پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۱۲۸۴
۱۷ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۳:۴۸
در این مطلب به شما خواهیم گفت که برای درمان لگن درد چه کار‌هایی باید انجام بدهید.

درمان درد لگن

بوق خبر - درد در ناحیه لگن می‌تواند نشانه‌ای از مشکلات بسیار زیادی باشد. درمان درد لگن ساده است و تنها با چند تکنیک ساده می‌توانید از پس آن بر بیایید. قبل از هر کاری باید محل درد را دقیق مشخص کنید تا بتوانید سریع‌تر آن را درمان کنید.

برای از بین بردن درد لگن راه‌ها و روش‌های بسیار زیادی وجود دارد، ولی قبل از هر چیز باید علت ایجاد کننده درد را شناسایی کنید تا بتوانید با حل مشکل از این درد برای همیشه رها شوید.

بیش‌تر درد‌هایی که در مفاصل و استخوان‌ها ایجاد می‌شود به دلیل التهابات می‌باشد بنابراین قبل از هر نوع تشخیص ابتدا باید آزمایش بدهید تا مشکل شما به درستی تشخیص داده شود.

دارو درمانی

از اولین و مهم‌ترین روش‌های درمانی می‌توان به دارو درمان اشاره کرد. این روش سریع‌ترین و پرکاربرد‌ترین روشی است که پزشک به شما پیشنهاد می‌دهد و درد شما در کم‌تر از ۳۰ دقیقه بهبود می‌یابد. دارو‌هایی که برای این مشکل استفاده می‌شود عبارت اند از:

آسپرین
دارو‌های ضد التهاب
کورتیکواستروئید‌ها
دارو‌های تعدیل کننده
دارو‌های خواب آو

فیزیوتراپی

یکی دیگر از راه‌هایی که بسیار مناسب است و می‌تواند درد شما را تسکین دهد مراجعه کردن به فیزیوتراپ است. البته با نظر پزشک ممکن است فردی در حین انجام فیزیوتراپی از دارو‌های مسکن و ضد التهاب نیز استفاده کند تا روند بهبودی تسریع شود.

استفاده از وسایل کمکی

وسایلی همانند عصا، کفی‌های طبی، ارتز‌ها و … می‌توانند به درمان لگن درد شما کمک کنند. اگر پزشک مناسب ببیند یک سری وسایل کمکی را برایتان پیشنهاد می‌کند تا با تهیه آن‌ها مقداری از درد لگن شما کاهش یابد.

کاهش فشار

بهترین راهی که به شما کمک می‌کند تا درد لگن خود را تسکین دهید این است که فشار‌های کاری خود را کاهش دهید و از انجام فعالیت‌هایی که به شما فشار وارد می‌کنند دوری کنید.

توصیه‌های پزشکی

یک سری توصیه‌هایی وجود دارد که شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها سبک زندگی خود را تغییر داده و از بروز درد‌های شدید در ناحیه لگن پیشگیری کنید. در ادامه تمامی این نکات را برایتان بررسی خواهیم کرد.

روی صندلی‌های کوتاه ننشینید. این صندلی‌ها باعث می‌شوند تا مفاصل شما بیش از حد خم شود و در نتیجه فشار بسیار زیادی به لگن وارد می‌شود و بعد از مدتی دچار لگن درد دائمی خواهید شد.

وسایل سنگین را حمل نکنید. حمل کردن وسایل سنگین علاوه بر لگن به ستون فقرات شما نیز آسیب می‌زند بنابراین بهتر است برای حمل این وسایل از چرخ‌های دستی کمک بگیرید.

در محل کار هر دو ساعت یک بار به مدت ۲۰ دقیقه راه بروید و به صورت مداوم پشت میز نباشید تا از بروز مشکلاتی همچون درد در ناحیه کمر و … پیشگیری کنید.

استفاده از عصا را عار ندانید و زمانی که پزشک برایتان عصا تجویز کرد باید از آن استفاده کنید تا درد بدن شما بهبود یابد.

اگر دچار اضافه وزن می‌باشید بهتر است وزن خود را تا محدوده سلامت وزنی کاهش دهید. این کار از وارد شدن فشار بیش از حد به استخوان هایتان پیشگیری می‌کند و سلامت شما را تضمین خواهد کرد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه