پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۴۶۶
۲۷ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۹:۴۴
این روز‌ها در بیشتر شهر‌های جهان به دلیل تورم، متراژ آپارتمان‌ها کوچک شده و همه به دنبال راهی برای بزرگتر نشان دادن آپارتمان‌های کوچک هستند. در این مقاله یکی از مطرح‌ترین طراحان دکوراسیون داخلی شما را با ۵ نکته برای بزرگتر نشان دادن فضای داخلی آپارتمان کوچکتان آشنا می‌کند.

بزرگتر نشان دادن آپارتمان کوچک

بوق خبر - یکی از مطرح‌ترین طراحان داخلی به نام Grant K. Gibson یک طرح جالب پیشنهاد داد که می‌تواند آپارتمان کوچک شما را بزرگ و دلباز کند.

فضای خود را ساده کنید

بزرگتر نشان دادن آپارتمان کوچک

به طور مثال در این آشپزخانه وسایل دکوری اضافی مانند پرده‌های بلند آشپزخانه، کابینت‌های سنتی قدیمی، سنگ‌های کف بزرگ و ... حذف شد و جایگزین آن‌ها کابینت‌های سفید قد بلند و بدون دسته، سنگ‌های کفپوش ریز جایگزین شد، بهترین رنگ برای دیوار‌ها و کابینت آشپزخانه‌های کوچک رنگ سفید است.

از فضای پرت برای ذخیره سازی وسایل اضافی تان استفاده کنید

بزرگتر نشان دادن آپارتمان کوچک

به طور مثال در این آشپزخانه، کنج دیوار یک فضای پرت است که شما می‌توانید برای گذاشتن ظروف و سایل تان از آن استفاده کنید. نیازی به هزینه زیاد برای نصب گردن کابینت نیست، می‌توانید یک قفسه فلزی تهیه کرده و وسایل تان داخل آن قرار دهید.

فضا‌های باز مصنوعی ایجاد کنید

بزرگتر نشان دادن آپارتمان کوچک

هر جا که امکان دارید از خطای چشم استفاده کنید، به طور مثال روی درب‌های ورودی یا درب کمد دیواری اتاق تان آینه‌های قدی نصب کنید. برای اتاق نشیمن تان یک تابلو بزرگ با منظره طبیعی باز نصب کنید.

یک رنگ را به عنوان مرکز توجه انتخاب کنید

بزرگتر نشان دادن آپارتمان کوچک

در یک اتاق نشیمن، سرویس بهداشتی، آشپزخانه و هر جای خانه تان اگر همه چیز یک رنگ باشد چشم شما نقطه‌ای برای توجه کردن و تمرکز ندارد. برای مثال در این سرویس بهداشتی به دلیل کوچک بودن غالبا از رنگ سفید استفاده کرده ایم، ولی داشتن کانون تمرکز کابینت، درب ورودی و قاب آینه را مشکی و برای شیرآلات از رنگ کروم استفاده کرده ایم.

اگر عاشق رنگ‌های تیره هستید از یک اکسسوری رنگ روشن استفاده کنید

بزرگتر نشان دادن آپارتمان کوچک

خیلی از کسانی که آپارتمان کوچکی دارند عاشق رنگ‌های تیره هستند و دوست ندارند در دکوراسیون داخلی خانه شان از رنگ‌های روشن استفاد کنند.

نگران نباشید Grant K. Gibson به شما پیشنهاد می‌شود برای متعادل سازی و بزرگ‌تر کردن فضای خانه تان از اکسسوری‌هایی با رنگ روشن استفاده کنید. به طور مثال در این اتاق خواب استفاده از یک تابلو با رنگ روشن به بزرگتر کردن فضای داخلی اتاق خیلی کمک خواهد کرد

بزرگتر نشان دادن آپارتمان کوچک

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه