز می‌دهد که علاوه بر مشکلات داخلی پوست را هم با مشکل پیری زودتر از موعد مواجه می‌کند.

۸- غذا‌های سرخ شده

غذا‌های چرب و سرخ شده به دلیل دارا بودن اسید‌های چرب با تجمع چربی در بدن شادابی و سلامت پوست را مختل کرده و تا حد بالایی فرد را در معرض بیماری‌ها قرار می‌دهد.

۹- قند و شکر

قند و شکر از آن دسته هستند که زمانی که وارد بدن می‌شوند به سختی بدون آسیب رساندن خارج می‌شوند که همین برای آگاه شدن از مضرات آن‌ها کافیست که بدانیم بخش‌هایی از مهم‌ترین قسمت‌های بدن با مصرف نا متعادل این مواد تهدید می‌شوند.

۱۰- فست فود‌ها

تا کنون بار‌ها و بار‌ها در بخش‌های مختلف سلامت نمناک از مضرات مصرف فست فود‌ها گفته شده است که در این بخش ضرر آسیب به زیبایی و جوانی پوست را هم به آن می‌افزاییم.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ کارتن
پیشخوان روزنامه