پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۱۶۲
۰۹ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۵:۳۸
بسیاری از خانم‌ها نمی‌دانند چه نوع شلواری بخرند که مناسب آن‌ها باشد، با ما همراه باشید تا راهنمایی‌های لازم جهت خرید شلوار جین زنانه مناسب را در اختیارتان قرار دهیم.

شلوار جین زنانه

بوق خبر - موضوع مورد بحث ماست. داشتن یک شلوار جین در کمد هر خانمی الزامیست. فرقی نمی‌کند شما از آن دست خانم‌های اسپرت پوش باشید، یا آن‌هایی که ترجیح می‌دهند مجلسی‌تر لباس بپوشند.

داشتن یک شلوار جین در صورتی می‌تواند هر دو خواسته را تامین کند، که شما سایز، مدل، رنگ و خیلی موارد دیگر را با توجه به استاندارد‌های درست انتخاب کنید.

۱. انتخاب سایز شلوار جین زنانه

یک تحقیق آماری در آمریکا اخیرا نشان داده که خانم‌ها حین خرید شلوار جین، دست کم چهار شلوار را امتحان می‌کنند تا اندازه مناسبشان را پیدا کنند! بهتر است شما هم به یک عدد برای انتخاب شلوار خود اکتفا نکنید و اندازه‌های مهم پایین تنه خود را برای انتخاب شلوار، بدانید.

چرا که تعریف هر کمپانی از اعداد نوشته روی شلوار ممکن است با بقیه متفاوت باشد. اولین گام در اندازه گیری، اندازه فاق شلوار است. فاق شلوار بر اساس طول آن به ۳ نوع کوتاه، بلند و متوسط تقسیم می‌شوند و مهم‌ترین نقش را در راحتی شلوار دارد.

اگر شلوار شما بالای ناف بسته می‌شود جز دسته فاق بلند‌ها محسوب می‌شود. اگر طرفدار فاق‌های بلند به سبک مام جین‌ها باشید، باید بدانید که این شلوار‌ها به تخت‌تر نشان دادن قسمت میانی بدن کمک می‌کنند و برای افراد بلند قد و کسانی که شکم دارند انتخاب مناسب تری هستند.

فاق کوتاه برای کسانی که پایین تنه پری داشته باشند پیشنهاد می‌شود.

۲. انتخاب مدل شلوار جین زنانه

شلوار‌های جین از بعد حضورشان در جامعه، توسط طراحان لباس دستخوش تغییرات زیادی شدند. شلوار‌های جین ابتدا به شکل راسته و به عنوان شلوار‌های کارگری طراحی و دوخته می‌شدند.

پس از مدتی مدل‌های دم پا گشاد با فاق‌های کوتاه وارد بازار شدند و بعد از آن، مدل‌هایی که به اصطلاح baggy یا کیسه‌ای هستند و پاچه‌های مخروطی دارند، جای دم پا گشاد‌ها را گرفتند.

در سال‌های اخیر جین‌های اسکینی طرفداران زیادی پیدا کرده بودند که baggy‌ها دوباره با قدرت بیشتری تحت عنوان شلوار‌های جین مام استایل، گرل فرند و بوی فرند به بازار برگشتند. هنگام خرید شلوار جین زنانه علاوه بر شناخت مدل‌های موجود و مطرح در بازار، باید به فرم بدنی تان نیز آگاهی داشته باشید.

مثلا اگر قد شما از میانگین جامعه کوتاه‌تر است، پوشیدن شلوار‌های مام استایل و گشاد توصیه نمی‌شود و بهتر است شلوار‌های اسکینی را انتخاب کنید که پا‌ها کشیده‌تر نشان داده شوند؛ در مقابل برای افراد قدبلند، شلوار‌های کیسه‌ای انتخاب بسیار مناسبی است.

برای اندام‌های مثلث معکوس که قسمت میانی بدن چاق‌تر است، شلواری مناسب است که فاق بلندی داشته باشد و چاقی شکم را بپوشاند. همچنین برای این فرم بدنی، پاچه‌های گشادی نیاز است تا لاغری پا‌ها دیده نشود.

همچنین شلوار‌های دم پا گشاد بسیار مناسب افرادی ست که اندام ساعت شنی یا گلابی دارند و قسمت پایین تنه آن‌ها پهن است.

۳. رنگ شلوار جین زنانه

شلوار جین‌های روشن بیشتر در فصل‌های تابستان و بهار طرفدار دارند و زمستان و پاییز، بازار خرید جین‌های تیره داغ است. اما فارغ از این ماجرا، درباره رنگ باید به یک نکته مهم دقت کنید.

شلوار جین تیره شما را لاغرتر و شلوار‌های روشن و سایه دار پرتر نشان می‌دهد. بسته به سایز و وزنی که دارید شلوار جین مناسب تان را انتخاب کنید. یک نکته مهم که بهتر است در مورد جین تیره به یاد داشته باشید، این است که بیشتر از رنگ‌های روشن در مراسم رسمی و دیدار‌های کاری، به کارتان می‌آید.

۴. فاق شلوار جین زنانه

اگر چهار پنج سال قبل این سوال مطرح می‌شد، قطعا همه به شلوار جین فاق کوتاه رای می‌دادند. اما این روز‌ها دور، دور فاق بلند هاست. آن‌هایی که به خوبی پهلو و شکم شما را جمع می‌کنند و یک بدن تراشیده تحویل تان می‌دهند.

حتی اگر طرفدار فاق‌های کوتاه هستید، بهتر است با بدنی تراشیده به استقبال فصل جدید بروید. چه چیزی بیشتر از این می‌تواند اعتماد به نفس شما را نسبت به ظاهرتان بالا ببرد؟

۵. شلوار جین زنانه تفنگی یا گشاد؟

جواب این سوال کاملا سلیقه‌ای است. خیلی‌ها بر اساس نوع فرم بدن شان طرفدار شلوار‌های لوله تفنگی و کوتاه هستند. آن‌ها معمولا قد مناسب، پا‌های کشیده و ران‌های معمولی دارند و شلوار‌های چسبان زیبایی بدن شان را کاملا نشان می‌دهد.

اما یک عده دیگر سبک مورد علاقه شان پاچه‌های گشاد است. این افراد معمولا ساق‌های لاغری نسبت به ران شان دارند که از نظر خودشان در شلوار‌های لوله تفنگی خیلی جذاب به نظر نمی‌آید و پاچه‌های گشاد شلوار، این مشکل را برای شان برطرف می‌کند.

در همین تابستانی که گذشت هم تعداد زیادی از طرفداران جین، «مام استایل» به تن می‌کردند. شلوار‌های راحت، گشاد و کمی کوتاه که زندگی را برای جین پوش‌ها راحت‌تر از قبل کرده اند.

شلوار‌های لوله تفنگی که قدشان تا بالای مچ می‌آید، این روز‌ها جز انتخاب‌های اصلی هستند و تجربه ثابت کرده که در این مدت طولانی که از معرفی این شکل شلوار‌های جین به بازار گذشته، هیچ وقت تب خریدشان فروکش نکرده است. این جین‌ها با رنگ‌های روشن، تیره و البته خاکستری این روز‌ها روی بورس هستند.

۶. قد مناسب شلوار جین زنانه

حتی اگر بنا باشد روی مد حرکت کنید، نمی‌توانید برای شلواری که پاچه آن پایین پای تان لول شده یا روی زمین کشیده می‌شود، درصدی از زیبایی را در نظر بگیرید. این روز‌ها معمولا انتخاب اول برای شلوار‌های جین و چسبان، قد بین ۹۰ تا ۱۰۰ هستند که بنا بر سایز افراد، معمولا تا روی مچ پا می‌آیند.

این سبک شلوار شما را کشیده و باریک نشان می‌دهد، در حالی که شلوار بلند علاوه بر این که بر اثر ساییده شدن روی زمین، زیبایی ظاهری خودش را از دست می‌دهد، کاری می‌کند که پا‌های شما کوتاه‌تر از چیزی که هستند به نظر برسد.

اگر اهل شلوار‌های به قول معروف دم پا هم هستید، این نکته را برای انتخاب شلوار جین زنانه در نظر بگیرید. هیچ شلواری نباید روی زمین کشیده یا روی مچ شما لوله شود.

با شلوار مورد نظرتان قدری زمان بگذرانید

اگر در اتاق پرو از یک شلوار جین خوشتان آمد، باز هم قدری صبر کنید. کمی با آن قدم زده و سعی کنید چندین مرتبه بنشینید و بلند شوید. به این طریق کاملا متوجه خواهید شد که این شلوار راحت است یا خیر.

جنس شلوار جین را بررسی کنید

پارچه‌های جین سنگین تر، معمولا از مرغوبیت بیشتری نیز برخوردار هستند. سعی کنید از پارچه‌هایی که طرح جین هستند دوری کرده و جین واقعی خریداری کنید. شلوار‌های جین اصلی، خوش فرم‌تر بوده و دوام و عمر طولانی تری نسبت به دیگر انواع پارچه‌های شلواری دارند.

در هنگام خرید شلوار جین زنانه به قسمت زانو توجه کنید

انواعی از شلوار جین وجود دارد که در قسمت زانو کمی برای شما گشاد خواهد بود؛ این اتفاق معمولا در مورد شلوار‌های جذب رخ می‌دهد. اگر به همچین موردی برخوردید، حتما این مورد را کنار گذاشته و شلوار جین دیگری را انتخاب کنید. چرا که مطمئن باشید این مدل شلوار پس از مدت کوتاهی، در قسمت زانو حالت خود را از دست خواهد داد.

شلوار جین جذب انتخاب کنید اگر…

شلوار جین‌هایی که جذب هستند و کاملا به پا‌های شما می‌چسبند، جذابیت پا‌های شما را بیشتر نشان خواهند داد و فرم اندام شما را به مراتب بهتر خواهند کرد. اگر پا‌های شما بیش از اندازه لاغر هستند، از خرید شلوار جین زنانه جذب خودداری کنید؛ چرا که باعث خواهد شد تا پا‌های شما لاغرتر نیز به نظر برسد.

از طرف دیگر، اگر پاهایتان بیش از اندازه چاق و درشت هستند نیز از انتخاب این مدل شلوار دوری کنید تا پا‌های شما چاق‌تر به نظر نرسد.

شلوار جین فاق بلند انتخاب کنید اگر…

اگر می‌خواهید تمرکز را به قسمت منحنی بدن خود جلب کنید، از شلوار جین فاق بلند استفاده کرده و بلوز خود را داخل شلوار قرار دهید. شلوار جین فاق بلندی را انتخاب کنید که دور کمر آن دقیقا مناسب اندام شما باشد.

چرا که اگر قدری برای شما گشاد باشند، فرم بدی خواهند داشت و اگر هم تنگ باشند، ممکن است باعث شود شکم شما بزرگتر به نظر برسد.

شلوار جین راسته انتخاب کنید اگر…

اگر به دنبال یک مدل شلوار جین همه پسند و مناسب برای اکثر موقعیت‌ها هستید، شلوار جین راسته را انتخاب کنید. شلوار جین‌های راسته خصوصا برای افرادی که پا‌های خیلی لاغری دارند مناسب بوده و فرم پا‌های آن‌ها را بهتر و زیباتر نشان خواهد داد.

این نوع شلوار‌ها انواع مختلفی دارند که شلوار مام استایل را نیز می‌توان در این دسته جای داد. شلوار مام استایل نوعی شلوار راسته فاق بلند است که امروزه طرفداران بسیار زیادی نیز د
راهنمای خرید شلوار زنانه برای عید نورو

منبع: دلگرم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه