پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۴۶۴
۲۷ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۸:۳۲
انتخاب پرده برای اتاق خواب هم مانند هر قسمت دیگری از خانه، باید‌ها و نباید‌های خاص خودش را دارد و قوانینی که رعایت آن‌ها الزامی است.

پرده اتاق خواب

بوق خبر - خانم‌های عزیز اگر به فکر تغییر پرده اتاق خواب تان هستید و به نقش تاثیرگذار آن بر زیبایی فضا اهمیت می‌دهید، ادامه مطلب را از دست ندهید.

بهترین پارچه برای پرده اتاق خواب

پارچه‌های سبک و نازک چشم‌نوازند، اما اگر به دنبال تاریکی مطلق هنگام خواب هستید، چندان به کارتان نمی‌آیند. اگر تاریکی اتاق برای‌تان مهم است، پرده بلک‌اوت گزینه مناسب شماست.

پرده آماده بخریم یا پرده بدوزیم؟

پرده آماده معمولا ارزان‌تر و بدون اتلاف وقت در اختیارتان قرار می‌گیرد، اما در مقابل، پیدا کردن پرده اندازه و مناسب اتاق دشوارتر است. اگر پرده بدوزید یا سفارش دوخت بدهید، پرده‌ای مطابق خواسته‌ها و شرایط اتاق‌تان خواهید داشت.

از پارچه‌های چند لایه کمک بگیرید

با پارچه‌های چند لایه طرح‌های متنوع و سازگار پذیر ایجاد کنید. پرده‌های چندلایه جلوه‌ای زیبا به اتاق می‌دهند، درحالی که خرج زیادی روی دست تان نمی‌گذارند. دو نوع پارچه انتخاب کنید؛ یکی ضخیم و دیگری نازک و شفاف. از دو چوب پرده برای آویزان کردن آن‌ها استفاده کنید. در پایان به طرحی زیبا می‌رسید.

پرده اتاق خواب

با پارچه‌های کم رنگ فضایی آرامش بخش ایجاد کنید

اتاق خواب مکان آرامش و استراحت است؛ بنابراین از رنگ‌ها و بافت‌هایی استفاده کنید که فضایی آرامش‌بخش ایجاد می‌کنند.

پارچه‌های طرح دار انتخاب کنید

خانم‌های عزیز اگر اتاق خواب ساده‌ای دارید و می‌خواهید تغییری کم هزینه و جذاب داشته باشید، پارچه‌های طرح و نقش دار به شما این امکان را می‌دهند که جلوه جذاب و متنوعی به اتاق‌های ساده، به‌ویژه در خانه‌های اجاره‌ای بدهید. حواس‌تان به همخوانی رنگ پرده‌ها با دیگر لوازم اتاق باشد.

پرده اتاق خواب

با ترکیب جنس و رنگ جلوه‌ای دوچندان خلق کنید

اگر جلوه بافت و رنگ پارچه را می‌پسندید، اما نگرانید که ترکیب آن‌ها در فضایی محدود به اندازه پنجره، انتظارتان را برآورده نکند، بهتر است از رنگ‌ها و پارچه‌های خنثی برای ایجاد تعادل استفاده کنید. این ایده به صرفه است، زیرا می‌توانید پارچه‌های لوکس را در اندازه کم به کار ببرید.

بهتر است پرده سقف تا کف را بپوشاند

اندازه پرده در نمای اتاق نقش مهمی دارد. هر چند از نظر کارکرد، کافی ا‌ست پرده فقط پنجره را بپوشاند، اما مماس شدن پرده با کف، نمایی با شکوه ایجاد می‌کند.

از پارچه‌هایی با نقش گل و گیاه بهره بگیرید

طرح‌های گل دار همیشه تأثیر خوبی در اتاق خواب ایجاد می‌کند. در طراحی سنتی از پارچه‌هایی با طرح‌های مدرن از گیاهان استفاده کنید.

پرده اتاق خواب

از پرده برای ترکیب رنگ‌ها استفاده کنید

پرده نقطه شروع خوبی برای رنگ دادن به اتاق خواب و ترکیب رنگ هاست. رنگی را برای پرده‌ها انتخاب کنید که جلوه برخی رنگ‌ها را در اتاق خواب دو چندان کند.

طراحی پرده مناسب اتاق خواب را در نظر داشته باشید

هرچند نصب پرده‌ها با پلیسه‌های مدادی کمی دشوار است، اما این پرده‌ها نمایی یکنواخت دارند. همچنین برای جلوگیری از نور و تنظیم میزان نور ورودی مناسب هستند. 

اگر برای آویزان کردن پرده از حلقه استفاده می‌کنید، باید اندازه را در نظر بگیرید، چون ممکن است نور بیشتری از حلقه‌ها عبور کند؛ شاید نیاز به استفاده از آفتاب‌گیر یا پشت‌ پنجره‌ای باشد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه