پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۱۳۷
۰۷ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۳:۱۰
فرزندان حاصل از چنین ازدواجی بیشترین لطمه را متحمل می‌شوند چرا که چنین ازدواجی ثبت نمی‌شود و سرنوشت آن‌ها بعد از تولد مشخص نیست. بارداری‌های ناخواسته و عوارض ناشی از سقط جنین غیر قانونی از تبعات دیگر ازدواج سفید است.

ازدواج سفید

بوق خبر - اقدام به تشکیل زندگی دختر و پسر با یکدیگر بدون اینکه پیوند رسمی بین آن‌ها شکل گرفته باشد و با ازدواجی علنی صورت گیرد را ازدواج سفید می‌گویند، متاسفانه این نوع ازدواج در کشور ایران نیز درحال گسترش می‌باشد که به هیچ وجه برای خانواده‌های اصیل ایرانی مورد پذیرش نمی‌باشد به همین دلیل جوانان به صورت مخیانه اقدام به این نوع ازدواج می‌نمایند، متذکر باشید که این ازدواج یک تهدید جدی برای درهم پاشیدن خانواده‌های ایرانی وترویخ لاابالیگری می‌باشد.

ازدواج سفید سوغاتی از غرب است که هیچگونه اساس و پایه و اساس صحیحی ندارد و فقط بر پایه ارضاء نمودن غرایز جنسی صورت می‌گیرد، افرادی که تحت تاثیر فرهنگ غرب زدگی قرار گرفته اند به این سبک زندگی برای ارضای نیاز‌های جنسی خود روی می‌آورند، از این رو تمایل به ازدواج در جوانان کاسته شده و همچنین آسیب‌های بزرگ و جبران ناپذیری به نهاد خانواده وارد می‌گردد.

علل گرایش به ازدواج سفید

عدم آمادگی برای ازدواج و نگرانی از پیامد‌های آن، مشکلات اقتصادی، مسائل عاطفی و جنسی، نگرانی از پیامد‌های طلاق، کمرنگ شدن نقش نظارتی و حمایتی خانواده، آزمودن سازگاری و ازدواج آزمایشی، بالا رفتن سطح توقعات جوانان، کمرنگ شدن ارزش‌های اخلاقی، افزایش تعداد دختران مجرد و زنان مطلقه، فقر، اعتیاد و بیکاری، بالا بودن هزینه‌های زندگی، تعهد مالی کمتر در رابطه، آسان‌تر بودن این ازدواج نسبت به ازدواج‌های رسمی و تغییر فرهنگ و نگاه نسل جوان به زندگی. ازدواج سفید و زندگی مشترک بدون ازدواج، خطرات و پیامد‌های نامطلوبی را در پی دارد که در سه سطح فرد، خانواده و جامعه قابل بررسی است.

پیامد‌ها و آسیب‌ها

هم خانگی به فقدان یک عنصر مهم و سازنده در فرایند بلوغ اشاره می‌کند، میل به متعهد شدن و پایبندی به تعهدات.

آسیب‌های دختران: کاهش فرزندآوری، کاهش شانس مادر شدن، کشیده شدن به مصرف مواد مخدر، دور شدن طرفین.

از شروع جدی زندگی، احساس فریب خوردگی چرا که تصورشان از این رابطه ارتباطی دائمی بوده است که منجر به ازدواج رسمی می‌شود.

وجود مشکلات رفتاری، اضطرابی و افسردگی بیشتر در این افراد از دیگر آثار مخرب این نوع رابطه هاست. زنانی که با یک مرد هم خانه هستند تقریبا چهار برابر بیشتر احتمال دارد که تحت مراقبت‌های روانپزشکی قرار گیرند. این زنان تحریک پذیرتر، مضطرب تر، نگران‌تر و افسرده‌تر از زنانی هستند که ازدواج رسمی کرده اند.

فرزندان حاصل از چنین ازدواجی بیشترین لطمه را متحمل می‌شوند چرا که چنین ازدواجی ثبت نمی‌شود و سرنوشت آن‌ها بعد از تولد مشخص نیست. بارداری‌های ناخواسته و عوارض ناشی از سقط جنین غیر قانونی از تبعات دیگر ازدواج سفید است.

احتمال خیانت جنسی در این نوع ازدواج، بسیار بیشتر از ازدواج رسمی است. در ازدواج سفید احتمال خیانت زنان به مردان %۲۰ است در حالی که این احتمال در ازدواج رسمی تنها ۴ % است.

منبع: ساعد نیوز
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ کارتن
پیشخوان روزنامه