پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۶۱۶۶
۱۲ تير ۱۴۰۳ | ۱۱:۱۵
اقتصاددریایی - شانگ‌های و لندن که در سال ۲۰۰۹ خواهر خوانده شده‌اند و از آن زمان تاکنون به فعالیت‌های دریایی خود ادامه می‌دهند تصمیم دارند به دو قطب دریایی یکی در آسیا و یکی در اروپا تبدیل شوند.

شانگ‌های و لندن به قطب دریایی آسیا و اروپا تبدیل می‌شوند

به گزارش اقتصاددریایی، در مراسمی که توسط مرکز بین‌المللی کشتیرانی شانگهای و North Bund در لندن برگزار شد، طرفین بر ارتقاء فعالیت‌های دریایی تأکید کردند.

در این مراسم گای پلاتن دبیرکل اتاق بین‌المللی کشتیرانی طی سخنانی با اشاره به اینکه بیش از ۹۵ صادرات و واردات بین انگلیس و چین توسط کشتی‌ها حمل می‌شود یاد‌آور شد: اینکه فکر کنیم وضعیت جهان بدون کشتیرانی چگونه خواهد بود باید گفت بسیار دشوار است.

وی ضمن تأکید برهمکاری شانگهای و لندن خواستار ارتقاء فعالیت دریایی این شهر‌ها شد.

در ادامه «لی پنگ»، مشاور سفیر چین در بریتانیا طی سخنانی گفت: لندن یک مرکز کشتیرانی مشهور در جهان با سابقه طولانی است و شانگهای به عنوان بزرگ‌ترین قطب اقتصادی چین، همواره حمل‌و‌نقل را به عنوان یکی از مهم‌ترین وظایف خود می‌دانست و در حال تسریع توسعه به سمت یک مرکز حمل‌ونقل بین‌المللی در سطح جهانی است.

«ژو یین»، بازرس کمیسیون حمل‌و‌نقل شهرداری شانگهای نیز در ادامه گفت: سالهاست از نزدیک شاهد رشد چشمگیر فعالیت دریایی در شانگهای به عنوان یک مرکز چند‌وجهی دریایی هستیم به همین جهت برای افزایش خدمات دریایی، لجستیک، فنّاوری و ساخت کشتی با همکاری یکدیگر آمادگی کامل داریم.

«Jos Standwick» به نمایندگی از اعضای Maritime London صحبت کرد و افزود: شش سال تا کاهش حداقل ۴۰ درصدی کشتی‌های کم کربن فاصله داریم به همین جهت همکاری بین‌المللی و منطقه‌ای، رعایت قوانین آب و هوا، الگو‌های تجارت یک ضرورت است تا محیط ژئوپلیتیکی مناسب برای فعالیت دریایی کامل جهان فراهم شود.

در ادامه این مراسم «گای پلاتن» مجدداً طی سخنانی با اشاره به اهداف قانون IMO۲۰۲۰ برای دستیابی به انرژی پاک در سال ۲۰۵۰ میلادی یاد‌آور شد: باید زیر‌ساخت مناسبی در بنادر برای مدیریت سوخت داشته باشیم و نیروی کار ما باید برای استفاده از آن آموزش لارم را ببیند. قرار است این کار‌ها توسط شانگهای و لندن در همکاری و مشارکت با یکدیگر تقویت شود.

ما به راه حل جهانی نیاز داریم تا اطمینان حاصل کنیم اهداف خود را به طور دسته جمعی برآورده می‌کنیم و همکاری بین شانگهای و لندن از هر نظر قابل توجه است.

وی تأکید کرد: در مراسمی که در اکتبر ۲۰۲۴ میلادی برای ایجاد مجمع North Bund برگزار خواهد شد سه تفاهم نامه بین‌المللی به امضا خواهد رسید تا مبنایی برای مشارکت و همکاری گسترده بین شانگهای و لندن باشد.

شایان ذکر است مجمع North Bund به میزبانی دولت مردمی شهر‌های شانگهای و وزارت تا حمل‌و‌نقل چین در اواخر اکتبر ۲۰۲۴ میلادی با حضور هیئت‌های دریایی در لندن برگزار می‌شود‌ تا راه‌های مشارکت هرچه بیشتر این دو شهر خواهر خوانده برای رسیدن به قطب دریایی در دو قاره پیگیری شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه