پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۱۱۳۳
۰۸ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۴:۲۲
امیدواریم با مطالعه این مطلب بتوانید مهارت لازم را برای خوش فرم کردن بینی گوشتی و پهن بدست آورید.

کوچک کردن بینی با آرایش

بوق خبر - بینی هر فردی دارای فرم و شکل مخصوص به خودش است و برخی از افراد دارای بینی‌های خوش فرم و کوچک می‌باشند و برخی دیگر نیز بینی پهن و بزرگ و گوشتی دارند. با توجه به اینکه امروزه استفاده از عمل بینی به دلیل داشتن هزینه‌های زیاد مورد استفاده همه خانم‌ها قرار نمی‌گیرد.

به همین دلیل افرادی هستند که به دنبال راهی ساده و کم هزینه برای خوش فرم کردن بینی خود می‌باشند و اگر شما نیز از این دسته از افراد می‌باشید بهتر است با ترفند‌های آرایش برای بینی پهن و گوشتی آشنا شوید تا بتوانید فرم بینی خود را به کمک این ترفند‌ها تا حدودی اصلاح نمایید.

گریم بینی و کانتورینگ بینی از انواع روش‌های ساده و سریع و بی خطر برای رسیدن به فرم دلخواه بینی می‌باشند و شما می‌توانید این روش‌ها را با تمرین و تکرار زیاد فرا بگیرید همچنین اگر برای جشن عروسی تان و داشتن یک میکاپ حرفه‌ای تمایل دارید به سالن‌های زیبایی مراجعه کنید به کمک این روش‌ها آرایشگر به بینی شما فرم زیباتری را می‌دهد.

مراحل میکاپ بینی پهن و گوشتی با تکنیک‌های کاربردی

کوچک کردن بینی با آرایش

توجه داشته باشید که برای گریم کردن بینی باید سه براش آرایشی مجزا را آماده نمایید.

۱. لایه‌ای نازک از پرایمر را به همه قسمت‌های صورت و پشت پلک‌ها و، زیرا ابرو‌ها و زیر چشم‌ها و بینی بزنید. توجه داشته باشید که پرایمر باعث می‌شود تا لک‌ها و جای جوش و منافذ پوستی صورت محو شوند و گریم نیز پایدار باقی می‌ماند. بعد از زدن پرایمر به مدت ۱۰ دقیقه صبر نمایید سپس گریم بینی را شروع نمایید.

۲. برای کانتورینگ بینی به رنگ‌های روشن و تیره فوندیشن نیاز دارید. به کمک رنگ‌های تیره می‌توانید قسمت‌های پهن و بزرگ را کوچک‌تر نمایید و به کمک رنگ‌های روشن نیز می‌توانید قسمت‌هایی از بینی را برجسته و نمایان‌تر کنید از این رو بهتر است یک پالت با فوندیشن‌های تیره و روشن را تهیه نمایید.

۳. به کمک یکی از براش‌های آرایشی که دارای سری کوچک است و به کمک فوندیشن تیره (دو تا سه درجه از رنگ پوست تیره‌تر باشد) در دو طرف پل بینی خطی صاف و نازک از قسمت بالا تا پاین بکشید. توجه داشته باشید که خط نازک را باید از بالا تا نزدیکی ابتدای ابرو‌ها و از پایین تا نوک بینی امتداد بدهید و در قسمت پایین نیز نباید این خط را به سمت نوک بینی تان خم کنید باید آن را به صورت کاملا صاف بکشید.

کشیدن این خط به ظاهر ساده به نظر می‌رسد، ولی از آنجایی که همه این مراحل در گرفتن نتیجه نهایی تاثیرگذار هستند از این رو بهتر است این خط به صورت صاف و در نهایت نازکی و ظرافت کشیده شود.

۴. در بینی‌های پهن پره‌های بینی هم بزرگ و پهن می‌باشند از این رو انتهای خط تیره را که با فوندیشن در کناره‌های پل بینی کشیده اید بهتر است تا قسمت روی پره بینی نیز ادامه بدهید.

کوچک کردن بینی با آرایش

۵. در صورت که نوک بینی شما از قسمت زیر دارای حالت افتاده‌ای می‌باشد می‌توانید زیر بینی را به کمک قلم آرایشی سری کوچک به شکل هفت خط تیره‌ای بکشید سپس به سراغ فوندیشن روشن بروید و به کمک قلم آرایشی که دارای سری کوچک می‌باشد روی پل بینی دقیقا در فاصله بین دو خط کانتور را فوندیشن روشن بزنید.

۶. در این مرحله می‌توانید به کمک براش آرایشی که دارای سری کوچک می‌باشد و با فوندیشن روشن نوک بینی را به صورت ظریف روشن نمایید.

۷. قسمت‌های باقی مانده از بینی در کناره‌ها را می‌توانید به کمک براش آرایشی با سر بزرگ و با فوندیشن روشن، رنگی روشن بزنید. توجه داشته باشید که نباید رنگ روشن وارد خط‌های تیره کنار پل بینی شود و این کار را باید با دقت زیادی انجام بدهید.

۸. بعد از کشیدن این خط‌ها می‌توانید به کمک پد آرایشی کوچک و قسمت نوک تیز پد خطوط کشیده را محو و فید نمایید تا بینی شما ظاهری طبیعی‌تر داشته باشد.

۹. اگر بینی شما از قسمت بالا به سمت پایین پهن می‌باشد می‌توانید خط را از نوک ابرو تا قسمت بالای پره بینی بکشید و برای طبیعی به نظر رسیدن بینی نیز می‌توانید خط کشیده شده را در قسمت نوک ابرو ترکیب نمایید.

نکات طلایی برای گریم بینی پهن و گوشتی

توجه داشته باشید که در زمان کشیدن خط‌ها روی قسمت‌های مختلف بینی باید دقت لازم را به خرج بدهید، زیرا اگر خط‌ها را با دقت نکشید ممکن است بینی شما بعد از اتمام کار گریم بزرگ و پهن‌تر به نظر برسد.

استفاده از پرایمر برای ماندگاری آرایش لازم است و اگر شما تمایل دارید گریم بینی تان ساعت‌های طولانی تری دوام داشته باشد بهتر است از پرایمر استفاده نمایید.

در صورت تمایل می‌توانید برای محو و ترکیب کردن خط‌های کشیده شده از یک قلموی پرپشت نیز استفاده نمایید و باید رنگ‌ها را طوری با یکدیگر ترکیب نمایید که دیده نشوند و تنها از خط‌ها یک سایه باقی بماند همچنین ترکیب ماهرانه خط‌های کانتور بینی باعث می‌شود تا میزان رضایت شما از فرم بینی تان بیشتر باشد.

بعد از اتمام کردن کار گریم بینی بهتر است براش‌ها را تمیز کنید تا بتوانید برای آرایش سایر قسمت‌های صورت از آن‌ها استفاده نمایید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه