پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۲۱۰۹
۰۱ آذر ۱۴۰۰ | ۲۱:۰۰
خانم‌ها با یادگیری یک سری مهارت ها، می‌توانید دعوا‌ها و اختلاف نظر‌ها را مدیریت کنید تا زندگی مشترک بهتری داشته باشید.

زندگی مشترک

بوق خبر - در زندگی ‌مشترک معمولا دلایل بسیاری موجب به وجود آمدن مشکلات و مسائل گوناگون می‌ شود. برخی از این دلایل به قدری بی‌ اهمیت هستند که بعدها وقتی به آن‌ ها فکر می‌کنید، خنده‌ تان می‌گیرد. هر چند در یک جر و بحث، هم زن و هم شوهر ممکن است مقصر باشند اما خانم‌ ها با یادگیری یک سری مهارت‌ ها، می‌ توانند این دعواها و اختلاف‌ نظرها را مدیریت کنند تا زندگی‌ مشترک بهتری داشته باشند.

خودتان را جای شوهرتان نمی‌ گذارید

وسط داد و بیداد‌‌هایی که می‌کنید، یک لحظه خودتان را جای شوهرتان بگذارید و سعی کنید تا جایی که می‌توانید مشکلاتش، استرس ‌‌هایی که دارد و احساسات فعلی‌اش را درک کنید.

باورهای غیر واقع ‌بینانه را تغییر دهید

«یک دعوا یعنی خراب کردن هر چی تا حالا ساخته‌ایم»، «همسرم باید همیشه مرا بفهمد چون شوهرم است دیگر!»، «همسرم هیچ‌ وقت خودش را عوض نمی‌کند»، «نیازهای همسرم، زمین تا آسمان با نیازهای من فرق می‌کند» و...  این باورها ممکن است در ذهن شما جا گرفته باشند ولی حاصلش این است که اگر تغییرشان ندهید، «این فکر‌‌های سمی‌ می‌تواند شما را دیوانه کند». واقعیت این است که «همیشه و در همه روابط زناشویی، اختلاف ‌‌هایی پیش می‌آید»، «همسران نمی‌توانند همیشه ذهن طرف مقابل ‌شان را بخوانند»، «همه تا حدی تغییر پذیرند» و «افرادی که دو طرف یک رابطه طولانی مدت قرار می‌گیرند، معمولا نیاز‌‌های مشابه هم دارند».

جایگزین نمی‌ گذارید

این‌ که داد و بیداد کنید که از رنگ‌‌ های صورتی و کرم ‌و قهوه‌ای و آبی و زرشکی برای پرده خانه آینده خوش‌ تان نمی‌آید، چیزی را درست نمی‌ کند؛ به جای این‌ ها بگویید از کدام رنگ خوش‌ تان می‌آید.

دعوا را به شخصیت شوهرتان ربط ندهید

اگر بعد از دعوا فکر کنید که دعوا به این دلیل بوده که همسرتان اصولا خودخواه است، دیگر جایی برای صلح نمی‌ ماند! مشکل شخصیتی ممکن است وجود داشته باشد اما غالبا رفتار همسران هنگام دعوا تحت‌ تأثیر موقعیت است. اگر بیشتر تأمل کنید می‌ بینید که همسرتان همیشه این‌ طور عمل نمی‌ کند و با این‌ که رفتارش خوب نبوده اما می‌ دانید که به شما علاقه‌ مند است.

احساسات ‌تان را با صراحت بیان نمی‌ کنید

به جای این ‌که بگویید «حس سینما رفتن داری؟»، بگویید «دوست دارم بروم سینما». همچنین درباره شوهرتان کلی‌ گویی نکنید. این ‌که بگویید «تو آدم بی ‌ملاحظه‌ ای هستی» چیزی را عوض نمی‌ کند. دقیقا به همسرتان بگویید که چه چیزی باید در رفتارش تغییر کند.

خوب گوش نمی‌ کنید

بله، خوب گوش نمی‌ دهید! با گوش دل حرف‌‌ های طرف‌ مقابل را نمی‌ شنوید. تا همسرتان حرف می‌ زند در مقابلش توی ذهن‌تان یک جمله آماده می‌ کنید. این‌ که نشد گوش دادن! بازخورد بدهید ببینید اصلا آن‌ جوری که شما  فهمیده‌ اید، همسرتان حرف ‌زده است یا نه. همچنین بعضی وقت‌‌ ها واقعا همسرتان مقصر بوده و اشتباه کرده است. شما بهتر است در این مواقع، لذت توفیق اجباری بخشش را بچشید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه