پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۴۵۵
۲۷ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۳:۰۲
شما اگر دارای کک و مک هستید بهتر از هر کسی می‌دانید که کک و مک هایتان در تابستان بیشتر و پر رنگ‌تر از فصل‌های دیگر است.

كك و مك

بوق خبر - کک و مک عارضه‌ای است که بیشتر در زنان و مردان سفید رو و مو بور پدیدار و باعث ناراحتی آن‌ها می‌شود. کک و مک نتیجه طبیعی عمل سلول‌های رنگساز است.

نقاطی از بدن که در معرض تشعشع آفتاب قرار می‌گیرد، بیشتر دچار کک و مک می‌شود و این بدان علت است که در اثر تابش آفتاب و اشعه ماورای بنفش، ملانین (ماده رنگی پوست) که از سلول‌های رنگساز پوست ترشح می‌شود، به طور ناهماهنگ در سطح پوست جمع، و باعث به وجود آمدن کک و مک می‌شود.

شما اگر دارای کک و مک هستید بهتر از هر کسی می‌دانید که کک و مک هایتان در تابستان بیشتر و پر رنگ‌تر از فصل‌های دیگر است و این به علت نور آفتاب و اثر مستقیم آن در تابستان بر روی پوست صورت (که احتمالا خشک یا معمولی هم هست) می‌باشد.

پس بهتر است از رفتن به زیر نور خورشید و اثر مستقیم نور آفتاب بر روی پوست صورت تان جلوگیری کنید. بهترین توصیه استفاده از کرم‌های ضد آفتاب است. (توجه داشته باشید که حتماً از مارک مرغوب کشور خودتان که متناسب با آب و هوای محل ساخته شده استفاده نمایید.)

باید دانست که کک و مک به مرور زمان در اثر تأثیر اکسیژن هوا کم رنگ می‌شود و از بین می‌رود و به طور کلی مواد آنتی اکسیدان در بهبودی آن‌ها مؤثرند. یادتان باشد که کک و مک برگشت پذیر است، بنابراین پس از مداوا نیز باید از پوست صورتتان مراقبت نمایید.

بهترین روش ها برای از بین بردن کک و مک صورت و محو نمودن آن‌ها

ابتدا پوست صورت تمیز می‌کنیم و بعد از ماسک‌های زیر استفاده می‌نماییم.

انتخاب بهترین و مناسب‌ترین ماسک که اختصاصا اثرات بیشتری بر روی پوست شما دارند بر عهده خودتان است.

گوجه فرنگی

پس از تمیز کردن پوست، آن را با ورقه‌های نازک پوست گوجه فرنگی کاملا می‌پوشانید و می‌گذارید تا یک ساعت روی صورت بماند وبعد صورت را با آب گرم می‌شویید. این عمل را روزی دوبار تکرارکنید. خواهید دید هر روز که می‌گذارد ازکک و مک صورت شما کاسته می‌شود.

تمشک و آلبالو

بعد از تمیز کردن پوست، آب تمشک یا آلبالو را گرفته و آن را روی پوست صورت خود بمالید، به مدت یک ساعت، این عمل را روزی دوبار تازمانی ادامه دهید که کک و مک شما از بین برود. بعد ازاستفاده از این ماسک صورت را با آب گرم بشویید.

تذکر: درهریک ازدو روش بالا اگر قبلا به پوست خود لیمو ترش تازه نیز بمالید روش‌های درمانی فوق موثرتر خواهند بود.

پیاز نرگس

پیاز نرگس را کاملا له و سپس سرکه را به آن اضافه کنید و حدود یک ساعت بگذارید بماند. بعد این مخلوط را به مدت ۳۰ دقیقه روی صورت ثابت نگه دارید.

كك و مك

عسل

مقداری عسل را روی بخار آب قراردهید تا حالت مایع وروان پیدا کند. بعد به آن مقداری دارچین کوبیده شده که در مقدار اندکی آب حل کرده اید اضافه نمایید. (به جای آب بهتر است ازسرکه استفاده کنید)

تا زمانی که عسل گرم است (طوری که صورت را نسوزاند) این ماسک را به صورت بمالید وحدود ۴۰ دقیقه روی پوست قرار دهید. بعد صورت را با آب ولرم شست وشو دهید.

تذکر: یکی از اثرات مفید عسل این است که باعث از بین رفتن کلیه لکه‌های موجود در روی پوست صورت می‌شود.

پوست نارگیل

پوست نارگیل را پس از جدا نمودن ازمیوه اش می‌سوزانید و خاکستر حاصل را بر روی کک و مک صورت بمالید و اجازه بدهید این ماسک خشک، حدود ۱ ساعت برروی صورت بماند و پس از آن صورت را می‌شویید.

تذکر: این ماسک برای درمان خارش مفید بوده و رنگ رخسار را نیز باز می‌کند.

برگ اسفناج

مقداری برگ اسفناج تمیز و شسته شده را درظرفی با کمک چاقو ساتوری کنید تا کاملا ریز و له شود. سپس به آن مقداری روغن زیتون اضافه کنید و به مدت ۲۴ ساعت بگذارید بماند.

پس ازآن مدت ۳۰ دقیقه روی حرارت قرار دهید. بعد آن را صاف کنید. حالا این مایع را روی کک ومک صورت بمالید. بقیه آن را درجایی نگهداری و به تدریج از آن استفاده کنید.

تذکر: این ماسک باعث می‌شود تا رنگ چهره نیز باز شود.

موز

میوه موز را له نموده، سپس آن را با مغز تخم خربزه مخلوط کنید این ماسک را روی کک ومک صورت بمالید و پس از گذشت ۲۰ دقیقه صورت را با آب سرد بشویید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه