پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۱۰۵۸
۰۱ مرداد ۱۴۰۰ | ۲۰:۰۳
نماینده مردم جیرفت در مجلس گفت: مقرر شده است که رییس جمهور منتخب در چهاردهم مرداد ماه در حین برگزاری مراسم تحلیف، کابینه خود را به مجلس تقدیم و معرفی کند و پس از آن نمایندگان فرصت دارند تا رزومه افراد معرفی شده را مورد بررسی قرار دهند.

دولت سیزدهم

بوق خبر - ذبیح الله اعظمی ساردوئی نماینده مردم جیرفت در مجلس، در رابطه با جلسه رای اعتماد به کابینه دولت سیزدهم گفت: با توجه به اینکه آقای رییسی در ابتدای ورود به میدان انتخابات اعلام کردند که به صورت مستقل به میدان آمده اند و اغلب گروه‌ها و جناح‌های سیاسی نیز از ایشان حمایت کرده اند انتظار می‌رود که گروه‌ها و جناح‌های مختلف سیاسی توقع سهم خواهی از کابینه دولت سیزدهم نداشته باشند.

متاسفانه در این هفته‌های اخیر مشاهده شده که گروه‌های سیاسی مختلفی درخواست‌هایی برای حضور در دولت آقای رییسی را مطرح کرده اند که این موضوع پذیرفته نیست، آقایان اجازه دهند رییس جمهور منتخب کابینه خود را با فراغ بال و براساس تخصص و کارآمدی انتخاب کنند.

او ادامه داد: مقرر شده است که رییس جمهور منتخب در چهاردهم مرداد ماه در حین برگزاری مراسم تحلیف، کابینه خود را به مجلس تقدیم و معرفی کند و پس از آن نمایندگان فرصت دارند تا رزومه افراد معرفی شده را مورد بررسی قرار دهند. با نهایت دقت نسبت به رای اعتماد به افراد اقدام خواهیم کرد.

نماینده مردم جیرفت با اشاره به فضای حاکم در جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی رییسی گفت: طبق آنچه که تاکنون در راهرو‌های مجلس بحث میشود احتمالا رییس جمهور منتخب حداقل استفاده را از نمایندگان مجلس خواهند داشت، بدون شک سه نفر از نمایندگان مجلس در دولت آقای رییسی وزیر خواهند شد، در همه دولت‌ها در جلسه معرفی وزرای پیشنهادی به مجلس چالش‌هایی وجود دارد. انتظار داریم تا میزان تنش‌ها در جلسه رای اعتماد در حداقل ممکن باشد.

او در پاسخ به این سوال که نمایندگانی که قرار است به دولت آقای رییسی بروند آیا از اعضای هیئت رییسه مجلس هستند، بیان کرد: افرادی که زمزمه حضورشان در کابینه آقای رییسی مطرح می‌شود از بین روسای کمیسیون‌ها و هیئت رییسه مجلس هستند. جلسه رای اعتماد به وزرا حتما حاشیه و چالش‌هایی را به همراه خواهد داشت، انتظار می‌رود رییس جمهور منتخب به راحتی از این گذر عبور کند و بتواند رای اعتماد را برای کابینه خود از نمایندگان اخذ کند.

منبع: برنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه