پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۴۷۶
۲۸ خرداد ۱۴۰۰ | ۲۳:۲۳
شاید تا به حال فکر می‌کردید که فقط دو نوع ساحل سنگی و شنی در دنیا وجود دارد، اما انواع دیگری هم وجود دارد که شاید با دیدن شان کمی جا بخورید، مثل ساحل پاپ کورنی در جزایر قناری اسپانیا که در ادامه با آن آشنا خواهید شد.

ساحلی با شن‌های پاپ کورنی

بوق خبر - شاید تا به حال فکر می‌کردید که فقط ۲ نوع ساحل سنگی و شنی در دنیا وجود دارد، اما انواع دیگری هم وجود دارد که شاید با دیدن شان کمی جا بخورید مثل ساحل پاپ کورنی در جزایر قناری اسپانیا که در ادامه با آن آشنا خواهید شد.

در شهری به نام کورالجو واقع در جزایر قناری ساحل زیبایی وجود دارد که به علت شباهت شن هایش به پاپ کورن بسیار مشهور شده است.

ساحل معروف به پاپ کورنی پوشیده از شن‌هایی است که شباهت زیادی به ذرت‌های بوداده دارند، اما اگر از فاصله نزدیک‌تر به آن‌ها نگاه کنید متوجه می‌شوید که آن‌ها در واقع مرجان‌های سفید هستند که به علت اصطکاک در شکل‌های نامنظمی در آمده اند. این مرجان‌ها در اندازه‌های متفاوت هستند بعضی از آن‌ها دقیقا مشابه ذرت‌های بوداده هستند، اما بعضی از آن‌ها کمی درشت تر.

زمانی که این مرجان‌ها به ساحل می‌آیند با شن‌ها و خاکستر‌های آتشفشانی ترکیب شده و این چشم انداز زیبا را می‌سازند. این پدیده جدیدی در کورالجو نیست و سال‌های طولانی است که وجود دارد و بومیان منطقه از وجود آن آگاه بودند، اما مدتی است در اینستاگرام پست‌های زیادی از شن‌های زیبای ساحلی آن می‌بینیم که وانمود می‌کنند در حال خوردن شن‌ها به عنوان پاپ کورن هستند و به همین علت شهرت زیادی در دنیا پیدا کرده است.

درست است که این سنگ‌ها به راحتی شن‌های معمولی ساحلی نیستند، اما کمتر کسی می‌تواند زیبایی ظاهر منحصر به فرد آن را نادیده بگیرد و به همین دلیل توریست‌های زیادی برای تماشای شن‌های زیبایش به آن جا می‌روند.

در ادامه چند تصویر زیبا از این ساحل زیبای پاپ کورنی را با هم ببینیم.

ساحلی با شن‌های پاپ کورنی

منبع: بدونیم

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه