پایگاه خبری اقتصاد دریایی

موضوع

روزنامه دریایی اقتصاد سرآمد پيشنهاد مي‌دهد:

ضرورت اهدای نشان لياقت بايندر به فعالان دريايي

اقتصاددریایی - ما كشوري هستيم كه از ديرباز قهرمان داشته و به قهرمانان و الگوهاي خود علاقه نشان داده‌ و به آن‌ها افتخار كرده‌آيم. اين يعني جامعه ايران استعداد قهرمان‌سازي و الگوبرداري از شخصيت قهرمان را دارد.

اقتصاد سرآمد گزارش می‌دهد

ایزوایکو گره‌گشای صنايع دريايي ايران است؟

اقتصاددریایی - بی تردید ایزوایکو افق روشنی در پیش روی دارد، مجموعه ای که هنرش را در فاز ۱۶، ۱۴ ،۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی در ساخت سکوها، کاهش چشمگیر زمان‌های هوک‌آپ و راه‌اندازی سکوهای دریا نشان داد و با ثبت رکوردهای بی‌نظیر قدرتش را به رخ رقبای خارجی کشید.

واکنش‌ها به طرح افزایش استان‌های ساحلی اقتصادسرآمد گزارش می‌دهد

طرح افزایش استان های ساحلی با هدایت زیرساخت ها به سواحل قابل اجراست

اقتصاددریایی - روزنامه دریایی اقتصادسرآمد در گفت و گو با پیشکسوت دریایی و عضو هیات مدیره شرکت هدایت کشتی، طرح پیشنهادی افزایش استان ها جهت افزایش ۵ استان دیگر به ۷ استان ساحلی کنونی کشور مورد بررسی قرار گرفت که به زعم ایشان فرصت توسعه دریامحور و امکان استقرار جمعیت زیادی را در سواحل کشور امکان پذیر می کند.

مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان:

چمخاله تنها بندر گردشگری کشور است

اقتصاددریایی - برای بندر چمخاله در بخش گردشگری ورود کردیم و قطعا عملیاتی شدن آن اشتغال را به دنبال دارد؛ در گذشته فقط با مسافران تابستانی مواجه بودیم، اما اکنون روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه هر هفته شاهد ورود مسافران به گیلان هستیم و امیدواریم در کنار لاهیجان و انزلی، چمخاله نیز به شهرهای گردشگرپذیر استان افزوده شود.

تحقق آرزویی دیرین؛ صدور ۱۵۰ مجوز جدید صید برای لنج ها در کنارک

آغاز صدور مجوز ساخت و آب اندازی شناور در خاستگاه لنج‌سازی کشور

اقتصاددریایی - لنج‌سازی، صنعت بومی کنارک بوده و حتی می‌توان گفت که این شهرستان خاستگاه این صنعت است.این صنعت در کنارک قدیمی و ریشه‌دار هست و در شهرک صنعتی این منطقه هم هفت واحد صنعتی مشغول ساخت شناور و لنج هستند.

باهمکاری کشورهای عربی و آمریکا صورت می گیرد

تهدید جدی فاو عراق از بنادر خوزستان

اقتصاددریایی - از آنجایی که نوسان ضرر و حاشیه سود مواد معدنی بین سه تا پنج دلار است،، برای صادرکننده به صرفه آن است که حمل بارش با کشتی‌هایی سایز بزرگ انجام شود اما این کشتی‌ها امکان ورود به بنادر با عمق بنادر ایران را ندارند و در منطقه می‌توانند وارد بنادر جنوب عراق شوند.

دو دوره تاریخ در یک نگاه اقتصاد سرآمد

این بار تاریخ دریایی را ما رقم می‌زنیم

اقتصاددریایی - اين بار تاريخ را ما ثبت مي‌كنيم و اين بار، دگرگوني را به جهانيان نشان مي‌دهيم تا بدانند آن عشرت‌آباد تبديل شده است به ميدان «سپاه».

از کریدور زنگزور تا کریدورغلات؛ اقتصادسرآمد بررسی می کند

اردوغان به دنبال احیای کریدور غلات

اقتصاددریایی - ولادیمیر پوتین قرار بود به ترکیه سفر کند اما بعدا تصمیم تغییر و قرار شد اردوغان به مسکو سفر کند.

تاکید اقتصاد سرآمد بر اجرای دستور رییس جمهور:

صید ترال کاملا ممنوع است

اقتصاددریایی - رييس جمهور در اقدامي انساني و ملي، تبيين كرد كه «هر گونه صيد ترال ممنوع است». اكنون كه زمزمه ترالي‌ها بالا گرفته است، لازم است شخص رييس جمهور به اين قضيه ورود كند و مانع از صيد ترال شود. اين بار علاوه بر ضايعاتي كه در بالا ذكر كرديم، ضايعه‌اي ديگري پيش خواهد آمد و آن بي اعتبار شدن دستور رييس جمهور است. اگر صيد ترال به هر مقدار و به هر اندازه و با هر محدوديت و تبصره‌اي شكل بگيرد، دهان‌كجي مستقيم و علني به دستور رييس جمهور است و اين به معناي توهين به تمام ملت ايران است.

اقتصادسرآمد تحلیل می‌کند؛

«علوم دریایی» سواد مغز و دست

اقتصاددریایی - علوم دريايي در حوزه علوم مهندسي و كاربردي قرار مي‌گيرند يا اغلب چنين هستند. بنابراين، فعاليت مهارتي نياز دارند. مي‌توان گفت مانند همه علوم كاربردي، فعاليت مغزي پيش درآمد اين علوم است و بخش لازم است و كافي نيست. بخش مهارتي، بعد كفايت اين علوم را تعيين مي‌كند. براي مثال، يك مهندس دريايي، با مغز خود در دانشكده علوم مهندسي دريايي، قواعد را مي‌آموزد؛ اما براي كاربست آن، نياز به مهارت‌هاي تكميلي دارد.