پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۱۳۴۳
۲۱ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۷:۱۳
برای اینکه مو‌های زیبا و سالم داشته باشید باید از آن‌ها به خوبی مراقبت کنید. بهتر است حداقل هفته‌ای یک بار از این ماسک‌ها استفاده کنید و سپس با یک حوله گرم آن را بپیچید و به مدت ۳۰ دقیقه روی مو‌ها بماند و سپس آبکشی کنید.

ماسک مو

بوق خبر - بهتر است حداقل هفته‌ای یک بار از این ماسک‌ها استفاده کنید و به مدت 30 دقیقه روی مو‌ها بماند و سپس با یک حوله گرم آن را بپیچید.

۱- ماسک مرطوب کننده

دو زرده تخم مرغ را با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون مخلوط کنید تا فرمول یکدست و آسان برای استفاده به دست آید. این ماسک را ۲۰ دقیقه روی مو‌ها بگذارید و سپس با شامپو بشویید.

۲- ماسک تقویت کننده رشد

یک قاشق غذاخوری روغن کرچک را با یک قاشق غذاخوری روغن آرگان مخلوط کنید، سپس ریشه مو را با این مخلوط ماساژ دهید. این ماسک را ۲۰ تا ۳۰ دقیقه روی مو‌ها بگذارید، سپس با یک شامپوی نرم کننده بشویید.

۳- ماسک برای مو‌های خشک

یک زرده تخم مرغ، یک قاشق چای‌خوری آب لیمو و یک فنجان کوچک روغن زیتون را مخلوط کنید. ابتدا تخم مرغ و آب لیمو را مخلوط سپس به آرامی روغن گیاهی را اضافه کنید تا مخلوطی شبیه سس مایونز به دست آید.

۴- ماسک برای مو‌های چرب

شش قاشق غذاخوری پودر خاک سبز را به پنج قاشق غذاخوری آب گرم مخلوط شده با چند قطره آب لیمو اضافه کنید، سپس آن را مخلوط کنید تا قبل از افزودن چهار قطره روغن علف لیمو به مخلوطی یکدست برسید. این ماسک به مدت ۲۰ دقیقه روی سر بماند.

۵- ماسک مناسب برای مو‌های فر

یک آووکادوی رسیده را له و بعد از کمی گرم شدن با دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل مخلوط کنید تا یک مخلوط یکدست ایجاد شود. این مخلوط باید۳۰ دقیقه به طول مو‌ها زده شود و بماند، سپس آن را با شامپوی نرم کننده بشویید.

۶- ماسک درخشندگی مو

برای تهیه این ماسک کافی است یک تخم مرغ را با یک فنجان ماست مخلوط کنید. این ماسک را روی مو‌ها بمالید و بگذارید حدود ۲۰ دقیقه بماند تا خوب جذب شود و سپس با شامپوی نرم کننده بشویید.

۷- ماسک برای مو‌های آسیب دیده

سه قاشق غذاخوری شیر نارگیل و دو قاشق غذاخوری عسل را مخلوط کنید، مو‌ها را با این مخلوط ماساژ دهید و بگذارید حدود ۲۰ دقیقه قبل از شستن با یک شامپوی نرم کننده بماند.

۸- ماسک ضد شوره

یک قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا، یک قاشق غذاخوری عسل، یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و یک قاشق غذاخوری ماست را با هم مخلوط کنید. این ماسک را به مدت ۲۰ دقیقه روی ریشه‌ها و تار‌های مو بمالید و سپس آن را با شامپوی نرم کننده بشویید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه