پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۲۰۴
۱۲ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۲:۳۱
هر فرد در زندگی تصمیم‌های مختلفی اتخاذ می‌کند. مهم‌ترین تصمیم در طول زندگی، ازدواج و انتخاب شریک زندگی است به طوری که موفقیت در ازدواج می‌تواند چشم انداز روشن و آینده رضایت بخشی را بوجود آورد. به این منظور انتخاب معقولانه و سنجیده، اهمیت بسزایی دارد.

ازدواج های خطرناک

بوق خبر - ازدواج خطرناک است اگر ازدواج به عنوان سنتی پسندیده در تمامی جوامع در طول تاریخ از جایگاه خاصی برخوردار بوده است..

شروع زندگی مشترک روزنه‌ای بر ارضای نیاز‌های زیستی، روانی و اجتماعی می‌باشد. با این حال، بنا به دلایل متعدد امروزه بسیاری از ازدواج‌ها به طلاق منجر می‌شوند.

انگیزه‌های افراد برای تشکیل زندگی مشترک، متعدد است. بعضی از این انگیزه‌ها به دلیل ناهمخوانی با واقعیت‌های زندگی زناشویی محکوم به شکست می‌شود.

در این مطلب سعی ما بر این است تا به انگیزه‌هایی که احتمالاً به شکست در زندگی مشترک (یعنی طلاق) منجر می‌شود، نظری بیافکنیم.

درست همانطور که نشانه‌هایی برای آمادگی شما برای ازدواج وجود دارد، نشانه‌هایی هم هست که حاکی از عدم آمادگی شما است. افراد بسیار زیادی وقتی به گذشته و پیشینه ازدواجشان نگاه می‌کنند در می‌یابند که آماده نبودن و عدم بلوغ کافی آن‌ها برای ازدواج، علت جدایی شان بوده است. به همین دلیل آمادگی و در نظر داشتن ریزفاکتور‌های آسیب زا در پروسه انتخاب همسر بسیار مهم می‌باشد.

موارد مهم زیر را در نظر داشته باشید تا آسیب نبینید:

ازدواج برای رهایی از وضعیت نابسامان موجود

ازدواج‌های اینترنتی

ازدواج برای برانگیختن حس حسادت و تحریک فردی دیگر

زمانی که هدف روشن و واضحی برای ازدواج ندارید و چون بقیه افراد ازدواج می‌کنند، این کار را انجام می‌دهید.

زمانی که از پایان یافتن رابطه قبلی زمان مناسبی نگذشته و برای کمک به خود در فراموش کردن آن فرد تصمیم به ازدواج می‌گیرید

داشتن اعتیاد جنسی، اختلالات (نداشتن میل به فعالیت جنسی و یا نفرت از آن و...) و انحرافات جنسی

اعتیاد به مواد و الکل، افراد زیادی به معتادین ازدواج کرده اند با این امید که شخص مورد نظر ترک کرده و به او کمک خواهند کرد. یک فرد معتاد ابتدا باید خودش را بپذیرد، دوست داشته باشد و برای درمان اقدام کند. هیچ کس نمی‌تواند با ازدواج اعتیاد خود و دیگری را درمان کند.

زمانی که یکی از شما مرتکب آزار جسمی، جنسی یا کودک آزاری شده است، اگر فرد آزار رسان خودتان بوده اید، نیاز به درمان توسط متخصص دارید.

اگر شما قربانی بودید و مورد سو استفاده قرار گرفته اید شما هم نیاز دارید به روانشناس مراجعه کنید. شما باید قبل از ازدواج، از آن رابطه آزارنده بیرون آمده و اثرات مخرب آن را بر خود از بین ببرید و مانع از اثرگذاری آن بر روابط اینده تان بشوید و در این راه از کمک‌های روانشناس بهره بگیرید.

ازدواج با افراد دچار اختلال‌های حاد روانی، اختلال شخصیت خودشیفته، پارانویید، ضد اجتماعی و ...

ازدواج فقط بر اساس موقعیت اجتماعی ویژه، در نظر داشته باشید شما با موقعیت فرد ازدواج میکنید، اما با خود او زیر یک سقف می‌روید. در چنین شرایطی فرد را بدون آن موقعیت خاص تصور کنید. آیا اگر چنین موقعیتی نداشت باز هم برایتان انسان قابل قبولی بود؟ غیر از این ویژگی خاص چه ویژگی‌های دیگری دارد تا شما را به خود جذب کند؟

نداشتن اسقلال و بلوغ فکری، افرادی که در زندگی برای کوچکترین چیزی باید از دیگران نظرخواهی کنند، قدرت انتخاب ندارند و دیگران در تمام امور زندگی شان دخالت مستقیم دارند.

ازدواج به خاطر احساس تنهایی شدید

توجه افراطی به جذابیت ظاهری و یا بی توجهی به آن

عدم تشابهات دینی، زبانی، اقتصادی و آماده نبودن برای پذیرش این تفاوت‌ها

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه